Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: ALERJİ / Koku Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2018 Saat 11:26
Merhaba
Alerji ile ilgili bulguları paylaşmak üzere konuyu yeniden canlandırıyorum.

ÖNEMLİ: Lütfen konunun dağılmaması için alerji dışında sorunları bu başlığa yazmayınız.

Alerjik rinit ile ilgili en son deri test kan testi yaptırdım. Deri testinde toz polen kedi tüyü gibi alerjiler çıktı az düzeyde.
Kan testinde önemli bir bulgu yok.

Glutenin alerjileri tetikleyebileceğini okudum. Gluteni kestim. Bunlar işe yaramıyor.
Kbb doktorlarının bulamadığı ve her seferinde suçu alerjik rinite attığı bir sorunum var. Yapısal bir bozukluk yok diyorlar. burun kanalları açık. polipler küçültüldü kaç kere nefes alışım iyi. ama tek tarafta sürekli bir tıkanıklık ve yoğun bir geniz akıntı sorunu. Murat hocama bununla ilgili görünmeli miyim çok düşündüm. Kaynak belli ama sebebi bulunamıyor.

Elmanın iltihap dağıtıcı olduğunu okudum. Gerçekten iyi geliyor.

Şuan ihtiyacım olan işini çok iyi yapan bir kbb doktorundan sağ burnumda burun etinde bir dezenformasyon veya şuana dek gittiğim 3000 kbb doktorunun göremediği bir şey bulması.

IP
QRTX
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı QRTX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2018 Saat 10:58
Merhaba sayın effect;
Maalesef dediğiniz gibi 3000 Kbb uzmanına gidilse de
3000 aynı cevap alınıyor.Haddimize düşmeyebilir ama tıbbın bu konuda eksik olduğunu düşünmeye başladım. bu kadar yaygın olan bu durum karşısında bir çözüm üretemiyorlar daha da kötüsü sanki çokta önemsemiyorlarmış gibi geliyor bana.Şayet bizim sorunumuzu botoks yaptırmayı düşünen insanların duygularıyla eş görüyorlarsa burada ciddi bir problem var demektir.Yoksa çok daha karmaşık ve hassas bir organ olan beyinle ilgili sorunlara çözüm üretiyorken bu sorunla hastaları baş başa bırakmaları başka bir şekilde açıklanamaz.

Forumda yazılanlara bakıldığında ortak noktalardan biri tek taraflı burun tıkanıklığı. Tv'de izlediğim bir sağlık programında Kbb uzmanı tek taraflı burun tıkanıklıklarının kokuya neden olabileceğinden bahsetmişti.Vazo-motor rinitte sürekli burun tıkanıklığı yaşanıyor günlük hayatta tüketilen ve şüphe edilmeyen bir çok yiyeceğe (ekmek,süt) bağlı olarak laktoz, glüten intoleransı gelişip buda vazo motor-rinite neden olabilir deneme yanılma yoluyla bulacağız. Dedikleri gibi"en iyi doktor insanın kendisidir".
Saygılar.
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 14
Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2018 Saat 22:42
Amazon un yazdığı birşey dikkatimi çekti, yediğim şeylerin tadının uzun süre ağzımda kalması benim de şikâyetçi olduğum bir dur. Aynı şeyi fark eden başka biri var mı? Bir keresinde bir diş doktoru dil pasını sorduğumda dilini bir hali gibi düşün, senin halın yoğun tüylü gibi birşey demişti. Gastrocu dil pası varsa midede kaçak var demişti. Ben bu dil pası olayını bir türlü çözemedim alerjik geniz akıntısından mı yoksa mideden mi yoksa yapısal yatkınlık mı
Poff
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2018 Saat 22:49
Bu arada yanlış yönlendirmek istemem ama her alerjik insanın koku problemi yok buna dikkatinizi çekmek isterim. Geniz akıntısı/alerjik rinit problemlerinden birine sahip olan kişiler koku problemi olan kişilerden daha fazla
Yakın bir arkadaşım var fena halde alerjik ve alerji ilaçlarıyla yaşıyor ara verdiği de oluyor ama sıfır koku bir insan
IP
QRTX
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı QRTX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2018 Saat 11:37
Allerjik rinitle ilgili internet makalelerinden anladığım kadarıyla Atrofik rinit ağız kokusu yapan önemli sebepler arasında yer alıyor .Yine o sitelerden birinde öneri olarak günde iki kere bir bardak tuzlu su solüsyonuna 4-5 damla hidrojen peroksit(%3)yani bildiğimiz oksijenli su katılarak burunun yıkanması öneriliyordu uyguladım gayet iyi geldi uygulaması da kolay. Herkese sağlıklı günler.
IP
effect
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 299
Alıntı effect Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2018 Saat 05:34
Konu mideyle de çok ilgili bence. Bende gastrit ve ülser var. Dil pası dedikleri gibi mide tarafından tetikleniyor . Alerjik riniti olanların midesinde sorun var mı ?
Mide sorunum artınca yani asit gelince faranjit geniz akıntısında artış sürekli Boğaz temizleme ihtiyacı ve koku artıyor.

Beyaz ekmeği ve türevlerini azalttım etkisi olsun olmasın.
Midesinde benim gibi sorun olanlar yazabilir mi ?
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2018 Saat 00:50
-Göz altında morluk
-boğazdan çıkan Şeffaf yapışkan akıntı
-şakaklarda yer yer ağrı
-burun içine parmağı sürtünce kötü koku alma
-boğazda aşırı gıcık özellikle yağlı veya bazı yemeklerden sonra
Bu belitiler tam olarak neye işaret edebilir aynısını yaşayan var mı?
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2018 Saat 23:47
Bende alerjik rinit var
Gastrit var ülser yok
Dil pası var
Yutkundukça gitmeyen yapışkan his var ve hatta bazen genizden gelen yoğun akıntıyı hissediyorum
Dil pası için yanılmıyorsam Murat Hoca fırçayla temizlemeyin aynı bakterileri ağzınıza alıp durursunuz gibi birşey yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam lütfen düzeltin, ama benim için sadece kazıyıcı da yeterli olmuyor bu nedenle şunu buldum;
Yatay pamuklu çubuklar var daha çok makyaj çıkarmak için aslında, onları gargaraya batırıp dil yüzeyini temizliyorum sapsarı oluyor atıyorum. Dil pası farkedilir derecede azaldı diyemem ama daha hijyenik bir müdahale gibi geliyor bana belki siz de denersiniz
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Kasım-2018 Saat 20:09
Asşında dil pasından kurtulmak bu kadar dallı budaklı karmaşık veya sıkıntılı değildir.

Dilinizi kazımayı terk edin Dil kazıyıcısı uygun değildir. Onun yerine dil fırçası kullanın veya diş fırçasını dilinize kullanın. Sık pas tutuyorsa sık fırçalayın.

Luraya göz atın:
http://drmurataydin.com/dis-nasil-fircalanir.html
IP
bedbahtadam2
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı bedbahtadam2 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Kasım-2018 Saat 22:01
Lütfen bir şey yazın hiç mi bilgisi olan yok? Aynılarını yaşayan yok? Hocam? Dayanamıyorum...
Tonsilektomi +check
Septum Deviasyonu Ameliyati +check
Yan yatık iltihabli 20lik diş cekimi +check
IP
melisa01
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 16
Alıntı melisa01 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Şubat-2021 Saat 22:30
Henüz doktora gitmedim ama besin alerjimin olduğunu düşünüyorum süt ürünlerine karşı hassasiyetim var ve derinden kurdeşen var ağız kokusu bundan olabilir ve ayrıca sinüzit ve farenjit var
IP
Yilmazz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Yilmazz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Mart-2021 Saat 09:13
Arkadaşlar bu sorunu yaşayanların çoğunda sorun dışarı çıkmayla başlıyor. Ben de aynı durumdan müzdaribim sınırsız markada antihistaminik kullandım fakat çözüm yok. Tek çözüm dışarıdaki alerjenlere karşı aşı tedavisidir. Kullandığım bir ilaç sayesinde gün içerisindr herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Fakat yan etkileri fazla olduğu için isim paylaşımı yapmadım. İsteyen özelden mesaj atsın konuyla ilgili görüşebiliriz
Saygılar hepinize geçmiş olsun.

IP
Lavi
Üye
Üye

Gönderilenler: 53
Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 15:29
Arkadaşlar tam anlamıyla tuşlara basıyorum :D
Şimdi bende toz akar polen alerjisi vardı bu suda ıslama hapından vermişlerdi bademcik ameliyatı sonrası o zaman kullanmadım ama şimdi birde bunu deniyim dedim geniz akıntısı kesildi burun akıntısı kesildi ama koku keskinleşti gibi ben almaya başladım sanki iki kere kullandım aşırı potasyum içeriyormuş ilgisi olabilir deneyimi olan yazabilir
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 20:00
soruyu anlamadım
IP
Lavi
Üye
Üye

Gönderilenler: 53
Alıntı Lavi Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Temmuz-2022 Saat 22:26
İsmini yazmış olduğum hapı kullanan ve deneyimi olan var mı diyorum
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu