Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Oksijenli su Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Konu: Oksijenli su
    Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2012 Saat 16:37
Arkadaşlar oksijenli su deneyen var mı? Bununla gargara olur mu? Dildeki bakterileri öldürür mü? Yabancı forumlarda bunu kullandıklarını gördüm özellikle beyaz tabaka ile örtülü diller için. Murat hocam nasıl kullanmalıyız bunu?
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Aralık-2012 Saat 16:59
The last 48 hours, I have been doing nasel irragation witha mixture of baking soda, salt and warm water. The first time I did it I was really amazed at all the mucas that came out. Sorry for the graphic details. After that I get straight 3% hydrogen peroxide and gargle, trying to leave it on my tongue as long as possible. You should see all the white coating dissapear. Then I spit it out and scrap my tongue with my tongue scraper. Finally brush my teeth and tongue with normal toothpaste. FRESH BREATH!!!!!My breath has NEVER EVER been this fresh in all my 32 years

Hülasası; şu bizim sinüs rines tarzı bir şey almış ve içine karbonat, tuz (bende himalaya tuzu var) ve ılık su koymuş. Bilenler bilir, burundan karışımı içeri doğru veriyoruz diğer burun deliğinden çıkıyor. Sonra %3 lük hidrojen peroksit ihtiva eden suyla gargara yapmış bu arada dilinin üstünde tutabildiği kadar çok tutmuş hemen tükürmemiş yani. (bu arada straight hydrogen peroxide = susuz hidrojen peroksit mi demek? Öyleyse o ne demek?:)) Bu işlem dil üzerindeki beyaz kaplamayı elimine etmiş. Sonra dil fırçasıyla dilini kazımış, diş fırçasıyla dişlerini ve dilini tekrardan fırçalamış... Veeee ferah nefes :) Şöyle mutlu oldum böyle mutlu oldum diyor. İş yerinde çok canlıydım falan anlatmış işte.

Yalnız burada geniz akıntısından kaynaklandığını zannediyor. Bende geniz akıntısı için doktora gittim ve 4-5 gündür ilaçları kullanıyorum ve pek bir işe yaradığı söylenemez. Ağız kokusu kesilmedi hala aynı şekilde beyaz tabaka kaplı dil ve dilimin arkasında ki kötü koku devam etmekte. Geniz akıntımda pek geçti diyemeyeceğim yinede eskisine nazaran daha sağlıklı.

Murat hocam ne düşünüyorsunuz? Zararı olur mu bunların?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2012 Saat 07:03
Yok yok uzun süre kullanılmadığı zaman zararı olmaz. Eczanede zaten %3 satılır. Bu şekilde de kullanılabilir fakat 1 bardak suya 1 çeşme kaşığı koyup ağıza 1-2 dak bekletilmesi, ve seyrek olarak uygulanması daha makul olur. Tip 1 ağız kokusu için kısa etkili çözümlerden birisidir.

Bu maddeyi kanser ile ilişkilendiriyorlar. Bu sebeple alışkanlık ve devamlılık kazanması sakıncalı olabilir.
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2012 Saat 11:19
Teşekkür ederim hocam.

Çok kullanmamaya ek olarak yoğurt yenilmesini tavsiye ediyorlar. Çünkü hidrojen peroksit faydalı zararlı demeden bütün bakterileri yok ediyormuş. Bu da sindirim sisteminin fonksiyonlarını, haliyle, bozuyor. Yoğurt yiyin :)
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2012 Saat 11:22
Tea Tree Oil = çay ağacı yağı/hint defnesi

Bazı arkadaşlar bu yağdan alıp diş macunlarının içine kattıklarını söylemişler. Çay ağacı yağı mantarlara karşı etkili biçimde kullanılıyormuş. Dilin üzerindeki kötü rengi de yok ediyormuş. Çinkolu bir macunun alıp içine katabilirsiniz.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2012 Saat 12:20
Orjinalini yazan: Mehmet

Çok kullanmamaya ek olarak yoğurt yenilmesini tavsiye ediyorlar. Çünkü hidrojen peroksit faydalı zararlı demeden bütün bakterileri yok ediyormuş.

Oksijenli su bütün mikroorganizmaları öldürmekten çok uzaktıur. Bazı sınırlı sayıda ve çeşitlilikte mikroorganizmaları kısmen öldürür. Ayrıca yutmadığınız için bağırsak florasına tamamen etkisizdir.

İkinci bir konu yoğurt floraya mikrop ilave etmez.

Üçüncü bir konu bütün bunlardan bağımsız olarak yoğurt yemek istiyorsanız yoğurt yiyebilirsiniz.
-M
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Aralık-2012 Saat 13:43
Sağ olun hocam, ben sadece orada gördüklerimi paylaşıyorum. Yanlış mı doğru mu o kadarını bilemiyorum. Düzelttiğiniz için teşekkürler.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2012 Saat 10:55
9 da uygulama yaptım. Önce himalaya tuzu, karbonat ve osijenli su karışımı (oksijenli suya gerek yok bence bu aşamada) Sinüs rinse ile uygulama yaptım. Ardından bir su bardağının yarısına kadar veya çok az daha düşük seviyede su ve oksijenli su koydum (oksijenli su miktarı iki yemek kaşığı kadar) bununla gargara yaptım. Aradan 2.30 saat geçti. Kahvaltı yaptım, çay içtim ve dilimin arkasına parmak testi yaptığımda o iğrenç koku hala yok. Hatta hiç kokmuyor aynı nidazol etkisi yapmış. Tabi ki daha kısa sürecektir. Nidazol 250 mg. 2 tablet ile 3 gün sürerken bununla akşama kadar bile sürse müthiş olur. Bakalım; koku geri gelmeye başladığında sizlere tahmini etki süresini yazacağım.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2012 Saat 16:08
8 saati geçti hala koku yok. Bu arada öğle yemeğinde baharatlı yemek yedim ona rağmen koku yok. Tavsiye ederim arkadaşlar.

Ağız kuruluğu şikayeti olanlar var mı varsa ne gibi ilaçlar veya tedaviler uyguluyorlar?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2012 Saat 18:01
Orjinalini yazan: Mehmet

9 da uygulama yaptım. Önce himalaya tuzu, karbonat ve osijenli su karışımı (oksijenli suya gerek yok bence bu aşamada) Sinüs rinse ile uygulama yaptım. Ardından bir su bardağının yarısına kadar veya çok az daha düşük seviyede su ve oksijenli su koydum (oksijenli su miktarı iki yemek kaşığı kadar) bununla gargara yaptım. Aradan 2.30 saat geçti. Kahvaltı yaptım, çay içtim ve dilimin arkasına parmak testi yaptığımda o iğrenç koku hala yok. Hatta hiç kokmuyor aynı nidazol etkisi yapmış. Tabi ki daha kısa sürecektir. Nidazol 250 mg. 2 tablet ile 3 gün sürerken bununla akşama kadar bile sürse müthiş olur. Bakalım; koku geri gelmeye başladığında sizlere tahmini etki süresini yazacağım.

ben sana hmn etki süresini yazıyım yanlış hatırlamıyosam oskijenli su ile gargara ben de 2 hafta işe yaramıştı
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Aralık-2012 Saat 19:13
Maalesef 10 saat sonra etkisi geçti. Yinede çok şükür iş yerinde rahattım.
IP
SİFAARIYORUM
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 114
Alıntı SİFAARIYORUM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Eylül-2021 Saat 19:07
Oksijenli su ile ilgili forumda gördüklerim
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu