Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: İyileştim - psikojenik ağız kokusu çok yaygındır Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
obsesif
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı obsesif Cevaplabullet Konu: İyileştim - psikojenik ağız kokusu çok yaygındır
    Gönderim Zamanı: 15-Mayıs-2018 Saat 21:13
Arkadaşlar tekrar merhaba daha önce de yazdım şimdi yine yazıyorum lütfen dikkate alın ve bu illetten kurtulun ben hala bu forumdaki herkesin psikolojik ağız kokusuna sahip olduğuna inanıyorum. Ben bu illeti 10 sene çektim hiç kimse benim gibi anlayamaz sizi bana da psikolojik dediklerinde gülüp geçiyodum keşke öyle olsa diyordum ama tedaviye başlayınca anladım öyle olduğunu. Lütfen gerçekten kurtulmak istiyorsanız psikoloğa ve psikiyatriye gidin. SÜREKLİ AĞIZ KOKMASI DİYE BİRŞEY YOK SADECE DİŞ ÇÜRÜĞÜ VARSA BÖYLE BİRŞEY MÜMKÜN O DA ÇEKİLİNCE GEÇER ZATEN. Şimdiye kadar herkes doktorların ilgi göstermediğini söyledi çünkü gerçekten böyle birşey yok. Bakın reflü olsanız ara sıra ağıza su gelir öyle kötü bi koku olur, burunda kemik eğeiliği varsa sadece gece yatarken rahatsız eder ve ağızdan nefes alındığı için koku oluşur ve bu gayet doğal birşeydir her canlıda olur. Arkadaşlar sürekli ağzın kokması diye birşey yok bakın ben yıllarca çektim diyorum size şimdi inanması zor gelecek biliyorum ama nolur beni dinleyin ve psikolojik destek alın. Ağız kokusunu anlamanızın yollarını zaten Murat hocam yazdı defalarca siz sadece şunu yapsanızda yeter yanınızdaki birine sorun ağzım kokuyormu diye bir kere değil ama gerekirse yüz defa!! Eğer bunu bile yapamıyorsanız ki ben yapamıyordum sizde de obsesif kompulsif bozukluğu var demektir. Lütfen söylediklerimi ciddiye alın ve tedavi olun ben bu illetin ne kadar kötü birşey olduğunu biliyorum ve bunları yazmayı kendime bir borç biliyorum. Allah’a emanet olun.

Düzenleyen aydinmur - 16-Mayıs-2018 Saat 07:11
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2018 Saat 07:18
Birkaç ilave yapayım. Psikojenik ağız kokusu bulunan bireyler :

1- DAİMA: benim ağız kokum psikolojik değil derler
2- benim ağız kokum mutlaka var, biliyorum derler
3- Bizzat kendisi koku duymadıkları sırada sosyal reaksiyon aldıklarından yakınırlar
4- Doğru teşhis edilmedikleri ve psikolojik destek almadıkları için bilime ve sağlığa aykırı yollarda çözüm arıyor olabilirler (hacamat, alkali diyet, kandida diyeti, karın nefesi, gümüş suyu, vesaire)

IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Mayıs-2018 Saat 20:20
Arkadaşım verdiğin bilgi ve destek yazın için kendi adıma çok tşk ederim.
Şuan bana bile tuhaf geliyor bir psikoloğa gitmek!
Ama haklı olabilirsin emin olduğumuz birçok şey yanlış çıkabiliyor ve herkes yaşamıştır bu yanlışları.
Denemekte zarar yok, neden olmasın.
Tekrar tşk ederim size ve Murat Hocama
IP
obsesif
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı obsesif Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2018 Saat 17:36
Lütfen git ve tedavi ol dediğim gibi ben 10 sene yaşadım takıntıdan başka hiçbirşey değil sürekli ağzın kokması diye birşey kesinlikle yok!!
obsesif
IP
bahi1143
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı bahi1143 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Mayıs-2018 Saat 22:34
Kardeşim eğer dediklerin doğruysa bu hepimiz için bir umut olur inşallah
IP
Fatati
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Fatati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2018 Saat 15:03
Kardeşim sabah ağzım çok kötü oluyor o yüzden kesin var diyorum.Normal kardeşime üflediğimde yok fazla diyor.Ama ben kafayı sıyırmak üzereyim biri yüzüme bakmasa ters yapsa acaba ağız kokumumu aldı diyorum.Çok sevdiğim bir kızla bile ilişki yaşayamadım bu yüzden.Takıntılarım zaten vardı ve sen bana ümit verdin.Hiç yokken sevgilim var diye şeker ce sakız kullanmaya başladım.Sonra bir baktım sakızsız kimseyle konuşamıyorum.Düşündükçe sanki kokuda artıyor çünkü 24 saat düşünüyorum.Son bir kez dahiliye gidicem olmadı psikoloğa olurda geçerse sana teşekkürlerimi sunarım çünkü çok kötü durumdayım artık hayattan bezmiş bütün hayatımı alt üst etti asosyal oldum.
IP
Fatati
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
Alıntı Fatati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Aralık-2018 Saat 15:04
Nasıl bir tedavi uyguladı psikolog bilgi verir misin ?
IP
Gebzeli
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Gebzeli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Aralık-2018 Saat 20:34
Arkadaşlar merhaba ben bundan 10 yıl önce çok kez girdim bu foruma benimd sorunum ağzımda sürekli sülfür kokusu vardı bana yaşattığı psikolojiyi düşmanımın başına vermesin herşey lise 1 in ilk günü başladı hiperaktif bir yapıya sahip biriydim herkes severdi beni yeni okulumun ilk günü çok heyecanlıydım taki tahtanın önünde biriyle şakalaşırken 3 metre ilerdeki kızların burnunu tutmasıyla başladı öğünden sonra hayatım zindana döndü bir sustum dahada konuşmadım uykularım bozuldu iştahım bozuldu her zaman gülen ben mutsuzluğun heykeli gibi 5 sene okulda çok travmatik şeyler yaşadım kendimi savunamadım sırf bu yüzden tahtaya kalkamadım. Bildiğim şeyi konuşamadım agrrsif içine kapanık yeni bir ben oluştu sevdiğim kız önümdeki sırada oturuyordu birgün bile konuşamadım o zamanlar meslek lisesinde okuduğum içinde sınıfta 10 erkek 28 kız vardı arkadaşlar tabi ben doktora çok gittim devlet hastanesine özele araştırmaya sınra üniversiteye gittim üniversitenin ilk yılı geçtikten sonra bir iş yerine girdim insanlarla konuşmaya konuşmaya adeta dilsiz olmuştum taki birgün ağzıma çok pis tat gelene kadar o an kokuda yüzde 80 civarı azalma olduğunu hissettim çok mutlu oldum ama ters giden bişeyler vardı koku geçmişti ama ben majör depresyona yakalanmıştım bende derin izler bırakmıştı sonrasında ben kokunun tekrar geldiğini hissedince fiziksel olarak koku yoktur belkide diyerek psikiyatriste gittim şurdan yola çıktım daha önceden kilolu olan insanlar kilo verince kendini eskisi gibi hissederlermiş ve gittim doktor anksiyete bozukluğu ve majör depresyon teşhisi koydu ilaç kullandım evet koku geçti ama bu illet beni hasta etti 4 senedirde psikolojik sorunlarımla uğraşıyorum yanı arkadaşlar demem o ki bu hastalıkla uğraşırken aynı zamanda psikolojik destek alın yoksa fiziksel olarak koku geçsede siz ona inanmazsınız bu benim görüşüm ve tecrübem şu an insanlarla konuşamıyorum pek sorun koku değil ama kokunun bende bıraktığı izler....(şu an 5 senedir koku yok her hafta düzenli bademcik temizliği yapıyorum cepleri küçük olduğundan sorun olmuyor..)
Herşeyin Başı Sabır
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Eylül-2019 Saat 11:50
Bir ağız kokusu hastasının kaleminden kendi izni ile kopyalıyorum.
=================
Hocam, öncelikle ağız kokusu bende ortaokul yılında bir arkadaşım bana yanıma gelip ağızın kokuyor demişti, sonra yatılı bir lise kazandım tabi benim özgüven yerlerde, sınıfımda insanlar çok acımasızdı sınıfa alışamadım bir türlü çünkü hiç konuşmuyordum, kendimi ifade edemiyordum, ve sınıfta pısırık diye adlandırılan öğrenciler olur ya ben öyle birisi olmuştum, sonra lise 1. sınıf bitti ben kaydımı oturduğum bir okula aldırdım ve oraya başladım 2. sınıfta okul değişince çok çalıştım, azimliydim ve çok başarılı oldum her sınavdan yüksek notlar alıyordum, sonra okulun yurdunda kalıyorum ayrıca, etüt salonunda ders çalışıyorum arkamda bizim sınıftan 3 kız toplanmış konuşuyorlar ve birisi dedi ki ''Ahmetle bugün konuşuyorduk Ahmet X' nın ağzı çok kötü kokuyor'' dedi yine bir kaç kelime daha konuştular sonra ben masadan kalktık ağlamaya başladım ve bütün gece yatağıma yatıp ağladım karşı tarafa hesap sormadım ve ağlamayı tercih ettim, sonra böyle günler gelip geçti lise bitti ve ünüversiteye yerleştim, yaz tatilinde diş hekimine gittim ve diş eti hastalığım olduğunu söyledi onlar temizlendi ben ağzım kokuyor zannediyorum hala, insanlarla konuşurken gözlerine bakamıyorum yanına yaklaşıp konuşamıyorum gibi bir çok durum yaşadım, otobüste ağzım kokuyor zannedip '' kaptan müsait bir yerde inebilir miyim '' derken ağzımı kapatarak söylüyordum, üniversitenin oturma masaları uzun ve yan yana 4 kişi oturabiliyor orda otururken insanlar benden rahatsız olurlar diye nefes alışımı bile dışarı vermiyorum, büyük bir tedirginlik yaşıyordum hiç konuşmuyorum zaten, konuşmayınca insan konuşmayı unutuyor, gerek kalmadıkça hiç konuşmuyordum, İnternetten araştırırken harşıma Murat Hoca çıktı ve hemen mailden yazdım Murat Hocaya sonra randövü aldım tek başıma bindim otobüse Adana'ya gittim ilk defa, muayenehanesine girdim, beni çok sıcak karşıladı sağolsun oturup benimle konuştu çeşitli sorular sordu ve çeşitli koku ölçümleri yaptı, ve ben sonucu bir hastalık var diyecek diye bekliyorum, sonra Murat Hoca bana hayır ağız kokun yok ve psikolojik olduğunu söyledi her insanın sabahları uyandığımda belli yiyecekler yediğinde ağzı kokar dedi ve kokuyla tadı bir birine karıştırmış olacağımı söyledi, sonrasında ne mi oldu, son sınıftayım daha neşeli oldum, derste konuşmaya başladım insnalrla daha rahat konuşmaya başladım kahkaha atamıyordum ağzım kokuyor zannediyordum kahkaha atmaya başladım, Murat Hocam ağzımdaki o kalın fermuardan kurtulmuştum, ağzım bedenime hükmetmiyordu artık
Şimdi napıyorum biliyor musunuz girişimcilik yapıyorum, insan merkezli iletişim becerileri gerektiren bir işle uğraşıyorum,
hedefim takımlar inşaa edip onlara liderlik yapıp onların da lider olmasını sağlamak içimde öyle keşfedilmemiş noktalar varmış ki hocam anlatamam, bu noktalar açığa çıkmaya başladı
Murat Hocam benim durumumda kim bilir kaç insan var bunu kimseye anlatamadığı halbuki içinden çığlık yükseliyor bana yardım edin diye, daha çok insana ulaşmalısınız hocam, bu hastalık değil belki bir özgüvensizlik neden oldu bu duruma belki farkında olmadan yaşadığımız bir çok olay neden oldu, benim gibi kim bilir kaç kişiye umut ışığı oldunuz çünkü böyle bir iş yapan ben sadece sizi biliyorum, yaptığınız iş çok değerli hocam çok değerli inşallah uzun ömürleriniz olsun, daha çok insanın çığlıklarına yetişin...
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2019 Saat 11:51
Hocam şimdi bu arkadaşın ağız kokusu psikolojik miydi yani?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2019 Saat 12:28
Orjinalini yazan: mahoni

Hocam şimdi bu arkadaşın ağız kokusu psikolojik miydi yani?

Evet
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2019 Saat 13:22
Sağolun hocam
IP
Unuttum
Üye
Üye

Gönderilenler: 46
Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2019 Saat 15:16
Peki İlaç tedavisi uygulandı mı hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2019 Saat 15:51
Orjinalini yazan: Unuttum

Peki İlaç tedavisi uygulandı mı hocam

muhtemelen psikiyatrist müdahale etmiş olmalı. Genellikle kendiliğinden düzelmez bu vakalar.

Bu kız yıllarca kandida diyeti karaciğer detoksu gümüş suyu reflu ilaçları ve tonsil taşları peşinde ömür tüketmişti.
-M

IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2019 Saat 15:56
Benim merak ettiğim bi husus var hocam psikiyatrik muayene konusunda. Muayene için gittik ve kendimizi ifade ettik, doktor baktı ki koku var gerçekten ;müdahale etmeyecek mi yoksa yine de psikolojiktir deyip tedaviye mi başlayacak?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2019 Saat 17:47
Psikiyatrist sizde koku bulunup bulunmadığına karar veremez.
Koku bulunmadığı psikiyatriste tıbben rapor edilmelidir.
.
Mesela bu gün Bursadan bir hanım geldi. Ağız -burun-nefes kokusu yoktu. Ağız kokusu üretme kapasitesi de yoktu. Tip 5 psikojenik ağız kokusu ve hatta olfaktör referans sendrom şüphesi ile psikiyatriye rapor yazdım. Şimdi artık psikiyatrist gereğini yapacaktır.
-M

IP
Unuttum
Üye
Üye

Alıntı Unuttum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2019 Saat 18:23
Anladım hocam. Teşekkür ederim
IP
anamuur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı anamuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2019 Saat 08:50
Keşke benim de psikolojik olsaydı. Bir odaya gireyim direk elini burnuna götüren var nasıl bir kokuysa ben içeri girer girmez hemen alıyorlar. Konuşurken zaten şekilden şekile giriyorum insanların suratı düşüyor cidden zor bir psikoloji 12 yıldır mücadele edip de bir sonuç alamamak daha zor
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2019 Saat 11:18
Gercekten senin adina üzüldüm Anamur kardeş 😔
Hiç dr a göründün mü? Ne dediler?
Hiç mi birşey bulamadılar? Mesela dr a göründüğünde, dr da fark ettimi kokuyu? Ne dedi? Bizimle paylaş kardeşim. Dinlemek isteriz
IP
anamuur
Üye
Üye
Simge

Alıntı anamuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2019 Saat 22:09
İlk zamanlar kaç tane doktora gittim hepsi de ne alaka der gibi dişçiye git diyip gönderdi beni. Sonra bademciklerim için gittim doktora. Doktor bademciklerini alırız ama şişmez diye garanti veremem dedi benim bademciklerim haftalık şişiyordu. Ama koku sorunun varsa alalım dedi ilk defa böyle bir doktora denk geldim çok umutluydum bademciklerim alındı ama eskisi gibi koku devam etti. Ama illa ki şiddetinde azalma olmuştur. Çünkü o taşlar afedersiniz lağım gibi kokuyordu. Sonra 2 tane yirmilik dişim vardı gömülü bir şekilde onların etrafında yemek artığı birikiyordu yine lağım gibi kokuyordu onları aldırdım. Bir tane dolgu yaptırdım bir çürüğüm vardı onu yaptırdım. Koku hala devam malesef... midemden ağzıma sıvı geliyordu sürekli doktora gittim gaita tahlili yapıldı helikobakter pilori çıktı sanırım o da koku yapıyor. Ağır 3 lü antibiyotik kullandım ama geçmedi endoskopi yapıldı tekrar h.pilori çıktı doktor yine antibiyotik verdi haftaya kontrole gideceğim ama hiç bir şekilde kokuda değişme yok bu kadar şey yapmama rağmen. Boğaz akıntım var kbb ye gittim alerji ilacı kullanıyorum her gün burnuma tuzlu su çekiyorum ama nafile git gide umudum gidiyor gerçekten çok kötü bir durum mesleğim gereği insanlarla yüz yüzeyim öğretmenim arkadaşlar sınıfta 3. 4. Sıralarda oturan çocuklara bakarak konuşayım direk burunlarını kapatıyorlar. Öğretmenler odasına giriyorum koltuğun bir ucuna oturdum diğer ucunda başka hoca vardı direk burnunu kapattı benim kokumun etkisi çok fazla sanırım odaya girince bile milletin yüzü düşüyor resmen. Gerçekten bir gün kurtulur muyuz bu durumdan 😔
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 10:55
Antibiyotik aldığında koku tamamen geçiyormuydu?
IP
anamuur
Üye
Üye
Simge

Alıntı anamuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16-Ekim-2019 Saat 23:27
Hayır şaşırdığım nokta da o zaten antibyotikle kokumun hiç ilgisi olmadı mesela burada flagly kullandığında kokusu geçen arkadaşlar vardı ben kullandım doktor yazmıştı ama hiç azalma olmadı. Neye yöneleceğim bilmiyorum ki ağzımda yoğun bir sıvı var sabahları kalkınca afedersiniz tükürük değil de balgam gibi sıvıyla dolu oluyor ağzımın içi hatta konuşamayacak kadar çok oluyor direk lavaboya tükürme ihtiyacı duyuyorum. Bir de diş etlerimde çekilme var sanki bu yüzden de bu kadar fazla koku olabilir mi murat hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2019 Saat 07:23
Orjinalini yazan: anamuur

Hayır şaşırdığım nokta da o zaten antibyotikle kokumun hiç ilgisi olmadı mesela burada flagly kullandığında kokusu geçen arkadaşlar vardı ben kullandım doktor yazmıştı ama hiç azalma olmadı. Neye yöneleceğim bilmiyorum ki ağzımda yoğun bir sıvı var sabahları kalkınca afedersiniz tükürük değil de balgam gibi sıvıyla dolu oluyor ağzımın içi hatta konuşamayacak kadar çok oluyor direk lavaboya tükürme ihtiyacı duyuyorum. Bir de diş etlerimde çekilme var sanki bu yüzden de bu kadar fazla koku olabilir mi murat hocam

Diş eti çekilmesi ile ağız kokusu arasında kuvvetli bir ilişki yok. Ağız kokusu ile diş eti kanaması arasında ilişki var.

Sizin gibi ifade veren veya sizin ifadenize benzer cümleler kuran hastaların genellikle kötü ağız bakımı yaptıklarını anımsıyorum.

Bütün ağız kokularının birinci adımı yumuşak olan veya çabuk yumuşayan fırçanın terk edilmesidir.

Neden şuraya göz atmıyoruz:
http://www.drmurataydin.com/dis-nasil-fircalanir.html
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 271
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2019 Saat 11:42
Tip1 ağız kokusu bu kadar şiddetli koku yapar mı hocam?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2019 Saat 16:56
Orjinalini yazan: Kelime

Tip1 ağız kokusu bu kadar şiddetli koku yapar mı hocam?

Her cins ağız kokusu şiddetli olabilir.
Tip 1 ağız kokusu ve Tip 5 ağız kokusu en sık rastlanılan türlerdir.

Üstelik herhangi tip bir ağız kokusu yeteri kadar beklediği zaman üzerine tip 5 ilave olur. Önceden Tip 1 olan bir hasta yeteri kadar beklerse Tip 1+5 olur. Veya önceden tip 4 ise bekledikçe tip 4+5 olur. Bu sebeple tip 5 ağız kokuları zannedildiğinden daha sık görülür.

Böyle vakalarda yukardaki örneklerden yola çıkarak şahısın arkadaki tip 1 veya 4 ağız kokusu tedavi olsa bile tip 5 devam ettiği zaman birey iyileştiğine inanmaz.
IP
anamuur
Üye
Üye
Simge

Alıntı anamuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17-Ekim-2019 Saat 22:50
Hocam çok teşekkür ederim linkteki yazıyı okudum diş fırçalama konusunda dediklerinizi daha dikkatli uygulayacağım inşallah faydası olur. Allah sizden de razı olsun hocam Rabbim başımızdan eksik etmesin sizi iyiki varsınız hocam
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2019 Saat 14:49
Orjinalini yazan: anamuur

Hocam çok teşekkür ederim linkteki yazıyı okudum diş fırçalama konusunda dediklerinizi daha dikkatli uygulayacağım inşallah faydası olur. Allah sizden de razı olsun hocam Rabbim başımızdan eksik etmesin sizi iyiki varsınız hocam

Biliyorum zannedilen şeyleri bilmiyoruz. Klasik naftalin kokan bilgiler olduğunu zannedip okumuyoruz.

O sayfayı okuyup bana gelmeden iyileşen ağız kokusu hastaları var

Hiç tanımadığım insanlar bu sayfayı okuyarak ağız kokusundan kurtuldum diye teşekkür telefonu açıyor.

Ben yıllardır çırpınıyorum burakaki arkadaşlara o sayfayı okutamadım :-)

Siz okuduğunuz için teşekkür ederim.
IP
anamuur
Üye
Üye
Simge

Alıntı anamuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Ekim-2019 Saat 19:25
Hocam önceden de okumuştum ama diş fırçalama kısmına çok dikkat etmedim benimki tip 1 değildir diye ama bugünden itibaren dediğiniz gibi yapmaya başladım ben oval bir şekilde fırçalıyordum dişlerimi artık yukarıdan aşağıya doğru fırçalayacağım inşallah faydası olur hocam ne büyük bir iyilik yapıyorsunuz ben teşekkür ederim inşallah bizler de sizin gibi memleketimize çok faydalı bireyler oluruz
IP
Melekkk123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı Melekkk123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ekim-2019 Saat 21:44
Hocam merhaba benim ağız kokum var mi yok mu bilmiyorum bana göre var ama insanlardan tepki almıyorum. Yalnızken evdeyken kokmuyor ama bir insanla yan yana geleyim konuşamıyorum benden rahatsız olacak ayy ağzı kokuyo çok iğrenç diyecek diye daha bugün yaşadım minubuste yanımdaki insan soru sordukça başımla cevapladım hiç ağzımı açmadım ne tuhaf insan demiştir eminim sonra eve geldim eşime benim ağzım kokuyor diyorum hayır diyo dürüst ol kirilmam diyorum vallahi kokmuyo diyor yine inanmiyorum bence takıntılı olduğum için söylemiyor. Insanlarla konuşamıyorum,yeni ortamlara giremiyorum,evden çıkmak istemiyorum arkadaşlar siz de bir şeyler söyleyin var mi benim durumumda olan.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Ekim-2019 Saat 07:32
Orjinalini yazan: Melekkk123

Hocam merhaba benim ağız kokum var mi yok mu bilmiyorum bana göre var ama insanlardan tepki almıyorum. Yalnızken evdeyken kokmuyor ama bir insanla yan yana geleyim konuşamıyorum benden rahatsız olacak ayy ağzı kokuyo çok iğrenç diyecek diye daha bugün yaşadım minubuste yanımdaki insan soru sordukça başımla cevapladım hiç ağzımı açmadım ne tuhaf insan demiştir eminim sonra eve geldim eşime benim ağzım kokuyor diyorum hayır diyo dürüst ol kirilmam diyorum vallahi kokmuyo diyor yine inanmiyorum bence takıntılı olduğum için söylemiyor. Insanlarla konuşamıyorum,yeni ortamlara giremiyorum,evden çıkmak istemiyorum arkadaşlar siz de bir şeyler söyleyin var mi benim durumumda olan.

Psikolojik ağız kokusunun en hafif tipini yaşıyorsunuz
Bu sayfayı açınız:
http://www.agizkokusu.org/psikolojik-agiz-kokusu.html

"Ağız kokusu anskiyetesi (halitofobi)" başlığını okuyunuz. Orada anlatılan sizsiniz.

Bir an önce ağız kokusu varsa giderilmeli, yoksa bulunmadığı size anlatılmalıdır. Böyle hastalar gecikirse obsesif faza geçer ve ancak psikiyatrist tedavi edebilir.
-M

IP
Melekkk123
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı Melekkk123 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2019 Saat 00:20
Peki hocam ağızda tuhaf tat olması ağzımızın koktugu anlamına gelir mi.Bu arada cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ekim-2019 Saat 07:07
Tat kokuya eşik ediyor mu? Tam bir senkron var mı? Çakışma var mı? Koku varken tat mutlaka mevcut mu? Tat varken mutlaka koku oluyor mu?

Tam bir eşleşme varsa, çakışıyorlarsa kemosensor disfonksiyon veya dorsolingual koku alma olabilir. Bu incelenmelidir.

Eğer tat koku çakışmıyorsa, ayni anda bulunması mutlak değilse duymakta olduğunuz kötü tadın ağız kokusu hastalığı ile herhangi bir ilişkisi bulunmayabilir.

(yukarda adı geçen latince terimlerin ne anlama geldiği size daha yukarda vermiş olduğum veb sayfasında anlatılmaktadır)
-M
IP
anamuur
Üye
Üye
Simge

Alıntı anamuur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2019 Saat 09:06
Melekkk123 bir şey sormak istiyorum insanlarla konuşurken ya da yanlarına oturduğunda burunlarını kapatıyorlar mı
IP
hope44
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hope44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2020 Saat 21:32
çok doğru söylüyorsunuz hocam o kadar takıntıdan, utanmadan sonra insanın psikolojisi gidiyor ve geçtiğine bir türlü inanmıyor. keşke sizin gibi kıymetli hocalarımız türkiyenin her yerinde olsaydı allah ilminizi arttırsın hakettiğiniz yere gelirsiniz inşallah
IP
Adore
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Adore Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Mart-2021 Saat 16:23
Bende iyileştim diyebilsem keşke
IP
marquex
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
Alıntı marquex Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Ekim-2022 Saat 20:11
Orjinalini yazan: aydinmur

Bir ağız kokusu hastasının kaleminden kendi izni ile kopyalıyorum.
=================
Hocam, öncelikle ağız kokusu bende ortaokul yılında bir arkadaşım bana yanıma gelip ağızın kokuyor demişti, sonra yatılı bir lise kazandım tabi benim özgüven yerlerde, sınıfımda insanlar çok acımasızdı sınıfa alışamadım bir türlü çünkü hiç konuşmuyordum, kendimi ifade edemiyordum, ve sınıfta pısırık diye adlandırılan öğrenciler olur ya ben öyle birisi olmuştum, sonra lise 1. sınıf bitti ben kaydımı oturduğum bir okula aldırdım ve oraya başladım 2. sınıfta okul değişince çok çalıştım, azimliydim ve çok başarılı oldum her sınavdan yüksek notlar alıyordum, sonra okulun yurdunda kalıyorum ayrıca, etüt salonunda ders çalışıyorum arkamda bizim sınıftan 3 kız toplanmış konuşuyorlar ve birisi dedi ki ''Ahmetle bugün konuşuyorduk Ahmet X' nın ağzı çok kötü kokuyor'' dedi yine bir kaç kelime daha konuştular sonra ben masadan kalktık ağlamaya başladım ve bütün gece yatağıma yatıp ağladım karşı tarafa hesap sormadım ve ağlamayı tercih ettim, sonra böyle günler gelip geçti lise bitti ve ünüversiteye yerleştim, yaz tatilinde diş hekimine gittim ve diş eti hastalığım olduğunu söyledi onlar temizlendi ben ağzım kokuyor zannediyorum hala, insanlarla konuşurken gözlerine bakamıyorum yanına yaklaşıp konuşamıyorum gibi bir çok durum yaşadım, otobüste ağzım kokuyor zannedip '' kaptan müsait bir yerde inebilir miyim '' derken ağzımı kapatarak söylüyordum, üniversitenin oturma masaları uzun ve yan yana 4 kişi oturabiliyor orda otururken insanlar benden rahatsız olurlar diye nefes alışımı bile dışarı vermiyorum, büyük bir tedirginlik yaşıyordum hiç konuşmuyorum zaten, konuşmayınca insan konuşmayı unutuyor, gerek kalmadıkça hiç konuşmuyordum, İnternetten araştırırken harşıma Murat Hoca çıktı ve hemen mailden yazdım Murat Hocaya sonra randövü aldım tek başıma bindim otobüse Adana'ya gittim ilk defa, muayenehanesine girdim, beni çok sıcak karşıladı sağolsun oturup benimle konuştu çeşitli sorular sordu ve çeşitli koku ölçümleri yaptı, ve ben sonucu bir hastalık var diyecek diye bekliyorum, sonra Murat Hoca bana hayır ağız kokun yok ve psikolojik olduğunu söyledi her insanın sabahları uyandığımda belli yiyecekler yediğinde ağzı kokar dedi ve kokuyla tadı bir birine karıştırmış olacağımı söyledi, sonrasında ne mi oldu, son sınıftayım daha neşeli oldum, derste konuşmaya başladım insnalrla daha rahat konuşmaya başladım kahkaha atamıyordum ağzım kokuyor zannediyordum kahkaha atmaya başladım, Murat Hocam ağzımdaki o kalın fermuardan kurtulmuştum, ağzım bedenime hükmetmiyordu artık
Şimdi napıyorum biliyor musunuz girişimcilik yapıyorum, insan merkezli iletişim becerileri gerektiren bir işle uğraşıyorum,
hedefim takımlar inşaa edip onlara liderlik yapıp onların da lider olmasını sağlamak içimde öyle keşfedilmemiş noktalar varmış ki hocam anlatamam, bu noktalar açığa çıkmaya başladı
Murat Hocam benim durumumda kim bilir kaç insan var bunu kimseye anlatamadığı halbuki içinden çığlık yükseliyor bana yardım edin diye, daha çok insana ulaşmalısınız hocam, bu hastalık değil belki bir özgüvensizlik neden oldu bu duruma belki farkında olmadan yaşadığımız bir çok olay neden oldu, benim gibi kim bilir kaç kişiye umut ışığı oldunuz çünkü böyle bir iş yapan ben sadece sizi biliyorum, yaptığınız iş çok değerli hocam çok değerli inşallah uzun ömürleriniz olsun, daha çok insanın çığlıklarına yetişin...

Hocam benim hikayemde buna benzer ilk ağız kokusu problemim ortaokulda başladı çok yakın olduğum arkadaşım 1-2 kez ağzımın aşırı kötü koktuğunu söylemişti ki buna direk inandım çünkü ozamandan beri süregelen ağız kuruluğu, ağızda kötü tat gibi sikayetlerim var halende devam etmekte.Daha sonra lisede 1-2 kez,evde küçük kardeşim arada söylüyordu.Bende hep bu ağız kuruluğu ağızda kötü tat beraber oluyor diye düşünüyordum hatta arada avucuma nefesimi verdiğimde ya da bileğimi yaladigimda da koku oluyordu.7-8 yıldır yaşadığım belkide hayatimin en büyük sorunu olan bu durum için internette nasıl cozebilecegimi arastirdim ve bu siteyi dolayisiyla sizi bulmuş oldum.İstanbulda olduğum için Fatih Vural hocaya gittim bugün.Çok güzel ilgilendi herşeyi anlattı çok memnun kaldım fakat hiç beklemedigim bir şey oldu.Sadece ağız kuruluğu şikayetim doğru çıktı onun dışında nefes kokusu ağız kokusu çıkmadı ve tip5 olduğumu söyledi.Tukuruk seviyem normalin en altindaymiş bu nedenle dildeki beyaz tabaka ve ağız kuruluğu bundanmis ama koku üretecek bir şey çıkmadı.Cok şaşırdım ben hiç böyle bir sonuç beklemiyordum.Muayene olduktan sonra gittim 1 saat sonra kahvaltımı yaptım güzelce yemeğimi yedim.Acaba sadece kafamda mıydı bunlar diye düşünürken 4-5 saat sonra küçük kardeşime yaklaşıp konuştum ve kötü bir koku aldın mı?diye sordum.Bir de ne duyayım evet kötü bir koku aldım şeklinde cevapladı.Simdi ben tip5 hastaysam bu kokuyu baska birinin almamasi gerekirdi bu olay sadece benim kafamda olmalıydı fakat bu şekilde olmadı.Simdi ben tip5 miyim yoksa gerçekten ağız kokusu var mı? Kafam bir hayli karıştı.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Ekim-2022 Saat 18:40
Orjinalini yazan: marquex

Hocam benim hikayemde buna benzer ilk ağız kokusu problemim ortaokulda başladı çok yakın olduğum arkadaşım 1-2 kez ağzımın aşırı kötü koktuğunu söylemişti ki buna direk inandım çünkü ozamandan beri süregelen ağız kuruluğu, ağızda kötü tat gibi sikayetlerim var halende devam etmekte.Daha sonra lisede 1-2 kez,evde küçük kardeşim arada söylüyordu.Bende hep bu ağız kuruluğu ağızda kötü tat beraber oluyor diye düşünüyordum hatta arada avucuma nefesimi verdiğimde ya da bileğimi yaladigimda da koku oluyordu.7-8 yıldır yaşadığım belkide hayatimin en büyük sorunu olan bu durum için internette nasıl cozebilecegimi arastirdim ve bu siteyi dolayisiyla sizi bulmuş oldum.İstanbulda olduğum için Fatih Vural hocaya gittim bugün.Çok güzel ilgilendi herşeyi anlattı çok memnun kaldım fakat hiç beklemedigim bir şey oldu.Sadece ağız kuruluğu şikayetim doğru çıktı onun dışında nefes kokusu ağız kokusu çıkmadı ve tip5 olduğumu söyledi.Tukuruk seviyem normalin en altindaymiş bu nedenle dildeki beyaz tabaka ve ağız kuruluğu bundanmis ama koku üretecek bir şey çıkmadı.Cok şaşırdım ben hiç böyle bir sonuç beklemiyordum.Muayene olduktan sonra gittim 1 saat sonra kahvaltımı yaptım güzelce yemeğimi yedim.Acaba sadece kafamda mıydı bunlar diye düşünürken 4-5 saat sonra küçük kardeşime yaklaşıp konuştum ve kötü bir koku aldın mı?diye sordum.Bir de ne duyayım evet kötü bir koku aldım şeklinde cevapladı.Simdi ben tip5 hastaysam bu kokuyu baska birinin almamasi gerekirdi bu olay sadece benim kafamda olmalıydı fakat bu şekilde olmadı.Simdi ben tip5 miyim yoksa gerçekten ağız kokusu var mı? Kafam bir hayli karıştı.

gelin sizinle birlikte bir video hazırlayalım.

ben sorayım siz anlatın. var mısınız*

topluma farkındalı artırmak istiyorum.
hiç kimsenin sizden haberi yok. herkes duymalı, bilmeli. hayatı zindan eden sıkıntılı bir hastalığın bu kadar yaygın olduğunu herkes artık anlamalı

ğı
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2023 Saat 13:21
Ara ara şu sayfayı okuyup mutlu oluyorum :)

tıkla
IP
Yig1t
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2023 Saat 22:17
Bende jfksndkw . Galiba tüm sorun dişlerimdeki çürükte yatıyo ama galiba üniversiteye gitmeden halletmem gerek
IP
Gececekinsl
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 201
Alıntı Gececekinsl Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2023 Saat 09:42
Merhaba bunun piskolejiyle bi durumu oldugunu zannetmiyorum cünkü söyle bende bu ilk oldugunda arkadaslarim olsun herkes is arkadaslarim kiz arkadasim hepsi benden uzaklasti örneklerimde cok sayida mevcut mesela bi kadinla tanismistim internet üzeri yazistik su bu bana geldi iste benimle bir kez öpüsmedi hep bana geliyor 3 4 ay böyle Gitti beni seviyordu bende kendisini sevmistim iyi bir insandi ben o aralarda Doktor Doktor geziyordum iylesmeyi istiyordum beno seven insanlari kaybetmek istemiyordum ve bir gün bana Telefon acti ve konjstuk basindan gecen bir olayi anlatti hic unutmuyordum cok utanmistim yerler yarilsada icine girseydim o derece utandim bana telefonda basindan gecen anlatti bi arkadasin yanina gittim inanamassin cok kötü kokuyordu inanilmaz bisey dedi herzaman neden bir insan kokar dedi ve kusma gibi boh nasil igrenc kokuyordu dedi ve sonra bana dediki bir gün yine sana gelirim birbirimizi yine buluruz dedi ve Veda etti bidaha gelmedi böyle kac tane Anim var benim piskolejik oldugunu zannetmiyorum yine Internet üzeri tanidigim bir kizla bulustum sonuc yine ayniydi hatta beni resmen evinden kovalamisti bir digeride bir bosnali kadindi onu terkettim sonra sayfasina baktim tanisma sayfasina erkek arkadas ariyorum iyi kokan yazmisti gercekten yemin ederimki ben bunlari yasadim hatta isten kovuldum bu yüzden piskolejik oldugunu hic zannetmiyorum o kadar cok örnegim varki cok yanliz kaldigimda hayat kadinlarinada gittim ve sonuc hep ayniydi benden kaciyorlardi bitsinde kurtuluyum dercesine cok kötü durumlardi bunlari acik acik anlatiyorum kusuruma bakmayin rahatsiz olan Varna yazmam ama durum bu arkadaslar arabanin hep penceresini aciyordu okadar kötü bir koku hic Kissen benimle bulusmak istemedi cogu arkadasimla görüsmüyorum onlarda aramiyor ztn bir kac kisi var arkadasim dedigim ve onlarlada bulusunca arabanin penceresi hep acik geziyoruz
6 yil hep bir kkbye gittim oda herzaman kokuyor evet gecmiyor dedi oda kokuyu aliyordu
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu