Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bağırsak geniz akıntısı ilişkisi

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları
Forum Adı: Söyleyeceklerim var
Forum Tanımlaması: Bize ağız sağlığınız hakkında yaşadıklarınızı anlatın
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=3084
Tarih: 26-Nisan-2024 Saat 07:10
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com

Konu: Bağırsak geniz akıntısı ilişkisi
Mesajı Yazan: Lavi
Konu: Bağırsak geniz akıntısı ilişkisi
Mesaj Tarihi: 31-Temmuz-2022 Saat 23:22
Araştırmalarımda bağırsak kirliliğini alerji sedef ve geniz akıntısı gibi sorunlara da yol açacağı söyleniyor tam bir bağırsak temizliği gerek aramızda sürekli ishal olan arkadaşlar var koku devam ediyor demekki bu bağırsak temizliği sadece dışkı çıkarmayla ilgili değil içerideki zararlı bakteri ve toksinleri de çıkarmak gerek bu duruma yönelen oldu mu hiç

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Tospik
Mesaj Tarihi: 01-Ağustos-2022 Saat 08:20
Ben araştırdım Sibo denen bi hastalık var, limk de paylaşmıştım burda. O linkte dr sibo ağız kokusu yapar diyordu. İnce bağırsakta mikrop üremesi olayı, o mikroplar da ince bağırsakta gaz yapıyor ve o gazlar ordan kana karışıp nefes yoluyla atılıyor.

Forumda bu kadar insanın diş, dil fırçalamayla kokusunun geçmemesi muhtemelen %90 ağız içi kaynaklı değil de %10 diğer organlar kaynaklı kokuya sahip oldugumuzu gösteriyor.

Mesajı Yazan: Kelime
Mesaj Tarihi: 01-Ağustos-2022 Saat 08:58
Aşağıdaki hesap instagram'da periodontolojist " drfatihvural " hesabında, sibo nedeniyle ağız kokusu olan bir hastayı gösteriyor. Aynı hocamız bana tip1 teşhisi koydu ama koku hâlâ devam ediyor. Yani tip-1 de hemen geçen bir koku olmayabilir. Disiplinli bir şekilde dil diş fırçalama olması gerekiyor.

Sibo sanırım tip3 ve Murat Aydın tip3'ün yok denecek kadar az olduğunu söylüyor. O yüzden önce tip1 ve tip2 üzerinde yoğunlaşın bence.

https://www.instagram.com/p/CMUJNLUJKIk/?igshid=MDJmNzVkMjY=

Mesajı Yazan: Ümit90
Mesaj Tarihi: 01-Ağustos-2022 Saat 09:25
Gıda intoleransi da gıda alerjisi de geniz akıntısı yapıyor bence.

Mesaj Tarihi: 01-Ağustos-2022 Saat 10:22
Ben siboyu da eledim artık tospik bir yakınım var tamamen sibo belirtileri taşıyor hatta hamile görüntüsü derece de karın şişliğine kadar yıllardır sürekli sıvı dışkılama vb hiç diş fırçalafığını da bilmem ama sıfır koku inanılmaz

Mesaj Tarihi: 01-Ağustos-2022 Saat 10:23
Kelime detaylı röntgen çekildimi dişin için ve bademcik taşı problemin varmı

Mesaj Tarihi: 01-Ağustos-2022 Saat 10:50
Yazmayı unuttum bu yazdığım sibo belirtisi olan yakınım diş ağrısı nedeniyle doktora gittiğinde vucudun bir yerinde bağırsak veya mide zararlı bir bakteri olduğu dişe vurduğu söylenmiş ve biteraldi sanırım bu ilaçtan yazılmıştı o zamanlar dikkatimi çekmişti ona rağmen koku yok

Mesajı Yazan: Tospik
Mesaj Tarihi: 01-Ağustos-2022 Saat 13:36
Vay arkadaş neyiz biz lanetli miyiz? 😁 Tüm istisnalar bizde. Millet çok afedersiniz ağzından tuvaletini yapsa kokmaz biz nerdeyse çamaşır suyu ve kezzapla gargara yapıcaz yine koku yine koku. 🤣

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat