Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: dilin rengi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
denizimmi
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı denizimmi Cevaplabullet Konu: dilin rengi
    Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2012 Saat 05:05
sayın hocam, benim dilim dil kökünden başlayan dilimin ortasına kadar gelen koyu sarımtrak renkte. çinkolu diş macunu ve cinkolu sakızları kullanıyorum fakat geçici çözümler oluyor malesef benim için.oksijenli suyla ağzımı  gargara yaptıktan sonra pamukla temizliyorum. geniz akıntım vardı bununla ilgili doktora gittim ağzımın koktuğunu söyledim, alerjik nezle gibi gözüküyor dedi. verdiği ilaçla geniz akıntım azaldı fakat ağız kokum devam ediyor. parmağımı dil sırtıma değdirdiğimde 15-20 saniye bekledikten sonra kokluyorum koku dil sırtımda. ne önerirsiniz .cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Allah herkese acil şifalar versin ...
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1519
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2012 Saat 20:25
Dilinizi fırçalayın. Parmağınızı sokup koklamayın.
IP
rasitcalik
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı rasitcalik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2012 Saat 15:23
kulaginizda veya vucudunuzun herhangi bir bolgesinde iltihaplanma olup olmadigini kontrol ettirmenizi varsa tedavi ettirmenizi oneririm. ayni sorun bende vardi. kulak iltihabimi ortadan kaldirici ilaclar kullaninca gecti. yillarca devasini aradigim derdin sifasi ummadigim yerden cikti. agiz hijyeninide maksimum yapmak gerekiyor ki, koku kaynagi kurutulunca agiz kokusu dislerden falan devam etmesin. bende hem koku kaynagi hem protezler hem dil koku yapiyordu. kaynagi yokedince dildeki ve protezlerdeki devam ediyordu. o zaman isin icinden cikmak zor oluyor. acil sifalar dilerim.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ekim-2012 Saat 21:39
oksijenli suyla ağzınızı mı gargaralıyorsunuz? zararlı olmaz mı ? ilk defa duyuyuorum, çok şaşırdım.

Orjinalini yazan: denizimmi

sayın hocam, benim dilim dil kökünden başlayan dilimin ortasına kadar gelen koyu sarımtrak renkte. çinkolu diş macunu ve cinkolu sakızları kullanıyorum fakat geçici çözümler oluyor malesef benim için.oksijenli suyla ağzımı  gargara yaptıktan sonra pamukla temizliyorum. geniz akıntım vardı bununla ilgili doktora gittim ağzımın koktuğunu söyledim, alerjik nezle gibi gözüküyor dedi. verdiği ilaçla geniz akıntım azaldı fakat ağız kokum devam ediyor. parmağımı dil sırtıma değdirdiğimde 15-20 saniye bekledikten sonra kokluyorum koku dil sırtımda. ne önerirsiniz .cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
IP
Josephine
Üye
Üye

Gönderilenler: 72
Alıntı Josephine Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2013 Saat 00:19
Orjinalini yazan: Misafir

oksijenli suyla ağzınızı mı gargaralıyorsunuz? zararlı olmaz mı ? ilk defa duyuyuorum, çok şaşırdım.

Orjinalini yazan: denizimmi

zararı oluyor mu ? peki uzun vadede ?
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2013 Saat 22:21
Dildeki beyazlık için cildiyeye giden var mı?
IP
Harbiyelii
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Harbiyelii Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02-Ekim-2018 Saat 16:32
Merhaba dilde sarı pas tabakasının koktuğunu düşünenler burda mı ben de öyle düşünüyorum mesela dilimin arka yarısı sarı tabaka ile kaplı ve orası dışkı gibi kokuyor ön yarısı ise normal renkte ve orada herhangi bir koku yok daha önce sorunu buna benzer oluptq atlatan varsa cevaplasın lütfen
Mcy
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir. İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Sık sorulan sorular ve cevapları buradadır:

Ağız kokusu gargarası PharmolZn
Ağız kokusu spreyi