Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: 2 çeşit ağız kokusu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
osmanp
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 6
Alıntı osmanp Cevaplabullet Konu: 2 çeşit ağız kokusu
    Gönderim Zamanı: 26-Mayıs-2013 Saat 01:41
hocam merhaba tekrardan kusura bakmayın size çok fazla soru soruyorum ama mümkünse şu sorum hakkında da görüşünüzü almak istiyorum

şimdi ben de 2 çeşit ağız kokusu oluşuyor anlayabildiğim kadarıyla ,

1. olan sabah kalktığımda olan ağız kokusu baya ağır bir koku bu yemek yedikten sonra ve dişi mi fırçaladığım da geçiyor.

2.olan işe elime hohlayarak falan gelen bir koku değil , bir aynanın karsısına gecıp hohladığımda alabilirim ancak kokusu yani hafif bir koku oldugunu dusunuyorum insanları ne derece rahatsız ediyor bilmiyorum veya ediyor mu .

şimdi bu 2. bahsettiğim koku parmağımı dilimin arka tarafına değdirip kokladıgımda algıladıgım koku.acaba benim durumum tip kaca yorumlanabilir bir fikriniz var mı ?

daha önce sizi yarı gömülü 20lik dişler hakkında da rahatsız etmiştim acaba bir ilişkisi var mı ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2013 Saat 08:03
Parmağını ağzınıza sokup koklayan ehr sağlıklı birey koku duyar. Takıntı yapıyor olabilir misiniz?

Hohladığınızda değil aynanın karişısında hohladığınızda koku duyduğunuzu söylüyorsunuz. Sadece ayna varken duyulan bir koku gerçek olamaz. Ayna karşısında içinizeeki "ben" ile yüzleşirken duyulan bir koku belki güven ihtiyacı olabilir mi?
-M
IP
osmanp
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı osmanp Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2013 Saat 13:36
hocam bence ondan degilde ben de aşırı koku yok ondan diye dusunuyorum , sonucta avuca falan hohlandıgında hava sirkülasyonu oldugundan kokuda hafif oldugundan bence tam gelmıyor koku.

ama ayna karsısında direk tekrar sana yansıyor hava ondan dolayı dıye dusunuyorum ben bilmiyorum doğrumu.

bir de ayna karsısında yaptıgımda koku her zaman gelmiyor mesela , yemek yedikten sonra bir müddet koku olmuyor , duş alınca da öyle dus almak neyi degıstırıyor vucutta onuda anlamadım.

bir de 20lik dişimin kenarında ağız içine bakan kısımda apse var sanırım hafif bir şişlik var bastırınca agrıyor hafif koku bundan olabilir mi acaba.

teşekkürler.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2373
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2013 Saat 15:07
Orjinalini yazan: osmanp

ama ayna karsısında direk tekrar sana yansıyor hava ondan dolayı dıye dusunuyorum

Bu cümle çok net bir şekilde içerisinde bulunduğunuz durumu açıklıyor.

Ayna bir kokuyu yansıtamaz.

Sadece görüntüyü yansıtır. Aynada gördüğünüz kendiniz ile koku alma duyusu arasında bir karmaşa yaşıyor olduğunuzu düşünüyorum. Konuyu bir piskiyatrist ile görüşmek faydalı olabilir.

Minicik tabletler ile kuvvetli bir kendine güven sağlıyorlar. Sözümü dinleyin. Bekledikçe işiniz zorlaşabilir.
-M
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2013 Saat 20:26
osmanp, dostum; ayna yerine kitap tut veya elinin içine hohla aynı kokuyu alıyorsan çevrenden birine - ki genelde doğruyu söylemezler - veya bir diş hekimine açık açık sor.
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Mayıs-2013 Saat 23:45
ben aslında arkadaşın demek istediğini anladım çünkü aynısı bana da oluyor ele hohlamakla aynaya hohlamak arasında şöyle bi fark oluyor ele hohlayınca koku çok çabuk dağıldığı için kokuyu alamıyor olabiliriz ama aynaya hohlayınca aynada bir buğu oluşuyor ve koku bir süre orada kalabiliyor(hatta bu süre ben de kokunun şiddetine göre değişiyor) böylece koku var mı yok mu daha iyi anlaşılıyor bence
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu