Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: DİLDEKİ BEYAZ-SARI PAS Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
biktimartik
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı biktimartik Cevaplabullet Konu: DİLDEKİ BEYAZ-SARI PAS
    Gönderim Zamanı: 26-Nisan-2015 Saat 22:47
MERHABA ARKADAŞLAR BENİM PROBLEMİM HER SABAH DİLDEKİ BEYAZ TABAKA ONU DİL FIRÇASININ ARKASIYLA KAZIDIGIMDA SARI ÇIKIYOR VE HER SABAH BU OLUYOR MESELA BUGÜN YAPDIM DİĞER GÜN ÇIKIYOR DİĞER GÜN YAPMAZSAM ERTESİ GÜN 2 KAT DAHA FAZLA OLUYOR VE HİÇ BİTMİYOR BIKTIM BUNDAN 2 SENEDİR BÖYLE BENİM SORUNUM SADECE BU VE TEMİZLEMEM EN AZ 30-40 DAKİKAMI ALIYOR. DİŞLERİMDE HİÇ Bİ SORUN YOK DİL İÇİN DOKTORA GİTTİM BU NORMAL BİŞE SENDE BAK BİZDEDE ÇIKIYOR AMA SENDE DAHA ÇOK ÇIKIYOR GALİBA DEDİ VE GÖNDERDİ NE YAPMAM LAZIM LÜTFEN SÖYLEYİN VE BİRDE BEN İŞE BAŞLİCAM YANİ STAJA İŞ YERİM UZAKTA 1,5 SAAT YOL ALIYOR BU DİL TEMİZLEME YÜZÜNDEN ÇOK ERKEN KALKMAM GEREKİYOR O YÜZDEN HIZLICA TEMİZLEMEK İÇİN BİR ALET VARMI(KAŞIK OLMASIN KAŞIK ÇOK İYİ TEMİZLEMİYOR)
IP
erkannn1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 105
Alıntı erkannn1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2015 Saat 08:50
Merhaba kardes her saglikli insanin dilinde sabahlari pas olmasi normalmis mideden gelen bi olaydan kaynakli galiba,bunu hafiften azaltmak icin aksamlari dilini fircala ayni zamanda sabahlari fircalamaya ozen goster,ben yeni deviasyon ameliyati oldm ve sunu farkettm agzimi tam acamadigim icin agiz temizligine ara verdim disimi fircaliormda dili yapamiyorum malum daha yaramiz var ama benim sabahlari dilim eskisi gibi olmuyor pasda azalma var galiba deviasyon ameliyati oldugum icin akintimda var oda ameliyat yuzunden bi gecsinde eski akintim kalmismi merak ediyorum eger oda yoksa ben kokudan kesin kurtuldum.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Nisan-2015 Saat 11:46
Diş macununu değiştir beyaz kullanma tavsiyem parodontaks kullan renk bırakmaz beyaz sarı pas büyük ihtimal sende sindirim sistemi problemleri var yediklerine dikkat et öğünlerde az ye yemekten 2 saat sonra bol su iç yeşillik bol tüket

Ayrıca bu dildekibeyaz pas ağızda mantardanda olabilir o yüzden ciddiye ye git göster bişey çıkmazsa dahiliye ye git B12 demir eksikliği de yapar
IP
biktimartik
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı biktimartik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2015 Saat 01:07
Orjinalini yazan: Aleho

Diş macununu değiştir beyaz kullanma tavsiyem parodontaks kullan renk bırakmaz beyaz sarı pas büyük ihtimal sende sindirim sistemi problemleri var yediklerine dikkat et öğünlerde az ye yemekten 2 saat sonra bol su iç yeşillik bol tüket

Ayrıca bu dildekibeyaz pas ağızda mantardanda olabilir o yüzden ciddiye ye git göster bişey çıkmazsa dahiliye ye git B12 demir eksikliği de yapar

Ciddiye git derken anlayamadım
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2015 Saat 18:07
Cildiye(Dermatoloji) bölümü
IP
Ethic1
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2018 Saat 20:07
Herkese merhaba, bu iş ile yaklaşık 3 yıldır aktif bir şekilde uğraşıyorum. Diş hekimi, kbb, gastro, kan tahlilleri, endoskopik, tomografiler vs dönüp dolaştım..benim gibi dilinim üstünde hafif beyazlık olan ve günün büyük çoğunluğu kokusu olanlar..öyle tip 1 denip sadece sabah ve günün belirli saatlerinde kokusu olan fırçalama ile geçen çinkolu gargaralar ile idare edebilenlerden bahsetmiyorum..ciddi ve yoğun ağız kokusu olanlar..geniz akıntısı geçmeyip burnunun tek tarafı ile nefes alanlar..geniz akıntınız sizi yanıltmasın..eğer tomografi sonucunda bir sıkıntınız yoksa..bizim sorunumuz candida..sadece 3 gün denedim ve dilinizi fırçaladıktan sonra bile kalan beyazlık varya onda ciddi bir azalma, geniz akıntısında azalma ve koku da da olsa bir miktar azalma oldu..bir araştırın derim..bu şekilde bir seyir izledi iseniz ve hala bir tanı alamadıysanız sorun candida..ve tedavi ömür boyu diyetle birlikte hekim desteği atifungal ilaçlar..yurt dışına bakın derim..kolaylıklar herkese..
IP
Fulya
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 9
Alıntı Fulya Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2018 Saat 20:44
Dil pası olanlar dilinizi kazıdığınızda/temizlediğinizde nasıl bir tat alıyorsunuz? Bende oluşan tat tam olarak plastik eldiven tadı eczaneden çoklu pakette alınan içi pudralı olanlar elinizde bir koku bırakır ya onun gibi. Hocam bu neden olabilir? Dil pası kesin geniz akıntısından veya mideden gibi birşey söylenebilir mi?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1487
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2018 Saat 20:46
Orjinalini yazan: Fulya

Dil pası olanlar dilinizi kazıdığınızda/temizlediğinizde nasıl bir tat alıyorsunuz? Bende oluşan tat tam olarak plastik eldiven tadı eczaneden çoklu pakette alınan içi pudralı olanlar elinizde bir koku bırakır ya onun gibi. Hocam bu neden olabilir? Dil pası kesin geniz akıntısından veya mideden gibi birşey söylenebilir mi?

Dilinizi kazıyınca ne tat/koku duyduğunuzun teşhis dğeri yoktur, ne koktuğu anlamlı değildir.
Temizlik kusuru olup, midedeki ehr hangi bir hastalık ile doğrudan bir ilişkisi bulunmaz.
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir. İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Sık sorulan sorular ve cevapları buradadır:

Ağız kokusu gargarası PharmolZn
Ağız kokusu spreyi