Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: ALERJİ / Koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 54
Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Konu: ALERJİ / Koku
    Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2013 Saat 09:47
Arkadaşlar mide ilaçları kullandım,tomografi çektirdim,akciğer filmi çektirdim,bademciklerimi aldırdım,dişlerim tertemiz,usg çektirdim artık ümidim kesilecekti.Allah'a çok şükür bir doktor alerjim olduğunu söyledi.Akıntım yoktu yani varsa bile ben hissetmezdim ama doktor bana alerjik rinit olduğumu söyledi.İlaç verdi ve 20 gün sonra tekrar gel dedi son olarakta cıkmadan bu tedavi 1 yıl bile sürebilir dedi ama her gün ağız kokun azalacak dedi ve gerçektende azalıyor 15.gün kokunun şiddetinin azaldığını sizlere söyleyebilirim.Ayrıca bir KBB doktoruyla tanıştım o kadar samimi o kadar iyi ki insan onun odasına girip çıktıktan sonra o kadar rahatlıyor ki.Şimdi ben neye alerjim olduğunu öğrenmeye çalışacağım arkadaşlar.Benim gibi olan arkadaşlar bu alerji işini iyice araştırsınlar arkadaşlar inşallah iyileşeceğiz
IP
sifa
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 255
Alıntı sifa Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2013 Saat 14:38
Bana da alerjik rinit demişlerdi ama bana ne demediler ki:) reflü başlangıcı, kronik gastrit, faranjit, sola deviasyon..vs:) sana alerjik rinit için hangi hapı ve spreyi verdiler yazar mısın?? Ben de aldım bir hafta kullandım baktım geçmiyor bir daha kullanmamıştım. Ama hata etmiş olabilirim bir daha denemekte fayda var sanırım.
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2013 Saat 16:58
Şifa bence de hata etmiş olabilirsin ki inşallah hata etmişsindir ilaçlar sana belki 20 gün belki 3 ay sonra etki eder ve kurtulursun.Kardeşim bir tane Rupafin 20 tablet , Nazoster burun spreyi ve bir de andorex sprey verdi.Spreyi pek kullanmıyorum açıkcası kardeşim.Bir de dilimde çok çatlak gördü bugün samimi olduğum doktor bugün gittim yanına bir de krem verdi dilime süreceğim.Belki koku için de işe yarar çatlakların arasına bir şeyler giriyor olabilir
IP
nyse_o
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 77
Alıntı nyse_o Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ağustos-2013 Saat 19:03
dil için kremmi çok ilginçmiş wallah son zamanlarda gelişmeler yaşanması çok sevindirici. Dil için kremin adını öğrenebilirmiyim.
IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2013 Saat 12:06
Benim kuzenim alerjik ve ağzı çok kötü kokuyor. Gittik doktora, doktor buna alerji teşhisi koydu ve ilaç yazdı. Kullanmaya başlayınca ağzında koku falan kalmadı. Bir çırpıda geçti. Yalnız ne zaman ilacı bıraksa ağız kokusu yeniden oluşuyor. Bilmiyorum kendi farkında mı? Bende yüzüne söylemedim daha?
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Ağustos-2013 Saat 12:49
Kenakort kardeş , bir de bilmiyorum dil çabuk yenilermiş kendini iyeleşirmiş 3-5 günde düzenli kullanırsam
IP
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2013 Saat 12:37
Mesela bende alerji ilaçları kullanıyorum ama hani dilimde her sabah koyu bir tabaka olmuyor değil ama azaldığını söyleyebilirim Mehmet bu arada kuzenin yinede şanslı kardeş en azından Alerji ilacıyla kurtuluyor yani bir antibiyotik kadar çok zararı yoktur birde alerjiden kurtulur duzenlı kullanırsa ilaçları şansı var
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 47
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2017 Saat 22:03
Bende alerjik nedenle sık burun akintisi (arka arkaya hapsirma) ve birçok belirti var.

Alerjik nedenle ağız kokusu olur mu?
İlaçlarla iyileşebilir mi? İlaç ismi vermek istemem ama dalman diye burun spreyi ve şu an ismini hatırlmadığım bir ilaç daha...

Alerji için verildi.. bunlar kokuyu geçurebilir mi şayet sorun kesin burdaysa?
Ya iyileşemezsem ?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ekim-2017 Saat 22:10
Ben yüzde yüz alerjiden kaynaklandığını düşünüyorum. Zaten defalarca alerjik rinit teşhisi konuldu.
3 Kez burun etlerim küçültüldü. Ben koyu ve boğazımda biriken akıntının burun etlerinden kaynaklandığını düşünüyordum ama en son dr dediki gayet açık yollar, alerjin var...
Kara kara alerji testini nerde yaptırabilirim diye düşünüyorum. Çünkü heryerden doğru sonuçlar alınmıyor.
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ekim-2017 Saat 21:18
Effect burun icindeki etlerden kaynaklaniyor akinti zaten, birbirini tetikliyor alerji vs burun etlerini buyutuyor hava yollari tikaniyor ve mukoza kalinlasiyor benim deneyimledigim bu ne zaman burun etleri inik olsa bogazim ferah oluyor burun temizledigimde bi anda etler iniyor artik her seyi yaptim sorun %100 burdan kaynaklaniyor ne yapacam bilemiyorum
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ekim-2017 Saat 20:33
Aslında bu başlık çok isabetli denk geldi.

Bu başlıktan yalnızca ama yalnızca alerjisi olanlar/alerjiden şüphelenenler ve bu konuda neler yapılabileceği üzerine tartışmalar için kullanalım diye öneride bulunuyorum.

Konu dağılırsa uyarıda bulunacağım.

Ben konunun ortasında gelip diş çürüğünden yada farklı bir rahatsızlıktan bahsedip ne yapmalıyım sorularını okumaktan gerçekten çok sıkıldım. Milyonlarca kez yazılıp çizilen , cevap verilen cümleler bunlar.

Böylece sadece alerji konusunda görüşmek üzere giriş yapıyorum;

Bende alerjik rinit var. Burun etlerim 3 kez küçültüldü. 3 ayda yine eski haline dönüyor. netipot kullanıyorum hayatımın mucizesi bu aparat. Ne diye sormayın önceden yazıldı forumda.
Bu alet halitozisi %100 geçiriyor. Ama geçici tabi. Burun kanalını tam olarak temizliyor ve bu birkaç saat çok temiz idare ediyor.

Alerji konusunda öncelikle prick test,
İbrahim gökçek sarmısak-limon karışımı
3 günlük açlıklara devam etme.

Başka önerileri olanlar yazabilir mi ?

NOT: Lütfen farklı bir konudan bahsedilecekse ilgili başlıkta yazılsın.
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2017 Saat 16:42
Protein-yağli tukettigim zaman akınti artiyor, bogazimdan yapiskan akintiyi sokmek zorunda kaliyorum alerji kaynakli diye dusunuyorum, netipot-sinus rinse asiri rahatlatiyor (ozellikle ust uste kullanim gunde 2 kere) onceden haftada 1 falan yapiyordum cogalttikca agzimdaki leş agirlik hissi kayboldu ama teyit ettirecegim biri olmadigi icin koku var mi bilemiyorum ): effecte de katiliyorum ALLAH RIZASI icin suraya kbb-alerji disinda bir sey yazmayin ben de cok yoruldum
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2017 Saat 22:06
Proteini kesip açlık orucu yaptığım dönemde 2-3 hafta inanılmazdı. Hiç sorunum olmadı.
Sürekli sebze ile beslenmek de çok halsiz ve zayıf düşürüyor insanı.
prick test yaptıracağım ama dr lar bile güvenilir değil diyor.
çikolata - hamur işi (özellikle poaca vs gibi hazır şeyler) artırıyor sorunumu.

Bence beslenme düzenini değiştirmek değil de alerjiyi komple ortadan kaldıracak bir tedavi lazım.
Açlıklara devam etmeyi düşünüyorum.
IP
Burazin
Üye
Üye

Gönderilenler: 61
Alıntı Burazin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Kasım-2017 Saat 16:45
Belki saçma gelcek ama diyet açlık falan uygulamak bağışıklığı zayıflatabilir başka hastalıklara yakalanmamıza sebep olabilir
Keşke yapmasanız
Sizleri güçlendirecek besinleri yemelisiniz
IP
üniversiteli
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı üniversiteli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06-Kasım-2017 Saat 16:54
Benimde alerjik rinit idi teşhis . Yalnız ilaçlar sabah gelen kokuyu baya azalttı gün içerisinde de etki etti ama sürekli değil. Bu arada bu teşhis konulan arkadaşların burnundan koku geliyor mu ? Yani özellikle kapalı alanda insanların rahatsız olabilmesi gibi ..
kurtulabiliriz...
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Kasım-2017 Saat 21:37
İlaçlar tedavi edici mi baskılayıcı mı ? Benim bildiğim alerji ilaçları baskılayıcı. Yani antihistamin.
Sadece alerjene tepki vermemizi engelliyor o süre zarfında.

Tedavi edici bir şeyler olmalı.

Deri testi yaptıran var mı ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Kasım-2017 Saat 21:36
Orjinalini yazan: effect

İlaçlar tedavi edici mi baskılayıcı mı ? Benim bildiğim alerji ilaçları baskılayıcı. Yani antihistamin.

Antihistaminikler saat ile ölçülebilecek kadar alerjiyi engelleyebilir.

Alerji tedavisi aşı ile mümkündür.
-M
IP
üniversiteli
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 7
Alıntı üniversiteli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Kasım-2017 Saat 03:14
Deri prick testi yaptırdım ben temiz çıktı.. ama aircomb ve bi ilaç daha vardı bu iki ilacı içince sadece sabahki ağır koku yok oluyordu daha sonra gün içinde tam gaz devam..
kurtulabiliriz...
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Kasım-2017 Saat 07:44
Orjinalini yazan: aydinmur

Antihistaminikler saat ile ölçülebilecek kadar alerjiyi engelleyebilir.

Alerji tedavisi aşı ile mümkündür.
-M

Bir grup hastanın prick test çalışmasının sonucu,

http://www.turkrinolojidergisi.org/uploads/pdf/368850295438924.pdf

Hocam teşekkür ederim cevabınız için.

Aslında uzun süredir iyi bir alerji uzmanı arayışındayım. Aşı tedavisi konusunda biraz çekinceliyim, 5 yıl süren ve sonuç alamayanlar olduğunu okudum.
Forumlarda %40 civarında olumlu sonuçlar var.
Öncelikle prick testi yaptıracağım.
Güvenilirliği sorgulansa da bir yol gösterir diye umuyorum.
Artık ertelemeden ne olursa olsun gideceğim.
Homeopati de planlarım arasında.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Kasım-2017 Saat 20:26
Deri testini 1 hafta önce yaptırdım.
Sonuç olarak ev tozu akarlarına, polene, kediye alerjim çıktı ama derideki kabartılar öyle devasa olmadı internette yazılanlar gibi. Rupafin ve avamys verdi.
Beni sorunum özellikle dışarı çıkmamla çok artıyor.
Proteini kesince de şikayetlerim azaldığı için besin alerjisi için kan aldılar onun sonucu da çıkmak üzre. Sonucu gelince buraya da yazacağım.

Alerjisi olanların önerileri nelerdir ve şuana dek tedavi için neler denediler anlatabilirler mi?
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 20:42
Alerji ilacı inanılmaz uyku veriyor. Kullanılabilir gibi değil. Geniz akıntısını kesiyor biraz. Ama 12 saat uyku yaptı ilk kullanımda. Sürekli kullanılmazmış ,yani havanda su dövme işi.
Homeopati kaldı sırada.

Şu da bir gerçek ki bağışıklığım çok düşük. Vücudumu yeniden programlamalıyım galiba.
İstanbulda olanlar mora biorezonansı araştırsın derim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 21:06
Evet bazı alerji ilaçları uyku verir.

Alerji ilaçlarının günde 1 defa kullanılan ve uyku vermeyen çeşitleri vardır.
-M
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Kasım-2017 Saat 21:49
Hocam hangisi olduğu konusunda bir ipucu verseniz.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2017 Saat 07:46

Hocam hangisi olduğu konusunda bir ipucu verseniz.

Eczacıya sorun. Onlar ezbere hepsinin ismini bilir. :-)
Mesela aklımda AERIUS 5 mg uyku vermez olarak kalmış.
-M
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Kasım-2017 Saat 21:16
Hocam süper oldu bu öneriniz deneyeceğim muhakkak:)

Rupafin'den 1 tane aldım ve 2 gün geçti. Alerji etkilerini ciddi şekilde azalttı. Alerji ilacı kullanmaktan oldum olası çok korkan biri olarak (yan etkileri ) artık kullanmaktan başka çarem olmadığını anlıyorum.

IP
EZOM
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 15
Alıntı EZOM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2017 Saat 15:05
Merhaba arkadaşlar,

Ben de uzun yıllar alerjik rinit ve dolayısıyla bu probleme bağlı ağız ve nefes kokusu problemi yaşadım.Forum da yazılan çoğu sıkıntı aynı şekilde bende de mevcuttu.Allerjik rinit şikayetlerim son zamanlarda iyice sıkıntı verene kadar allerji ilaçlarını kullanmaya devam ettim.Evet hapşırık ve burun kaşıntım azalıyordu ama bu forumun açılmasının asıl sebebi olan tüm şikayetler devam ediyordu.Nihayet muayenehanesine gittiğim sayın doktorum bu rahatsızlığı teşhis etti.Fakat önemli nokta burası, alerjik riniti tedavi ederken asıl amaç burnu tedavi etmektir dedi.Tüm ağızdan alınan allerji ilaçlarını kesti.Biri okyanus suyu olmak üzere üç tane spreyle tedaviye başladı.İki ay düzenli kullanımdan sonra kontrole gideceğim.Bir ay oldu yaklaşık tedavim başlayalı.Nefes problemim ortadan kalkmış durumda.Emin olun burada bunalımlarını anlatan arkadaşlar kadar sıkıntıdaydım.Böyle bir sonuca ulaşacağımı hiç sanmıyordum.Fakat gerçekten ağız kokusu bir hastalık ve tedavisi var.Allerji problemi yaşayanlar lütfen güvenebilecekleri bir KBB doktoruna gitsinler ve sayın doktorumun dediği gibi öncelikle burunu tedavi ettirsinler.Umudunuzu asla kaybetmeyin.Unutmayın ben de sizinle aynı şeyleri yaşadım.Sayın Murat hocama ve sizlere saygılarımı sunuyorum.
IP
Ethic
Üye
Üye

Alıntı Ethic Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Kasım-2017 Saat 18:47
Ben de burun problemlerimi hallettirdim okyanus suyu da kullanıyorum ameliyattan bu yana antialerjik ilaçları da bıraktım ama hiç etkisi yok.
IP
EZOM
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EZOM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Kasım-2017 Saat 14:18
Tekrar merhaba,

Dün ilk defa sizlere yazmıştım.Sebebi de bu sıkıntıdan kurtulmuş olmamdı.Allerjik rinit köşesine yazdım çünkü yapılan tespit bende ki sıkıntının bundan kaynaklı olmasıydı.Fakat gerçekten bu tedaviye başlayana kadar problemin rinite bağlı olabileceği aklıma gelmedi.Daha doğrusu doktora gitmiştim ve antihistaminik ilaçlar verilip gönderilmiştim.Dediğim gibi hapşırık,kaşıntı gibi problemler gidiyordu ama nefes ve ağız kokusu kalıyordu.Dolayısıyla ben başka nedenlere bağlıyordum.Bu forumda yazılan tüm sebepleri araştırdım evet ben de ülser başlangıcı tedavisi gördüm.Candida mantarı üzerinde durdum.Öğrendiğim çareleri denedim.Bunları şunun için söylüyorum 'kardeşim seninki hafif bir sorunmuş, geçmiş'şeklinde düşünmeyin diye.Yıllarca muzdarip oldum ve çaresi ne kadar basitmiş.Sadece doğru ellerde doğru tedaviler görmemiz gerekiyor.Benim burnumda da kemik eğriliği var fakat doktor hemen ameliyat olmalısın demedi.Önce iki aylık bir tedaviyle durumu gözlemleyeceğiz dedi.okyanus suyunu günde 4-5 kere kullanabileceğimi söyledi ki öyle yapıyorum.Diğer iki spreyi sabah ve akşam kullanıyorum.Onların ismini yazmak çok doğru gelmiyor çünkü sanırım bazı kişiler çare olur amacıyla sorununu tam bilmeden o ilaçları kullanmaya kalkıyorlar.İnanın sizi çok iyi anlıyorum.Ama lütfen çaresi olduğuna inanın ben de inanmıyordum.İnsanlar bu yüzden diş fırçalamaktan bile vazgeçiyor.Zaten fırçalasam da kokuyor, fırçalayıp bi de kokunca moral iyice bozuluyor hiç olmazsa fırçalamam bari sebebi buna bağlar da kendimi kandırarak moral elde ederim diyorlar.Ben de yaptım inanın. Yanlışı yanlışla kapatmak gibi, halbuki üstüne gitmek gerekiyor.Asla diş fırçalamaktan vazgeçmeyin.Murat hocamın belirttiği gibi sabah ve akşam diş ve dilinizi düzgünce fırçalayın.Çare aramaya ve doğru teşhis ve doktora ulaşacağınıza inanın.Belki benim bunu yazmamdan bile moraliniz bozuluyor.Arıyoruz ama bulamıyoruz diyeceksiniz.Ben de aynı durumdaydım diyorum.İnanın ruh haliyle,arayışlarla.Bugün çaresini buldum.Doktorumun doğru tedavisiyle.Lütfen inancınızı kaybetmeyin.Lütfen.

Saygılarımla
IP
Umutla
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Umutla Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Kasım-2017 Saat 16:13
Ezom kulladıgın burun spreylerini bizimle paylaşırmısın en azından bizim kullandıklarımızmı bilmek istiyorm eminim diğer arkadaslarda merakla bu sorunun cevabını bekliyor .
IP
EZOM
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EZOM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Kasım-2017 Saat 12:29
Merhaba,

Elbette ilaçların adını yazarım.Fakat benim rahatsızlığıma iyi geldi diye doktorunuza danışmadan lütfen kullanmayın.

Sinomarin okyanus suyu günde 4-5 defa

Okyanus suyunun markası önemli değil.Eczaneden markası bilinir her okyanus suyu olur.

Nasonex sprey sabah akşam birer defa

Allergodil sprey sabah akşam birer defa.

Muhtemelen alerjik riniti olan kişiler bu ilaçlardan dönemsel kullanmıştır.Fark şu ben bu ilaçları iki ay boyunca düzenli olarak kullanacağım.Hiç ara vermeden.
Allerjik belirtim olsun ve ya olmasın.Fark burada yatıyor.

Lütfen doktor kontrolünde.Saygılar
IP
nanogel
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı nanogel Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Mart-2018 Saat 20:15
İyi günler
Bugün doktor alerjik rinit teşhisi verdi film çekildikten sonra. Sinüslerde iltihap yok dedi. Sorularım ise şunlar:
1- Alerjik rinit oldu diye illa koku olacak diye bir kaide mi var?
2- Alerjik rinit olması illa iltihap olması gerektiği anlamına mı geliyor? Kokuyu yapan iltihap mı akıntı mı?
3- Akıntı illa koku yapmıyormuş ben öyle anladım: https://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/postnasal-drip-not-usually-related-to-bad-breath/
4- Her gün rinse kit ile burnumu temizlesem de koku devam eder mi?

https://newsnetwork.mayoclinic.org/discussion/postnasal-drip-not-usually-related-to-bad-breath/
IP
EZOM
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EZOM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2018 Saat 19:40
Merhaba,affınıza sığınarak soruyu kendime sorulmuş atfediyorum.Sevgili kardeşim elbette ben doktor değilim ve bilimsel açıklamalar yapmak haddime değil.Fakat bildiklerimi paylaşmak isterim.Rinit kelimesi burun içi mukozasının iltihaplanması demektir.alerjik rinit ise bu iltihaplanmanın sebebinin alerji kaynaklı olması demektir.Doktorunuz size sinüslerde iltihap olmadığını ifade etmiş yani sinüzitiniz yok ama burun içi iltihaplanmanız mevcut.geniz akıntısı da vardır.Geniz akıntısında sinüslerden gelen   değil ama burundan gelen iltihap mevcut.Ben de aynı zamanda alerjik rinite bağlı sinüzitte oluşmuştu bir ara ama tedavi edildi.Ben alerjik rinit tedavimi şu anda sadece okyanus suyu ve arada allergodil spreyle sürdürüyorum ve çok memnunum.Her insanda geniz akıntısı olur ama rinitte bu akıntı iltihaplıdır.Fakat yüzde yüz geçmesede doğru tedaviyle çok iyi sonuçlar alınmakta. Ben buna örneğim.Saygılarımla
IP
EZOM
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EZOM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Mart-2018 Saat 19:52
Bu arada şunu belirteyim.Ağız ve nefes kokusu doğru tedaviyle tamamen geçiyor. Yüzde yüz geçmiyordan kastım alerjik rinit.Çünkü çevremizde alerjenler olduğu müddetçe bu mümkün değil.Şifalar diliyorum
IP
Amazon
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 61
Alıntı Amazon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mart-2018 Saat 16:14
EZOM söylediklerine harfiyen katılıyorum bu ağız kokusu başladı başlayalı bende burun şikayetleride başladı dişleri ve dili fırçalamak fayda etmiyor.

Bendeki şikayeter bunlar:
Burunda tıkanıklık
Gözlerde yaşarma
Ara sıra hapşırma
Göz altı morluk
Geniz akıntısı
Burunda kötü koku(İşaret parmağımla burun deliklerime sürtünme yapıyorum ve kokluyorum bariz şekilde kötü koku var ve burun deliklerimi hafif kapatıp burundan nefes aldığımda da o koku hissediliyor.
Boğazda sürekli gıcık(Temizleme ihtiyacı)
Ağızda yoğun tükürük(Ferahlık yok)
Geçmeyen ağız kokusu
Dilde Pas
Yediklerimin kokusunun birsüre ağızda kalması(Veya daha kötü koku yapması)
Alakalımı bilmiyorum ama kronik birde Halsizlik var.

NOT: Burnumdaki kötü koku için bazen Rinse kit kullanıyorum kullandığım zaman sabahki salyadaki koku olmuyor kullanmazsam salyam kokuyor ve burundaki kokuya çok benziyor.
IP
EZOM
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EZOM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2018 Saat 09:03
Günaydın,

Amazon söylediğin tüm şikayetler alerjik rinit belirtileri.Burnun tıkalığı olduğu için göz altı morlukları oluşuyor.Kendi kendinize rinse kit kullanmayın öncelikle bir KBB doktoruna gidin.Benim şikayetlerim iki ay düzenli üçlü sprey kullanımıyla geçti.Elbette alerjik rinit tamamen geçmiyor.Ama doğru tedaviyle koku şikayeti tamamen ortadan kalkıyor.Saygılarımla
IP
EZOM
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EZOM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mart-2018 Saat 09:09
Kronik halsizlik kesinlikle bir belirtidir.Çünkü oksijen sağlıklı şekilde alınamıyor.Hücrelere yeterli oksijen gitmiyor.Ayrıca farkında olun ya da olmayın gece uykularınız çok düzensizdir ve kaliteli uykunuz yoktur.Çünkü burun tıkanır ve çok sık uyanırsınız.Bu da zaten kronik yorgunluk sebebidir.
IP
nisaluce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 69
Alıntı nisaluce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2018 Saat 00:50
Ben İstanbul yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde deride ve kanda alerji testi yaptırmıştım, kanda alerji çıkmadı, deride sadece polene karşı, Buda asi tedavisi gerektirmiyor, 14 senedir aerus la başlayıp xyzal, aircomb, levmont, fixdual gibi antihistaminik haplar, nasocort süreyle başlayıp yıllarca nasonex, allergodil, avamys, nazoster gibi spreyler, sinomarin sterimar gibi okyanus suları kullanıyorum, kronik rinit yada saman nezlesi şikayetim 14 yıldır var, agiz kokusu dil pası şikayetim ise 2 yıldır var, Ezom senin kullandığın gibi yalnızca sinomarin,allergodil ve nasonex ı aynı anda iki ay kullansam ağız kokum geçer mi acaba? Zaten bunları tek tek sırayla kullanıyorum, kullanmasam günde yetmiş kefeye kadar hapsiriyorum, hapsirmaktan kalp atışlarım hızlanıyor, bu üçlü sprey kombosunu deneyebilirim bende.
IP
EZOM
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı EZOM Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Mart-2018 Saat 08:27
Sevgili kardeşim Nisaluce özelden yazmış oradan cevap verdim o yüzden tekrar buradan yazmıyorum.Saygı ve sevgilerimle
IP
Salim
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 9
Alıntı Salim Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2018 Saat 06:42
Arkadaşlar sizinde dil arkasında sarı pas Varmı? Fırçalansa da geçmeyen
IP
marln
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 56
Alıntı marln Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22-Mart-2018 Saat 18:14
Fircaliyinca geciyor ama yine geliyor
IP
Sayfa   2 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu