Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bunları biliyor muydunuz?
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bunları biliyor muydunuz?
Mesaj icon Konu: Başka kokuların uzantısı olan ağız kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Konu: Başka kokuların uzantısı olan ağız kokusu
    Gönderim Zamanı: 07-Aralık-2012 Saat 20:30
Başka kokuların uzantısı olan ağız kokusu Tip 4 olabilir.

Böyle kokular eforlu durumlarda, fiziksel egzersizlerde (merdiven çıkma, koşu yapma), soluk soluğa kalındığı zaman azalmaz.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2012 Saat 12:27
Aynen hocam benimde spor yapınca, efor sarf-edince azalma gibi bir durum meydana gelmiyor. Bir şey sorayım; soğan yediğim zaman yaklaşık 12 saatten fazla kokusu hissedilebilir kalıyor. Dilimi fırçalıyorum geçmiyor gargara yapıyorum geçmiyor... Bu mideden kaynaklı bir durum olabilir mi? Yada tip 2 olarak bu durumu açıklayabilir miyiz?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2012 Saat 13:46
Orjinalini yazan: Mehmet

soğan yediğim zaman yaklaşık 12 saatten fazla kokusu hissedilebilir kalıyor. Dilimi fırçalıyorum geçmiyor gargara yapıyorum geçmiyor.

Geçmiyor çünkü soğanda bulunan thiopropanal S-oxide C3H6OS isimli madde dekompoze olarak 1-propanal, C2H5CHO, 1-propanethiol, C3H7SH2, şeklinde kan gazı olarak kanımıza geçer. Soğan yiyen bnirisinin nefesindeki gazlar grafikte görülüyor. Alkollere dikkat ediniz. Sağda ise kükürtlü gazlar var.

Akciğer bu gazları yakalar ve nefese atar. Yani soğan kokusu tip 4 tür. Efor ile geçmez.

IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Aralık-2012 Saat 20:13
hocam efor konusu başka bir durum da, benim merak ettiğim çevremdeki insanlar soğan yedikten sonra dişlerini fırçalıyorlar ve o koku geçiyor. Ben yanlarındayım hissedilmiyor bile... Yarım saatte, en geç bir saatte geçiyor. Ben yiyorum ardından dişlerimi fırçalıyorum, aradan 12 saat geçiyor hatta daha fazla hala o kokuyu hissediyorum! ve insanlar ağzımın koktuğunu söylüyorlar! Yazınızdan ve grafikten de bir şey anladığımı söyleyemeyeceğim. Hani bu gazlar sadece bize mi işliyor anlamadım?
IP
Belinda
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 31
Alıntı Belinda Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Haziran-2020 Saat 08:56
Cunku sağlikli bi insan fazla derecede tükürük salgilar ve o da ağzı yıkar bizde ağiz kuruluğu var dilimizin yuzeyi püruzsuz deil tuylenmeler tutuo yani ağzimiz kndi kendini yıkamıo
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu