Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Nereden Başlamalıyım? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4
Yazar Mesaj
Güçlü
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı Güçlü Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Şubat-2019 Saat 18:34
Öncelikle ben bi soru sormak istiyorum boğazda yanma hissi agiz kokusu sebebi midir
IP
alttr1
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı alttr1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2019 Saat 12:59
bir iki yıl önce kanal tedavisi yapılmış dişimdeki dolgunun uzun süre sonra çıkmasıyla ağız kokumu konuşurken ve toplu ortamlarda hissetmeye başlamış ve ağız kokusuyla muzdarip olanlar arasına girmiş biri olarak karşınızdayım öncelikle. dolgu yenilenip bir iki gün koku gitmesine rağmen diş taşları temizlenmesine rağmen bir değişim olmadı malesef. tabi bundan sonra kokunun dil pası sebebiyle şiddetini aldığını farkettim böyle bir sorunla da yeni tanışmış olarak dil temizliğine de başladım. tabi dil temizlenince koku bir süre gidiyor. ama normal diş fırçalaması kokuyu genelde arttıyordu.

neyse bu sıralar şunu farkettim. geceden dilimin bir kısmı sarıya yakın pasıyla kaplı şekilde, şiddetli kokuyu hohladığımda veya konuştuğumda hissettiğim halde ve bir fırçalama yapmamama rağmen uyuyunca sabah da kalkınca bir koku hissetmiyorum bazen sanki koku tamamen yok oluyor dilimde pas durmasına rağmen ve bu şekilde sürüyor. uzun süre birşeyler yedikten birkaç saat koku oluşuyor eskisi gibi. bu biraz garip geldi normalde sabah olan koku dahi hissedilmiyor garip bir şekilde.

sebebi ne olabilir acaba.

sorunuma çözüm önerecek arkadaşlara da müteşekkir olurum. şimdiden teşekkürler.
IP
Özgür
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
Alıntı Özgür Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Nisan-2019 Saat 20:15
Hocam merhaba benim çok fena ağız ve boğaz kuruluğum var yanıyor boğazım hatta ağız kokusu ağzım ve boğazım kuru olunca oluyor su içersem veya yemek yersem sakız çiğnersem gidiyor bunun için ne yapabilirim? Bide bademcik taşlarım var bademcikler delik delik
Bı yazınızı okudum bademciklerin üzerini salya kaplamazsa koku yapar demissiniz benim büyük ihtimal kaplamadigi için koku oluyor bademciklerden kurtulsam ve ağız kuruluğu için tedavi görsem sorun sizce ortadan kalkar mı?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1722
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Nisan-2019 Saat 07:29
Orjinalini yazan: Özgür

.... bademciklerden kurtulsam ve ağız kuruluğu için tedavi görsem sorun sizce ortadan kalkar mı?

Bilmiyorum
IP
yaşamsıkıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
Alıntı yaşamsıkıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2019 Saat 00:35
hocam bademciklerimiz dil arkası kokusu yapabilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Nisan-2019 Saat 10:46
Orjinalini yazan: yaşamsıkıntı

hocam bademciklerimiz dil arkası kokusu yapabilir mi?

evet tabi
IP
yaşamsıkıntı
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 19
Alıntı yaşamsıkıntı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2019 Saat 00:28
hocam mesela ağzıma birşey atmayınca koku dilimin arkasından ortasına kadar geliyor. bademcik bunu yapabilir mi
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Nisan-2019 Saat 21:30
Orjinalini yazan: yaşamsıkıntı

hocam mesela ağzıma birşey atmayınca koku dilimin arkasından ortasına kadar geliyor. bademcik bunu yapabilir mi

Dil sırtı koku için tek başına yeterlidir. Bademciklerin işin içine karışmasına gerek olmadan

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 327
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Mayıs-2019 Saat 10:09
Hocam dün diş taşlarımı temizlettirdim.
Tabiki ağız kokum yükseldi ilk etapta
Çünkü kanlar diş etleri falan derken koku artıyor.
Diş etlerinin iyileşmesi için sizin gargarayı kullanabilirim değil mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Mayıs-2019 Saat 10:59
Diş taşlarınızı temizletince koku mu oluyor?
Bu beklenen bir şey değil
Koku varken veya yokken Halitosil gargara (ticari olarak benim gargaram değildir) kullanabilirsiniz.
-M
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 423
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2019 Saat 11:24
Orjinalini yazan: aydinmur

Diş taşlarınızı temizletince koku mu oluyor?
Bu beklenen bir şey değil
Koku varken veya yokken Halitosil gargara (ticari olarak benim gargaram değildir) kullanabilirsiniz.
-M

hocam tam tersi bunları temizleyince asıl koku kaybolur değilmi?
kibir sevginin mezarıdır       
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Mayıs-2019 Saat 19:40
Diş taşlarının varlığı ağız kokusunu artırır. Bu sebeple temizlenmeleri ağız kokusunun azalmasına yardımcı olur.
IP
gezgin
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı gezgin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Temmuz-2019 Saat 23:23
Herkese selamlar. Murat hocam selamlar. Benim de bir çok arkadaş gibi yıllardır devam eden ağız kokusu problemim mevcut.
2 kere endoskopi oldum, kbb'ye gittim diş hekimine gittim   ne yazık ki bir çözüm bulamadım.
Geçen ay 2 hafta boyunca flagy kullandım, neredeyse koku tamamen geçti ama ilaç bittikten bir kaç gün sonra aynı koku geri geldi. Dilimin üzerinde çok fazla beyaz tabaka olurdu, flagy kullandıktan sonra bu tabaka çok azaldı artık eskisi gibi olmuyor ama koku olduğu gibi duruyor.

Sabah uyandığım zaman koku oldukça az, kahvaltıdan sonra ve diğer öğünlerden sonra tüm güne yayılan dayanılmaz bir koku kaplıyor ağzımın içini, ta ki ertesi sabah tekrar uyanıncaya kadar.

Bademciklerimi sürekli şişmesinden dolayı küçükken aldırmıstım. Bademcikle ilgili bir problemim yok onu eleyebiliyorum direkt. Mide olduğunu düşünüyorum ama onda da elle tutulur bir veri yok elimde. Yıllar önce olduğum ilk endoskopide doktor mide kapakçığımın tam kavramadıgını söylemisti, 2 sene önce endoskopi olduğum doktor ise böyle bir sorundan bahsetmedi.

Evde candida mantarı testi yaptım pozitif çıktı. Bundan kaynaklı bir koku olabilir mi acaba? Ya da bazı besinlere alerjim mi var? Murat hocam sorunu sizce nerede aramalıyım ?
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Temmuz-2019 Saat 11:32
Arkadaşım merhaba
Evde candida testi nasıl yapılır merak ettim?
Ve sağlıklı bir tespit mi?
IP
Winners20
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
Alıntı Winners20 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14-Ağustos-2019 Saat 10:21
Ağzımda dışkı kokusu var arkadaşımla otururken konuşurken sen mi saldın diyor kim yaptı diyorlar kafayı yicem. Anlamadığım zamanda yada yemekten yarım saat 1 saat sonra oluyor tahminimce.bi kez de sabah uyanınca olmuştu lütfen yardım
Qwerty
IP
muratbuğra
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı muratbuğra Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2019 Saat 13:24
Merhaba
Öncelikle 18 yaşındayım ve yıllardır ağız kokusu problemim var.
Geçen senelerde ağız kokusu diyince ilk akla gelen dişleri kontrol ettirdim ve bi kaç dolgu vs. İşlemi yapıldıktan sonra dişlerden kaynaklanan bir koku olmadığı söylendi.
(Diş hekiminden sonra doğru fırçalama teknikleri ile günde 2 kez dişlerimi fırçalamaya başladım.)

Daha sonra araştırdığımda kbb uzmanının bademcik taşı koku yapabilir demesi üzerine bademcik taşı kontrolüne gittim ve bişey çıkmadı..

En son mideme baktırdığımda reflü olduğu söylendi ve nefes kokusu problemim olduğu saptandı.
2-3 tane mide asit düzenleyici gibi ilaçları uzun süreli kullandım fakat hiçbir etkisi olmadı.

Aç veya tok hiç farketmiyor nefes kokusu problemim var. Sürekli Naneli sakızla felan geziyorum artık ama insanlarla yüzyüze konuşamıyorum sürekli elimle ağızımı perdeliyorum. İşin kötü yanı çoğu zaman fark edemiyorum koku olduğunu..

Benimle aynı durumda olup artık iyileşmeye inancım kalmadı fakat azaltmaya yardımcı olacak çareler varsa lütfen yazın.
Teşekkür ediyorum herkese iyi forumlar..
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2019 Saat 00:55
Yılma
Vardır bir çaresi bir yerlerde olmalı
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Ekim-2019 Saat 22:17
Orjinalini yazan: muratbuğra

Merhaba
Öncelikle 18 yaşındayım ve yıllardır ağız kokusu problemim var.
Geçen senelerde ağız kokusu diyince ilk akla gelen dişleri kontrol ettirdim ve bi kaç dolgu vs. İşlemi yapıldıktan sonra dişlerden kaynaklanan bir koku olmadığı söylendi.
(Diş hekiminden sonra doğru fırçalama teknikleri ile günde 2 kez dişlerimi fırçalamaya başladım.)

Daha sonra araştırdığımda kbb uzmanının bademcik taşı koku yapabilir demesi üzerine bademcik taşı kontrolüne gittim ve bişey çıkmadı..

En son mideme baktırdığımda reflü olduğu söylendi ve nefes kokusu problemim olduğu saptandı.
2-3 tane mide asit düzenleyici gibi ilaçları uzun süreli kullandım fakat hiçbir etkisi olmadı.

Aç veya tok hiç farketmiyor nefes kokusu problemim var. Sürekli Naneli sakızla felan geziyorum artık ama insanlarla yüzyüze konuşamıyorum sürekli elimle ağızımı perdeliyorum. İşin kötü yanı çoğu zaman fark edemiyorum koku olduğunu..

Benimle aynı durumda olup artık iyileşmeye inancım kalmadı fakat azaltmaya yardımcı olacak çareler varsa lütfen yazın.
Teşekkür ediyorum herkese iyi forumlar..

nefes kokusu olduğunu kim saptadı. reflü hastalığının üzerine git. cola, cips, çikolatayı vs kes.
IP
<< Önceki Sayfa   4
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu