Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: Hardal tohumu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Konu: Hardal tohumu
    Gönderim Zamanı: 14-Mart-2013 Saat 23:56
Hardal tohumu içerisinde bulunan Allyl isothiocyanate isimli maddenin hem H2S hem de metil sülfiti a?yzda engelleyebildi?i yayynlandy.

Biriniz hardal tohumu deneyebilir misiniz lütfen.
Tady uygunsuz olabilir veya alerji yapabilir vesaire.
Kendi riskini alarak hardal tohumunu çi?nemeyi deneyen olursa sonucu grup ile payla?abilirse sevinirim
-M
IP
?ifa
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 38
Alıntı ?ifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2013 Saat 00:29
Ben denedim hardal tohumunu i?e yaramady malesef. A?zymda daha acy bir tat olu?tu ve a?zymdaki kokuyla hardal tohumunun kokusu kary?ynca daha bir çekilmez oldu:)
IP
hakan44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı hakan44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2013 Saat 07:31
hocam h2s, metil sülfit hangi tip kokunun kayna?yndan geliyor
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Nisan-2013 Saat 21:45
Orjinalini yazan: hakan44

hocam h2s, metil sülfit hangi tip kokunun kayna?yndan geliyor

Bunlar kükürtlü gazlardyr, genellikle a?yzda (Tip 1) üretilir. Neden sordunuz?
-M
IP
hakan44
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hakan44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2013 Saat 02:36
hocam bu gazlar tip 3 nedeni olabilir mi o yüzden sordum,birde yni bir?ey gördüm internette çinde üretilen bir alet varmy? ?u an türkiyede a?yz kokusu sensörü murat hocam bir inceleyebilirmisiniz tip 1 - 2 -3 bunlary ölçebilirmi sizce   
link :http://www.segamed.com.tr/index.php/urunler/agiz-kokusu-sensoru?hitcount=0
IP
admin
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 10025
Alıntı admin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2013 Saat 10:14
Orjinalini yazan: hakan44

hocam bu gazlar tip 3 nedeni olabilir mi o yüzden sordum,

Mideden yükselen (Tip3) gazlar genellikle ya organiktir veya azotludur. Aly?ylagelmi? halitometreler bu gazlary tespit edemez.

birde yni bir?ey gördüm internette çinde üretilen bir alet varmy? ?u an türkiyede a?yz kokusu sensörü murat hocam bir inceleyebilirmisiniz tip 1 - 2 -3 bunlary ölçebilirmi sizce   
link :http://www.segamed.com.tr/index.php/urunler/agiz-kokusu-sensoru?hitcount=0

Ben bu cihazy biliyorum. Yyllar önce içindeki sensoru çykaryp yeni bir cihaz üretmek amacy ile kullanmak istedim. Yani 3 bacakly sensoruna bir operasyonel amplifikatör ba?layyp bilgisyar ekranyndan çykty almaya gayret gösterdim. Bu cihazy bu amaç ile temin ettim. Uyduruk ve zavally bir cihazmy?. özgünd e?il, ölççümler rastgele oluyor, tekrarlanamyyor. Kötü bir cihaz.

Daha önemlisi: bu cihazyn sizin temin etmeniz iyi fikir de?il. Aksi halde Hastalyk hastasy olursunuz.
-M
IP
hakan44
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hakan44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2013 Saat 10:59
aynen katylyyorum ben size sormadan zaten kalky?mam böyle bir ?eye hocam:))
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Nisan-2013 Saat 11:34
Cihaza segamedin sitesinden baktym, 180 tl yazyyor. Amazon.com dan baktym 35 dolar. Kargoyu bile ekleseniz yary fiyatyny bulmuyor.

amazon'da dört ki?i yorum yapmy?, dördü de olumsuz . Y?e yarar bir cihaz olsaydy yurtdy?ynda popüler olurdu.
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Gönderilenler: 80
Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ocak-2022 Saat 22:07
Dostlar yaklaşık 1 haftadır Murat hocamın gargarasını kullanıyorum bunu öncelikle belirtiyim. Udi hindi denen bir bitkiyi şans eseri keşfettim bitkiyi alip kaynayıp sabahları aç karna ve gece uyumadan önce içiyorum cayima da yağından ekleyip içiyorum yıllardır çıkmayan balgam her yemekten sonra tak diye çıkıyor agiz kokum yok denecek kadar azaldığını hâlâ var hissediyorum kardeşime falan koklatiyorum yok diyor ama bi 6 saat sonra az da olsa geri geliyor udi hindiye devam benim gibi tip 2 olanlar balgami atamayanlar denesin çok yaklaştım çözüme az kaldı kurtulacağım çünkü dibe girmediğim surece artık koku duyulmuyor. Umarim sizde de işe yarar.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2022 Saat 17:10
İsimsizdunya son durumun nedir nasıl oldun
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Şubat-2022 Saat 23:39
Orjinalini yazan: Melina

İsimsizdunya son durumun nedir nasıl oldun

Balgam boğazdan sökülüyor eskiden atamamaktan şikayetçiyimdim şimdi atmaktan su içsem yemek yesem konuşurken tak diye çıkıyor udi hindinin tozunu bal ile karıştırıp bide o sekil denicem burna sıkmayıda planlıyorum balgam konusunda ise yarıyor ayni şekilde balgam çıkıncada koku azalıyor ama beni tatmin etmiyor dib dibe girmedigin surece koku duyulmuyor hergun 4 kez falan balgam çıkıyor ama konusurkenden çıkıyor :D toz bal karışımınıda denicem balgami komple yok etmek gibi bir niyetim var tip2 olan varsa kesin denesin ama ac karna icilsin şu nescafe kırmızı bardakları varya onla sabah 1 gece uyumadan önce 2 içiyorum.
IP
Melina
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 220
Alıntı Melina Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2022 Saat 07:42
Ben toz bal karışımıni denemiştim ama bende etki etmemişti çayını da birkaç defa denedim ama duzenli kullanmadim
IP
Isimsizdunya
Üye
Üye

Alıntı Isimsizdunya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2022 Saat 17:30
Orjinalini yazan: Melina

Ben toz bal karışımıni denemiştim ama bende etki etmemişti çayını da birkaç defa denedim ama duzenli kullanmadim

Düzenli kullanmaya özen göster çayınada yağından eklemeyi unutma neredeyse 2 haftadır kullanıyorum arada bir ağzımda sekerli bir tat oluyor buda hoşuma gidiyor geceleri geniz akintisi seyansları ile uyanırdım artık olmuyor akinti var ama hafifledi ve balgam yemeklerden sonra öksürüğüm gibi çıkıyor dis fırçalayın murat hocamin gargarasinida kullanıyorum akinti tekrar edene kadar sorun çok olmuyor çayını buhar makinesine atacm bircok sey var aklımda ama yani koku hafifledi eskiden çekilmezdi sakiz kurtarmazdi beni simdi dise sakiz ile rahat edebiliyorum bi psikolojisini atsam çok daha iyi olacak.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Şubat-2022 Saat 13:28
Orjinalini yazan: Isimsizdunya

....öksürüğüm gibi çıkıyor dis fırçalayın murat hocamin gargarasinida kullanıyorum akinti tekrar ...makas...

Arkadaşlar, kardeşler, dostlar,
Önemle vurguluyorum ben ürün satmıyorum. Benim gargaram yok.

Sadece bir gargaranın formülünü ben yazdım. Firmaya ücretsiz olarak hediye ettim. Yazıoşmalarda HalitosilZn diye yazınız. HalitosilZn gargaranın satışından benim cebime hiç bir ücret girmemektedir. Gargara benim değildir yani.

Para almadığım için firma beni onurlandırmak adına benimismimi şişenin üstüne basmış. Bunu kaldırmasını söyledim ama etiketler hazır basılı olduğu için kaldıramadı bir türlü. İnşallah kısa zamanda ismimi gargaranın üstünden silecek.

Bir doktorun ürün satmasına şiddetle karşıyım. Biri beni yanlış anlayabilir ürün sattığımı zanneder diye titizleniyorum.

IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu