Ağız Kokusu

Ağız kokusu herkeste hep vardır, fakat hissedilirse ve hissedildiğinde hastalıktır. Farkında değilseniz ağız kokunuz yoktur.

Foruma yeni gelenler bu kitabı indirip okuyunuz.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Ne düşünülmeli Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
01adanalı
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 54
Alıntı 01adanalı Cevaplabullet Konu: Ne düşünülmeli
    Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2013 Saat 17:31
Orjinalini yazan: Quillov3r

peki ağızda sorun olmadığı halde nidazol ve flagyl türü ilaçlar etki etmediğinde ne düşünülmeli?

Quillov3r kardeşimin dediği gibi pharmol zn kullandığımda etkisi olmuyor ayrıca nidazol kullandığımda da kokum geçmiyor.Bunlar etki etmediğine göre ne düşünmeliyiz ?
IP
hakan44
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 30
Alıntı hakan44 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Eylül-2013 Saat 19:58
bende aynı durum var nidazol kullandım pharmol de kullandım bunlar etkili değil aslında başka ne ilaç denenebilir ki ?
IP
Reisbey
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 8
Alıntı Reisbey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2017 Saat 12:09
Arkadaşlar Allah için yardımcı olun ne yapım benim iki yıldır ağız kokum var her yolu denedim benimki devamlı kokuyor sürekli yani hiç durmadan ve anlamadım bu neden kaynaklanıyor ne yapmalıyım alah için yardımcı olun
29494929'
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 46
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Temmuz-2017 Saat 19:19
Bayadır bu sıkıntıyı çektiğimi bilen bilir. Son zamanlarda koku o kadar ağırlaştı ki normalde hissetmediğim (başkalarının söylediği) kokuyu artık bende hissediyorum.

Bende sanırım ağız kuruluğuda var. Ağzımda tat kalmadı her zaman kötü tat ve bu kötü tatta o kokuyu hissettiğimde ortaya çıkıyor.

Ağızda tat bozukluğu olmadığında her şey yolunda olduğu zaman (bu zamanda tat yok ama ağız kokusu var mı bilmiyorum malesef) , esnediğimde o lanet kokuyu bi anda hissettiğim an ağızda tat mat, keyif falan bırakmıyor. Bademciklerde falan da sıkıntı yok.

Murat hocam esneyince koku nerden gelir (kaynağı nedir). Beni aydınlarır mısınız acaba ?

Bu durumda ben ne yapmalıyım? 5 senedir ağız kokusu şikayetim var. Lanet ettim artık. Çok yalnızım. Canıma tak etti. Lütfen hocam size ihtiyacım var.

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlarda yazarlarsa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

İyi günler..
Ya iyileşemezsem ?
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 1519
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Temmuz-2017 Saat 18:29
Esneyince ağız kokusu neden olur diye sordunuz.
Diğer zamanlarda yok ama sadece esneyince kötü bir koku duyuluyorsa burun içi bir sebep aramak belki daha makul olabilir.
-M
IP
hasta31
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 46
Alıntı hasta31 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Temmuz-2017 Saat 00:09
Efendim normalde 7/24 olduğu söyleniyor. Bu tabi çok utanç verici bi durum. Bende bunu artık bazen hisseder gibi oluyorum. Ama hissetmenin en kolay yolu esnemek...

Çok çektim bu illetten. Sağlık sıkıntım yok. Yani en azından ciddi bişey yok (çok şükür).

Örneğin dün gün boyu ağız tadım bozuktu, zaten çok oluyor. Ağzım açıkken -özellike esnerken- nefes alış verişim sırasında bi yerden bi koku geliyor ve ağız tadımı daha da bozuyor.

Hocam tam olarak demek istediğim size böyle sıkıntılı olan biri geldi mi ? Bunun çözümü nedir ? Önceki cevabınızı dikkate alacağım teşekkürler..
Ya iyileşemezsem ?
IP
bozbulanik
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı bozbulanik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Ağustos-2018 Saat 02:35
Merhabalar, kafa derime sac dokulmesi icin bazi losyonlar suruyorum. Surer surmez agzimin ici losyon gibi kokmaya basliyor ve gecmiyor. Agzimin ici komple oyle kokuyor yani parmagimi agzima sokup kokluyorum o koku. Bir de geniz akintisi mi tam bilmiyorum ama surekli yutkunuyorum sanki bogazimda cok yogun bi tukuruk oluyor yutkunuyorum yutkuyorum gitmiyor. Sizce kafa derime surdugum sey neden boyle etkilere yol acar?
IP
Ethic1
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
Alıntı Ethic1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26-Ağustos-2018 Saat 21:48
Losyonu hissetmen sanki nörolojinin alanına giriyor gibi çok ilginç gerçekten ama geniz akıntısı hepimizin sorunu..bu ağız kokusumu yapıyor yoksa bu mu ağız kokusu yapıyor henüz tıp da bilmiyor üzerine de düşünülmüyor zaten..
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 375
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2018 Saat 11:54
Murat bey Hocam yediğimiz besinin ağzımızda kokusunun kalması tip 1 dil ve diş ile mi bağlantılıdır tip3 mide ve bağırsaklarlamı bağlantılıdır ve bu bir sorun kabul edilirmi örneğin şeftali yiyorsunuz ve ağzınız öyle kokuyor saygılar herkese şifa dilerim kendim de dahil.
ya hep ya hiç
IP
bazenhissediyor
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 375
Alıntı bazenhissediyor Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Ağustos-2018 Saat 11:57
Hocam alkol agız içerisinde zararlı bakteri üretirmi? ve Dil üzerinde üremiş zararlı bakteriler sebebiyle oluşan ağiz kokusunda bu bakterilerle köklu bir mücadele yapılamaz mı? uzun zaman alsın bu sorun değil saygılar
ya hep ya hiç
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2018 Saat 09:40
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Hocam alkol agız içerisinde zararlı bakteri üretirmi? ve Dil üzerinde üremiş zararlı bakteriler sebebiyle oluşan ağiz kokusunda bu bakterilerle köklu bir mücadele yapılamaz mı? uzun zaman alsın bu sorun değil saygılar

Evet alkol ağız içerisinde çok sayıda bakteri üremesine yardımcı olur. Zannedildiği gibi bütün bakterileri öldürücü değildir.

(Zararlı/faydalı bakteri kavramına inanmıyorum bu sebeple kurduğum cümlede zararlı/faydalı kelimelerini kullanmadım.)

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2018 Saat 09:42
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat bey Hocam yediğimiz besinin ağzımızda kokusunun kalması tip 1 dil ve diş ile mi bağlantılıdır tip3 mide ve bağırsaklarlamı bağlantılıdır ve bu bir sorun kabul edilirmi örneğin şeftali yiyorsunuz ve ağzınız öyle kokuyor saygılar herkese şifa dilerim kendim de dahil.

Çok kısa zaman içinde uzuuun cevapladım ben buna benzer bir soruyu. Kokunun asılı kalması, En çok 1 ay geçmiştir.
Karmaşık ve uzun bir cevabı olduğu için yeniden yazmaktansa sizden rica etsem biraz geriye doğru aratır mısınız.
-M
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir. İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu sebepleri hakkında
Ağız kokusu tedavisi hakkında

Sık sorulan sorular ve cevapları buradadır:

Ağız kokusu gargarası PharmolZn
Ağız kokusu spreyi