Ağız Kokusu
     
 
Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

 
  Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Bir şurupla geçici iyileşme! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Blizzak
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt Tarihi: 09-Aralık-2019
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı Blizzak Cevaplabullet Konu: Bir şurupla geçici iyileşme!
    Gönderim Zamanı: 09-Aralık-2019 Saat 23:44
Öncelikle herkese geçmiş olsun. Yıllardır bu koku olayı bazen azaldığı dönemler olsa da bende de var.

Dilimde beyaz tabaka oluyor ve diş fırçasıyla fırçalıyorum, tuzlu suyla, karbonatlı suyla gargara falan da yapıyorum arada. Koku azalsa da geçmiyor tam olarak.

Bir kaç aydır sigarayı bıraktım, diş etlerimde apse olmaya başladı. Sigara bırakılınca bazı kişilerde normalmiş bu. Sigara diş etlerine zarar verdiği için bırakılınca oralara vücut yeni damarlar oluşturmaya başlarmış ve diş etlerimiz daha sağlıklı olurmuş.

Neyse, bu diş eti iltihabı tuzlu suyla falan bir kaç güne geçmeyip iyice ağrı yapınca diş hekiminden korktuğum için öncelikle aile hekimine gittim (Site sahibi sn hocam duymasın :) ) Bir antibiyotik bir de ağız gargarası verdi. Gargaranın adını vermiycem gidip hemen alırsınız diye.

Gargarayı yaptıktan yarım saat sonra aynanın karşısına geçtim diş eti iltihabımda bi değişiklik var mı diye ama o da ne? Yıllardır üstü ne kadar fırçalasam da beyazımsı ve püsküllü olan dilim bir bebeğinki kadar kıpkırmızı ve pürüzsüzdü neredeyse. Üzerindeki tabaka sıfırlanmıştı ve ağız kokum da geçmişti.

Bir hafta sonra gargara bitince koku da yeniden başladı dildeki beyazlık da. Hatta diş eti iltihabı olduğu için fırçalamak acı verdiğinden 2 gün dişlerimi fırçalamadığım halde koku da olmadı.

Bu gargara sonuçta ilaç olduğundan ömür boyu içemeyiz, zararı var. Ama bundaki etken madde her ne ise kokuyu da dildeki tabakayı da yok ediyor ve tek içişte etkisi 10 saat kadar sürüyor. Sn MUR hocam konu hakkında açıklama yaparsa sevinirim. Syg.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında


Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu