Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Gaita da LDH Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 21
Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Konu: Gaita da LDH
    Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2013 Saat 02:40
Selam Arkada?lar aklyma takylan bir konuyu sizinle payla?mak istedim ben deviasyon ve konka ameliyaty olmadan önce birsürü testler vs yapyldy bende bu testleri sakladym bugün bi göz gezdireyim dedym.Gaita testinde LDH diye bir bölüm var benim ki normalin üstünde çykmy?.netten ara?tyrdym bu kysmyn yuksek cykmasy karaci?er de sykynty olabylecegyne dair yazylar var normalde 125-243 arasynda olmasy gerekyrken benym ky 311 cykmys acaba kara cygerlerymden oturu mu kurtulamadym dyye kendy kendyme sordum syzlerden de amelyyat olanlar var acaba testlery duruyormu duruyorsa syzynde benym ky gyby degerlery yuksek my by sorayym dedym ...Bazen hiç alakasyz noktalara bile takylyp kalabylyyorum belky de buda onlardan byrysydyr..
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2013 Saat 05:21
Karaci?er ya?lanmy? da olabilir. Alkol tüketiyorsanyz ondandyr. Veya son zamanlarda ilaç kullanmy?sanyz ondan da olabilir.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ocak-2013 Saat 12:09
LDH (Laktat DeHidrogenaz) , laktat'tan hidrojen koparyp laktik asite çeviren bir enzimin ismidir. Katabolizmanyn öne geçti?i yykym durumlaryny i?aret eder. Kanda bakylyr.
IP
RoyalAlbert
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 21
Alıntı RoyalAlbert Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ocak-2013 Saat 09:51
Te?ekkürler hocam Allah razy olsun ben alkol kullanmyyorum ama dedi?iniz gibi o dönemde çok fazla nidazol kullandym demekki o yüzden olmu?
IP
Camur
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Camur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Temmuz-2016 Saat 21:16
Hocam burası ile alakasız ama cevaplarsanız çok sevinirim yani saçma bulacaksınız belki ama gitmediğim hiçbir branş kalmadığı için bunlara yöneldim yıllardır geçmeyen folikülit(kıl kökü iltihabım var) ve sürekli geniz akıntım var geçmeyen bağırsaklarda tuvaletten bile hemen sonra var olan gaz sıkıntısı var bu üçünün ortak noktası aynı bakteriye çıkıyormuş staf aureus siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?ne yapmam gerekir kime danışmam gerekir yoksa bunlar tamamen alakasız bende bulunan hastalıklar mıdır?

Ayrıca koku antibiyotik kullandığımda geçmişti malesef geri başladı ama aklıma sürekli bu üçlü takılıyor sinüslerim şiş befes almakta sıkıntı yaşıyorum hepsi buna çıkıyor bişey bulduğunu sanıp boş yere sevinmişde olabilirim görüşünüz benim için çok önemli

Eklemeyi unutmuşum özür dilerim aynı şekilde bakteriden şüphelememin nedeni gaitada da kesif bir kokunun olması yani kesinlikle normal olmayan bir koku çok terlediğimde onunda kokusu değişiyor

(kullanıcının yazdığı 3 mesaj birleştirilmiştir)

Düzenleyen aydinmur - 28-Temmuz-2016 Saat 06:43
IP
siyah06
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı siyah06 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2023 Saat 16:51
Murat hocam bir dahiliye doktoru olmadığınızı biliyorum ama yine de bu konuda bir görgünüz, bilginiz vardır diye sormak istiyorum. Günde 3-4 kez dışkılamak bir insan için normal midir? Tabii ki öncesinde doktora gidip durumu anlattım ve bana dicetel adlı ilacı verdi.. kullandım bitene kadar ama sonuç değişmedi. Sonrasında bu durum değişmezse kolonoskopi olmam gerektiğini söylendi vs. Tabii ki doktoru da dinler, tedavinin başlangıcı bu yönde ise gerekeni yaparım ama sizin de yorumunuz benim için önemli..
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mayıs-2023 Saat 20:43
Orjinalini yazan: siyah06

Günde 3-4 kez dışkılamak bir insan için normal midir? ..

Sık dışkılamak, su tutulması, infeksiyon, parazit, hareket artışı veya alerji, kötü beslenme gibi sebeplerle olabilir. Dışkının renk kıvam ve kokusu bazen fikir vericidir fakat En sağlam tanı kolonoskopi ile konuyor.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu