Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Bademcik ameliyatı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Kuzey Yılmaz
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Kuzey Yılmaz Cevaplabullet Konu: Bademcik ameliyatı
    Gönderim Zamanı: 28-Temmuz-2012 Saat 14:08
Merhabalar yaşım 21 kendimi bildim bileli ağız kokum var. İlk olarak bademciklerimi aldırmaya karar verdim. Ameliyat hakkında bilgisi olan varmı ? Ücreti ne kadardır ? Sgklı sgksız
IP
gizem
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı gizem Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2012 Saat 12:22
ben yaptırdım ben 17 yaşındayım ben özel ekol kbb da yaptırdım 350 ye mal oldu ama termal weldingle yani kanamasız
IP
Mehmet
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2012 Saat 15:46
Bende olmayı düşünüyorum bu ameliyatı, burnumda deviasyon var kbb doktoruna sordum nidazol içince koku kalmıyor dedim. O da bademciklerin aneorop bakteri türetebileceğini söyledi. Ama çok sıkıntılı bir ameliyat dedi. Ameliyat sonrası yaşadığınız sıkıntılar nelerdir, paylaşabilir misiniz?
IP
Kuzey Yılmaz
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Kuzey Yılmaz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2012 Saat 13:44
2 hafta önce oldum ameliyat . ameliyattan çıktıktan sonra çok ağrım oldu gözümden yaş gelecek kadar 1 gece hastanede yattım. 2.günde ağrıdı ama sonra hiçbiey kalmadı 1 hafta sonra yara kapandı normal yemek yedim. Abartıldıgı kadar bişi yok forumlardaki yorumlara aldırmayın.Ama malesef nefes kokum geçmedi tam gaz devam ediyor. Bakalım daha neler yapıcam.. Neler yapıcam ? :)
IP
rasitcalik
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 16
Alıntı rasitcalik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2012 Saat 01:04
mide tedavisi konusunda israr ediyorum surekli. mide sorunu ortadan kalkinca agiz kokusu biter. ama agiz hijyeninin cok hassasiyetle yapilmasi gerekiyor.
IP
coqnfechn
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 55
Alıntı coqnfechn Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2012 Saat 18:59
Gastroentrlojiye gitmiştim. Şikayetimi söyledim ağzım kokuyor dedim. Endoskopi vs yaptırmak istiyorum dedim. Çoğu doktor gibi ciddiye almadı.Dalga geçer gibi elime diş fırçalamayla ilgili bi broşür verdi.Benim sorunum ağzımdan olsa ben sanamı gelirim !
IP
isim
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı isim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2012 Saat 10:02
Orjinalini yazan: coqnfechn

Gastroentrlojiye gitmiştim. Şikayetimi söyledim ağzım kokuyor dedim. Endoskopi vs yaptırmak istiyorum dedim. Çoğu doktor gibi ciddiye almadı.Dalga geçer gibi elime diş fırçalamayla ilgili bi broşür verdi.Benim sorunum ağzımdan olsa ben sanamı gelirim !

Benzer sorunları çoğumuz yaşıyoruz.İlk tavsiyem ideal şartlara en uygun bir muayene ortamı bulmanız.Devlet hastahanerinin çoğunda diğer birkaç hastalarla beraber pata-küte muayene oluyorsunuz,eğer şanslı iseniz.Değilseniz size birkaç ilaç satıcısı da eşlik ediyor, ve belki kağıt işlerini hızlıca halletmek isteyerek içeri dalan diğer insanlar, ve ya torpil konusunu konuşmak için içeri gelen doktorun bir tanıdığı falan filan.Bu tür ortamlarda doktorlar da günlük hasta kotasını bir an önce doldurup evine gitmeyi planlıyor tabi.Özel hastahaneler ise tam bir tuzak.Mümkün olabildiğince fazla tetkik yaptırıp seni soyabildiği kadar soymaya çalışıyorlar.Araştırma-uygulama hastahaneleri daha uygun bana sorarsanız.Doktora planlı şekilde geçtiğiniz süreci anlatırsanız daha faydalı bir muayene deneyimi edineceksiniz.
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 54
Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ağustos-2013 Saat 12:40
Ben de ağız kokum var diye bademcik ameliyatı oldum.Ama geçmedi.Size tavsiyem ciddi bademcik rahatsızlıkları yani yutkunmada zorluk,sürekli bembeyaz olması bademciklerinin gibi durumlarda bademciklere yöneliniz.Yada çok ağır bademcik taşlarınız varsa.Bende yoktu ama strese gire gire her gün ağzıma baka baka sanki bademcik taşım oluştu zamanla.Aldırdım lakin çok pişmanım ağız kokum geçmedi.İyice bir muayene olunuz en az 2 kbb doktoruna gidiniz aldırmadan önce saygılarımla inşallah iyileşiriz
IP
drdree
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı drdree Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2014 Saat 10:30
Bademcik kaynaklı ağız kokusunda sülfür mü kokuyor!!!!!
IP
secret44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı secret44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Haziran-2016 Saat 23:09
Ben 7 yaşımda bademcik ameliyatı oldum şu an 21 yaşındayım ağız kokum 2 senedir var neredeyse bence sorun bademcik kaynaklı mı değil mi önce onu bir çözün. Bademcik taşları varsa onlara bir baktırın hemen ameliyat olmayın.
IP
mmkk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 146
Alıntı mmkk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Haziran-2016 Saat 23:53
Arkadaslr ben gecen dus aldim dustan sonra bademcigim orda bi takilma hissi olustu sonra baktim bademcik tasi orda ama sonra kahretsin yukundum ve bademcigin yanindan ust kisma kayboldu:-D   yani acaba bademcik ameliyati oldugumuzda bademcikle beraber o bolgeyide temizliyolarmineticede bademcik tasi ve yemek artiklari oraya saklanmis olabikir
IP
Meari
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 22
Alıntı Meari Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Haziran-2016 Saat 15:22
Belkide seninde sorunun bademciktir mmkk bu kadar umutsuz olma ve derhal bir doktora git..
Ya Şafi
IP
bengeldim
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı bengeldim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Temmuz-2016 Saat 21:26
bende bugun ameliyat oldum bir şey yiyemiyorum hadi hayırlısı
asla pes etme
IP
Ortaköylü
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 3
Alıntı Ortaköylü Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Aralık-2018 Saat 18:31
Arkadaşlar bademcik taşı için YouTube bademcik taşı için bitkisel çözüm yazın ilk çıkan videoyu izleyin ordaki gargarayı uygulayın gargara kırmızıpancar suyu, bal, kara biber üçünü gargara yaptırıyor bademcikleri temzleyip taş oluşmasını önlüyor bi deneyin ve sonucunu buraya yazın bizde faydalanalım ben sahan denemedim Murat hocam siz ne dersiniz böyle bişey mümkün mü faydası olur mu ??
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Aralık-2018 Saat 07:18
Orjinalini yazan: Ortaköylü

Arkadaşlar bademcik taşı için YouTube bademcik taşı için bitkisel çözüm yazın ilk çıkan videoyu izleyin ordaki gargarayı uygulayın gargara kırmızıpancar suyu, bal, kara biber üçünü gargara yaptırıyor bademcikleri temzleyip taş oluşmasını önlüyor bi deneyin ve sonucunu buraya yazın bizde faydalanalım ben sahan denemedim Murat hocam siz ne dersiniz böyle bişey mümkün mü faydası olur mu ??

Gogıl ve yutub içinde arama yaparken anahtar kelimelere uygun seçenekler kullanıcıya gösterilirken herkesin kendi ilgi alanına göre seçenekler kendi aralarında sıralanır.

Mesela siz bademcik yazınca 1-2-3-4-5-6... sırasında gelen siteler, ben bademcik yazınca 4-1-6-2-9-3... sırasında gelebilir. Bu sebeple anahtar sözcük ile video tarifi özgün bir tarif olmayabilir.

Video veya bir site tavsiye ederken seyretmekte olduğunuz video ekranına sağ klik yapın. Bir pencere açılacaktır. Bu pencere içerisinde sunulan seçenekler içerisinden "Video urlsini kopyala" yazan satırı tıklatın. Sonra bu grubun mesaj penceresine geçin. Mausun ucunu yazı yazmak istediğiniz noktaya getirip tıklatın. Sonra ctrl+v (yapıştır)basın. Böylece bizler de bu videoyu seyredip yorum yapalım.
-M

IP
Ortaköylü
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ortaköylü Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2018 Saat 00:59
Videonun linkini attım herkes izlesin, hocam bi değerlendiren. https://youtu.be/5kIYrYRTpsw
IP
Ortaköylü
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Ortaköylü Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2018 Saat 23:36
Murat hocam linki attım izlediniz mi yorumlarınız nelerdir. https://youtu.be/5kIYrYRTpsw
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2018 Saat 14:57
Orjinalini yazan: Ortaköylü

Murat hocam linki attım izlediniz mi yorumlarınız nelerdir. https://youtu.be/5kIYrYRTpsw

Bunları reklam , para , şöhret, sükse amacı ile hazırlanmış masum ve hurafe tuzaklar olarak görüyorum. Tarif edilen karışımı kullanmanızda sakınca yok. Bir faydası olduğu da şüphelidir. Eğer bir faydası varsa bile uygulanabilir, sürdürülebilir, tekrarlanabilir ve bilimsel değildir.
Böyle şeyelere mesai ayırıp umut ve zaman kaybetmeyin.
-M
IP
12345
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı 12345 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2019 Saat 08:47
Merhaba arkadaşlar, ağız kokununuzun eğer bademcik taşlarından kaynaklandığından eminseniz, herhangi bir hastalığınız yoksa ve doktorunuzda kullanmanızda bir sakınca yoktur derse, propolis diye bişe var arıların ürettiği (eczane ve aktarlarda bulabilirsizniz) sabah akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra gargara yapın ve düzenli dilinizi fırçalayın ALLAHIN İZNİYLEk geçecek İNŞAALLAH bütün hastalara acil şifalar diliyorum RABBİM kimseye dermansız dert vermesin bir an önce kurtulursunuz İNŞAALLAH.
IP
12345
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
Alıntı 12345 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ocak-2019 Saat 08:01
Propolis de alkol olma riski varmış arkadaşlar iyice bi araştıralım kullanmadan önce yeni öğrendim
IP
qwertyu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı qwertyu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ocak-2019 Saat 16:06
ben de koku şüphesyiler sadece kbb doktoruna gittim. bademcikten kaynaklanabileceğini, kronik iltihap olduğunu gargara vb. ile geçmeyeceğini söyledi, çok rahatsız oluyorsan aldırabilirsin dedi. anladığıma göre bu iltihap bademcik taşlarını yapıyor ve onlar koku yapıyor, ben de bazen görüyordum bademcik arkasında. ağız duşu yapan mekanik bir alet aldım, elektrikli olanı da var ama pahalı. denedim ve ikisinden de 8-9 tane pirinç tanesi gibi bademcik taşı çıktı. bademcik taşını temizlemek isteyenler deneyebilir.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2019 Saat 11:50
Gvertyu kardeş mrb
Nedir bu aletler biraz daha bilgi verirmisin?
Ağız duşu kulağa hoş geliyor.
Bir zamanlar ben, dilimin üzerini nasıl daha yoğun temizleyebilirim’ diye düşünmüştüm!
Böyle bir alet mi bu bahsettiğiniz?
Mesela vantuz gibi birşey mi, yoksa basınçlı suyla mı temizliyor?
Bu arada Murat hocamın bu konudaki görüşleri benim için çok çok önemlidir. Hocam mümkünse yorumunuzu rica ediyorum.
Saygılar
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2019 Saat 09:00
Orjinalini yazan: mahoni

Gvertyu kardeş mrb
Nedir bu aletler biraz daha bilgi verirmisin?
Ağız duşu kulağa hoş geliyor.
Bir zamanlar ben, dilimin üzerini nasıl daha yoğun temizleyebilirim’ diye düşünmüştüm!
Böyle bir alet mi bu bahsettiğiniz?
Mesela vantuz gibi birşey mi, yoksa basınçlı suyla mı temizliyor?
Bu arada Murat hocamın bu konudaki görüşleri benim için çok çok önemlidir. Hocam mümkünse yorumunuzu rica ediyorum.
Saygılar

Fikrimi sorduğunuz için teşekkür ederim
Ağız duşunun mikobiyolojik bakımdan diş temizliğinde hiç bir hükmü yoktur. Diş temizliğinde sükse ve şov için üretilmiştir. Diş fırçasının yerini alamaz.

Fakat burada arkadaşımız basınçlı su püskürten bu cihazı diş temizliğinde kullanmıyor. Bademcik yüzeyindeki magmayı uzaklaştırmak için kullanıyor. Eğer solunum yoluna yabancı cisim (su, atık vs) kaçırmıyorsa bir kaç ayda 1 defa yapması göz yumulabilecek bir hatadır.
-M

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Şubat-2019 Saat 09:17
Günaydın
Başta MUrat hocam olmak üzere, katkı sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Bakalım nerden, nasıl, be kaça bulacağız bu aletleri!
IP
qwertyu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı qwertyu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2019 Saat 17:41
ağız duşu diş aralarını temizlemek için aslında ama ben mesajda da belirttim bademcik taşlarını temizlemek için kullandım. su püskürten bir alet sadece, mikrobik olarak bir şey temizlemek niyetiyle de değil amaç oradaki bademcik taşlarını suyla yerinden çıkarmak, ki işe yaradı. bende çok fazla olan bir şey değildi bademcik taşı, olanları temizledim ve kokunun gittiğini de teyit ettim çevremden. arada bir tekrar yapıyorum oluştuysa diye ama şimdilik yok olursa diye de temizleyeceğim arada.
IP
qwertyu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı qwertyu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2019 Saat 18:04
suyu yutmadan da yapılabiliyor, belki arada bir yutuluyorsa da genize su kaçmıyor. ben ilk yaptığımda 8-9 tane çıktı sonra o hafta bir kaç kez daha yaptım bir iki tane çıktı, 2 hafta sonra hiç çıkmadı.

bir de herkesin boğazı, bademciği farklı sanırım. benim boğazım büyük müdür bilmiyorum, kolay açıp arkasına doğru da su püskürtüp temizleyebiliyorum.

elektrikli olanını kullanmadım bilmiyorum belki fazla basınç veriyor olabilir ama onların da basınç ayarı var. mekanik olanki çok basınçlı değil.
IP
qwertyu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı qwertyu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Şubat-2019 Saat 18:13
yanlış anlaşılmasın, nereden nasıl bulunacağını söylemek için yazmadım, faydasını gördüğüm için başkalarına da faydası olursa diye yazmak istedim. tek bir yerde değil farklı yerlerde satan 6-7 satıcı gördüm. internette aratıp bulabilirsiniz, aklınıza yatarsa alın.
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2019 Saat 20:05
Gvertyu mrb
Bu aletleri hangi güvenilir firmadan alabiliriz?
Bir de fiyatları nasıl?
Özelden de yazabilirsin
İyi günler dilerim
IP
qwertyu
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı qwertyu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Şubat-2019 Saat 21:59
mekanik olanların 30 lira civarında fiyatları. akakçe'den aratın bilindik güvenilir siteler çıkar zaten, hepsiburada, n11, gittigidiyor vb. hangisi size uyarsa oradan alabilirsiniz.
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 19
Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2019 Saat 14:47
Bademcik taşlarım var benimde çok net görülüyor bide bademcikler delik delik kbb ye randevu aldım (bademcikleri aldırmak istiyorum) aslında bi çok sorun var bende küçükken burnum falan kırılmış komple anlatıcam bakalım umarım kurtulurum
Burdaki arkadaşların durumu ne oldu acaba bademcikleri aldırıp kurtulan var mı?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 525
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2019 Saat 08:28
bendede tonsil bi miktar oluşuyordu bazen yedigim besinlerde bademcik arasina giriyodu aldırdım sorun değişmedi ben kendim için mideden şüpheleniyorum burun deviasyonda oldum nefes alma sorunum vardı ikisibi aynanda oldum yalnız şuphem hep mide uzerinde bence burdaki çoğu kişininkide mide ile alakalı olabilir hiç endoskopi olmadım
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2019 Saat 08:32
düzelmezse üzülme ve çok ümitlenme sıradan bir iş gibi git eğer sorunun düzelirse güzel düzelmezse bile üzülme çünkü en azından 1 seçeneğı yok etmiş çözüme 1 adım yaklaşmış olcaksın şimdiden geçmiş olsun inşallah düzelir.
sabaha kadar boş konuşarak kabullenilmektense mezara kadar konuşulmayanları düşünerek dışlanmayı yeğlerim..      
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2019 Saat 18:55
Teşekkür ederim aynen sorunları yok etmeye çalışıyorum bı kac sorun olabilir mide bağırsak olabilir hepsi için birşeyler yapmaya başladım bakalım ugrasicam ama boğazımdan geliyor sanki koku özellikle bademciklerden hissediyorum yutma güçlüğü falanda çekiyorum zaten ağrı da oluyor
Bende bademcik + burunla ilgili bı problem varsa mesela sürekli geniz akintisi var
sinüzit falan ikisini aynı anda yaptırmak istiyorum bakalım doktor ne diyecek o önemli sonra dahiliyeye gidicem laktoz intoleransından şüpheleniyorum hem kan testleri de yaptırmış olurum zaten dahiliye yönlendiriyormus gastroenteroloji bölümüne endoskopi bende yaptırıcam
Üniversiteye gittiğim için sıkıntı biraz he diyince olmuyor uymuyor randevu saatleri günler
Bademcik ameliyatı olucam şuan okul var yazın 1 ay zorunlu staj ne ara olucam ameliyatı bilmiyorum ama halledicem bı şekilde bu arada tabi diş doktoruna da gidicem randevu ayarlamaya çalışıyorum vizeler var uymuyor suanlik su vizeleri bı hallediyim
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Mart-2019 Saat 19:06
Kesinlikle endoskopi olmalısın bence şüphelendigin her bölüme mutlaka gözük korkma başka türlü kurtulamayiz bı yerde bı sorun var ki bu koku oluyor o sorunu bulmamız lazım
Bademcik ameliyatını özelde mi olun devlette mi hangi yöntemle oldun thermal welding mi?
Bademcikler alındıktan sonra bile iyi alınmadiysa besinler oralara dolup tas koku olabilir bence sen tekrar gözük KBB ye sorun ordan değilse kesin olarak başka soruna başka bölüme yönel mesela gastroenteroloji
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2019 Saat 18:43
Bende yeni ugrasmaya başladım işte eğer iyileşirsem ki kokuyu eskiye oranla azalttım 😊 burda detaylı bi yazı paylasicam inşallah herkese Allah şifa versin..
Bişey sorabilir miyim ameliyat hakkında biraz bilgi verir misin kaç gün yattın kaç güne toparlandın kokuda bı azalma oldu mu ?
IP
Green
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı Green Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2019 Saat 19:11
Murat hocam bide bisey sormak istiyorum burda bı yorumunuzda bademcikleri aldırıp kokudan kurtulan yok bilmiyorum falan demissiniz ama burda 2 kişi net şekilde kurtuldu yazı da yazdı hatta ben başka sitelerde de gördüm bademciklerini aldırıp kurtulan kaç kişi var bademciklerindeki taşlar yüzünden
Hatta sizde kitabınızda bahsetmissiniz bademcik taşı ağız kokusu yapar ve önemli bir sebep diye ama neden forumda öyle bı çıkarımda bulundunuz merakla ettim bademcik taşları yüzünden ameliyatı gereksiz gördüğünüzden mi? Yoksa gerçekten bademciklerini aldırıp kokudan kurtulanı görmediğinizden mi?
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2019 Saat 22:20
normal bıçakla aldı özelde bu yontemde uzman olduğunu söyledi şükür 1 yıl felan geçti aradan yoruldum sıkıldım bıktım uģraşamam türk doktorlari insan gibi davranmıyor ve Allah doktora muhtaç etmesin yardımcıda olmuyorlar aynı zamanda yeteneklide değiller sabit kafalılar iyi bir eczacı gibi ilaç isimleri ezberlemişler başka birşey görmüyorum bu ülkede mevki maaş için o gözle okuyup o görevi alıyorlar bilimsel çalışmaları bile yok çoğunun Murat Aydın hocamı destekliyorum manevi olarak çünkü azimli ve çalışkan işini seviyor kendini geliştiriyor örnek bir insan çalışmalarınızda başarılar dilerim bu arada hocam sende baktımda yeni kaydolmuşsun bu hastalıkta sebebi bulursan çozum basit bulamazsan kısır döngüye girersin ve psikiolojin bozulur
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2019 Saat 22:23
doktordan utanıyorum çekiniyorum ağız eğmek mahçup görünmek hoşuma gitmiyor birkaç kez bu şikayetle doktora başvurduğumda sanki karşısında çok ayıp veya yasak veya hadsizmişim gibi bakış tavır dalga geçici geçiştirici konuşmalar sergiliyen bir insandan yardım beklemek ahmaklık
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Mart-2019 Saat 22:26
bazi doktorlar çok bilimsel işine aşık sorunu bulmaya ve çözmeye oďaklı bazılarıda tıp diploması üzerinden tıp siyasetçiliğine bürünüp hastasiyla çekışmeye didişmeye onu hor görmeye fırsat kolluyup bundan haz alıyorb
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Mart-2019 Saat 07:51
Orjinalini yazan: Green

Murat hocam bide bisey sormak istiyorum burda bı yorumunuzda bademcikleri aldırıp kokudan kurtulan yok bilmiyorum falan demissiniz ama burda 2 kişi net şekilde kurtuldu yazı da yazdı hatta ben başka sitelerde de gördüm bademciklerini aldırıp kurtulan kaç kişi var bademciklerindeki taşlar yüzünden
Hatta sizde kitabınızda bahsetmissiniz bademcik taşı ağız kokusu yapar ve önemli bir sebep diye ama neden forumda öyle bı çıkarımda bulundunuz merakla ettim bademcik taşları yüzünden ameliyatı gereksiz gördüğünüzden mi? Yoksa gerçekten bademciklerini aldırıp kokudan kurtulanı görmediğinizden mi?

Güzel soru için teşekkür ederim.
2005 yılında ilk ağız kokusu kitabımı kaleme aldığım sırada literatür çalışmaları ağız kokusunun kaynaklarından birisinin bademcikler olduğunu işaret ediyordu. İsrail ekolu bu iddianın başını çekiyordu. Dr. Finkelştayn İsrail'li bir hekimdir ve bu konuda iddialı çıkışları vardır. Elimdeki bu bilgilere dayanarak tonsil taşlarının ağız kokusu yapabileceğini kitabımda yazdım.

İlerleyen yıllarda hiç kimsenin bademciğini aldırıp iyileşmediğini görüp şüpheler duymaya başladım. Bademciğini aldıran herkes 2 ay iyileşiyordu. Ama sonra ağız kokusu tekrar başlıyordu.

Bu konuyu İngiltere'deki bir meslektaşım ile masaya yatırdık ve inceledik. Bu konuda bir makale yazıp Yurt dışında bir kulak burun boğaz dergisinde yayınladık.

http://www.drmurataydin.com/halitosis-tonsil.pdf

Bana göre: Tonsiller tek başlarına kokarlar.Parmağınızı tonsile bastırıp parmağınızı koklarsanız koktuğunu görürsünüz. Ama üzerini salya kapattığı müddetçe bu koku ağız kokusuna dönüşmüyor. Bu sebeple bireyin ağzı kurumuyorsa, ağız kuruluğu yoksa, bademcik ne kadar taş yaparsa yapsın ağız kokusuna dönüşmüyor. Bazı istisnalar var: ateşli hastalık durumunda, kızarıklık bulunduğunda, kesintisiz taş imalatı varsa, tonsil hacmi istmus'un üçte birini kapatıyorsa vesaire ağız kurumasa bile kokuyor fakat bu istisna durumlar toplam vakaların pek azına isabet ediyor.

Bizim ülkemizde ve bütün dünyada yanlış yapıyorlar. Kulak burun boğaz hekimi yakaladığı tonsili derhal yerinden alıyor. Daha büyük belalara yol açıyorlar. Bu uygulamayı doğru bulmuyorum.

Sorduğunuz için tekrar teşekkür ederim
-M

IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu