Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Ne düşünülmeli

Nereden Yazdırıldığı: Agiz Kokusu+
Kategori: AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları
Forum Adı: Bir soru sormak istiyorum
Forum Tanımlaması: Merak ettiğiniz bir konuyu burada sorunuz
URL: http://www.agizkokusu.org/forum/forum_posts.asp?TID=975
Tarih: 30-Mayıs-2020 Saat 19:02
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 8.06 - http://www.webwizforums.com


Konu: Ne düşünülmeli
Mesajı Yazan: 01adanalı
Konu: Ne düşünülmeli
Mesaj Tarihi: 23-Eylül-2013 Saat 17:31
Orjinalini yazan: Quillov3r

peki ağızda sorun olmadığı halde nidazol ve flagyl türü ilaçlar etki etmediğinde ne düşünülmeli?


Quillov3r kardeşimin dediği gibi pharmol zn kullandığımda etkisi olmuyor ayrıca nidazol kullandığımda da kokum geçmiyor.Bunlar etki etmediğine göre ne düşünmeliyiz ?Cevaplar:
Mesajı Yazan: hakan44
Mesaj Tarihi: 23-Eylül-2013 Saat 19:58
bende aynı durum var nidazol kullandım pharmol de kullandım bunlar etkili değil aslında başka ne ilaç denenebilir ki ?


Mesajı Yazan: Reisbey
Mesaj Tarihi: 30-Nisan-2017 Saat 12:09
Arkadaşlar Allah için yardımcı olun ne yapım benim iki yıldır ağız kokum var her yolu denedim benimki devamlı kokuyor sürekli yani hiç durmadan ve anlamadım bu neden kaynaklanıyor ne yapmalıyım alah için yardımcı olun

-------------
29494929'


Mesajı Yazan: hasta31
Mesaj Tarihi: 07-Temmuz-2017 Saat 19:19
Bayadır bu sıkıntıyı çektiğimi bilen bilir. Son zamanlarda koku o kadar ağırlaştı ki normalde hissetmediğim (başkalarının söylediği) kokuyu artık bende hissediyorum.

Bende sanırım ağız kuruluğuda var. Ağzımda tat kalmadı her zaman kötü tat ve bu kötü tatta o kokuyu hissettiğimde ortaya çıkıyor.

Ağızda tat bozukluğu olmadığında her şey yolunda olduğu zaman (bu zamanda tat yok ama ağız kokusu var mı bilmiyorum malesef) , esnediğimde o lanet kokuyu bi anda hissettiğim an ağızda tat mat, keyif falan bırakmıyor. Bademciklerde falan da sıkıntı yok.

Murat hocam esneyince koku nerden gelir (kaynağı nedir). Beni aydınlarır mısınız acaba ?

Bu durumda ben ne yapmalıyım? 5 senedir ağız kokusu şikayetim var. Lanet ettim artık. Çok yalnızım. Canıma tak etti. Lütfen hocam size ihtiyacım var.

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlarda yazarlarsa çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

İyi günler..

-------------
Ya iyileşemezsem ?


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 08-Temmuz-2017 Saat 18:29
Esneyince ağız kokusu neden olur diye sordunuz.
Diğer zamanlarda yok ama sadece esneyince kötü bir koku duyuluyorsa burun içi bir sebep aramak belki daha makul olabilir.
-M


Mesajı Yazan: hasta31
Mesaj Tarihi: 09-Temmuz-2017 Saat 00:09
Efendim normalde 7/24 olduğu söyleniyor. Bu tabi çok utanç verici bi durum. Bende bunu artık bazen hisseder gibi oluyorum. Ama hissetmenin en kolay yolu esnemek...

Çok çektim bu illetten. Sağlık sıkıntım yok. Yani en azından ciddi bişey yok (çok şükür).

Örneğin dün gün boyu ağız tadım bozuktu, zaten çok oluyor. Ağzım açıkken -özellike esnerken- nefes alış verişim sırasında bi yerden bi koku geliyor ve ağız tadımı daha da bozuyor.

Hocam tam olarak demek istediğim size böyle sıkıntılı olan biri geldi mi ? Bunun çözümü nedir ? Önceki cevabınızı dikkate alacağım teşekkürler..

-------------
Ya iyileşemezsem ?


Mesajı Yazan: bozbulanik
Mesaj Tarihi: 25-Ağustos-2018 Saat 02:35
Merhabalar, kafa derime sac dokulmesi icin bazi losyonlar suruyorum. Surer surmez agzimin ici losyon gibi kokmaya basliyor ve gecmiyor. Agzimin ici komple oyle kokuyor yani parmagimi agzima sokup kokluyorum o koku. Bir de geniz akintisi mi tam bilmiyorum ama surekli yutkunuyorum sanki bogazimda cok yogun bi tukuruk oluyor yutkunuyorum yutkuyorum gitmiyor. Sizce kafa derime surdugum sey neden boyle etkilere yol acar?


Mesajı Yazan: Ethic1
Mesaj Tarihi: 26-Ağustos-2018 Saat 21:48
Losyonu hissetmen sanki nörolojinin alanına giriyor gibi çok ilginç gerçekten ama geniz akıntısı hepimizin sorunu..bu ağız kokusumu yapıyor yoksa bu mu ağız kokusu yapıyor henüz tıp da bilmiyor üzerine de düşünülmüyor zaten..


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 28-Ağustos-2018 Saat 11:54
Murat bey Hocam yediğimiz besinin ağzımızda kokusunun kalması tip 1 dil ve diş ile mi bağlantılıdır tip3 mide ve bağırsaklarlamı bağlantılıdır ve bu bir sorun kabul edilirmi örneğin şeftali yiyorsunuz ve ağzınız öyle kokuyor saygılar herkese şifa dilerim kendim de dahil.

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 28-Ağustos-2018 Saat 11:57
Hocam alkol agız içerisinde zararlı bakteri üretirmi? ve Dil üzerinde üremiş zararlı bakteriler sebebiyle oluşan ağiz kokusunda bu bakterilerle köklu bir mücadele yapılamaz mı? uzun zaman alsın bu sorun değil saygılar

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 30-Ağustos-2018 Saat 09:40
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Hocam alkol agız içerisinde zararlı bakteri üretirmi? ve Dil üzerinde üremiş zararlı bakteriler sebebiyle oluşan ağiz kokusunda bu bakterilerle köklu bir mücadele yapılamaz mı? uzun zaman alsın bu sorun değil saygılarEvet alkol ağız içerisinde çok sayıda bakteri üremesine yardımcı olur. Zannedildiği gibi bütün bakterileri öldürücü değildir.

(Zararlı/faydalı bakteri kavramına inanmıyorum bu sebeple kurduğum cümlede zararlı/faydalı kelimelerini kullanmadım.)Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 30-Ağustos-2018 Saat 09:42
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat bey Hocam yediğimiz besinin ağzımızda kokusunun kalması tip 1 dil ve diş ile mi bağlantılıdır tip3 mide ve bağırsaklarlamı bağlantılıdır ve bu bir sorun kabul edilirmi örneğin şeftali yiyorsunuz ve ağzınız öyle kokuyor saygılar herkese şifa dilerim kendim de dahil.Çok kısa zaman içinde uzuuun cevapladım ben buna benzer bir soruyu. Kokunun asılı kalması, En çok 1 ay geçmiştir.
Karmaşık ve uzun bir cevabı olduğu için yeniden yazmaktansa sizden rica etsem biraz geriye doğru aratır mısınız.
-M


Mesajı Yazan: hasta31
Mesaj Tarihi: 25-Nisan-2019 Saat 19:37
Evet başlık biraz garip oldu hocam umarım düzenleyebilirsiniz. Çok uzun zaman önce esnerken ağız kokusu hissettiğimi yazmıştım fakat esnemek biraz şey kalmış, tuhaf.

Hocam ağzınızı olabildiğince açtığınızı düşünün. Yaklaşık 1 sn sonra iğrenç kokuyu almaya başlıyorum. Ve kapatmadığım sürece alabiliyorum. Bilmiyorum çok iğrenç bi koku ve size sormak istedim. Bunu yorumlayabilir misiniz? İllallah artık..

Ve ayrıca şu dil pası olayına başta saçma bakardım ama bu 1 2 aydır bütün dilim bembeyaz olmuş durumda (arka taraflar biraz sarı gibi). Pasla alakalı yorumlarınızda var fakat bir kerede toparlanmış bir şekilde yorum yapar mısınız?

Bu arada 17 yaşındayım ve yaklaşık 11-12 yaşından beri bu sorunu çekiyorum. Kesinlikle psikolojik olduğunu düşünmüyorum, gerçi psikolojik olsa bile kimse kabul etmez değil mi? Ama eminim psikolojik değil :')

Şimdiden teşekkürler hocam, sizi seviyorum.

-------------
Ya iyileşemezsem ?


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 25-Nisan-2019 Saat 20:37
Ağzınız açıldığında mevcut ağız kokunuzu hissetmeniz çok normal ve beklenen bir olay değilmidir? Madem ağız kokusu şikayetiniz var ağzınızı açınca koku duymak beklenir zaten?

Dil pası hakkında geniş bir derleme yazmak epey vaktimi alabilir. Özgün bir sorunuz varsa dilim döndüğünce yazarım
-M


Mesajı Yazan: Nasippppp
Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2019 Saat 09:37
Bağırsak sağlığımız düzelmeden ağız kokumuz düzelmez. Çünkü dil pası bağırsak kaynaklı oluyor. Benimki de aynı durum. Zararlı bütün paket gıdaları market ürünlerini hayatımızdan çıkarmalıyız. Nefse çok ağır geliyor bırakıp bırakıp tekrar başlıyorum ama inşallah iyi olacağız hepimiz. Ilk kural beslenme. Beyaz ekmeği birakmaliyiz, şekerli her şeyi her şeyi bırakmalıyiz.. Bir de bir başlıkta var açlık tedavisi. Sonrasında karaciğer temizliği yapılıyor. Rahatlama sağlayanlar olmuş. Aidin salihi araştırıp yöntemini uygulamak lazım. Bir bakın derim.


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2019 Saat 20:34
Dil pası ve ağız kokusunun bağırsaklardan kaynaklı olduğuna ilişkin elimizde yeterli delil bulunmuyor

Zararlı olabilecek kızrmış yağlı ağır şekerli hormonlu gıdaları genel vücut sağlığımız bakımından terk etmemiz faydalı olur


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2019 Saat 20:46
Orjinalini yazan: Nasippppp

Bağırsak sağlığımız düzelmeden ağız kokumuz düzelmez. Çünkü dil pası bağırsak kaynaklı oluyor. Benimki de aynı durum. Zararlı bütün paket gıdaları market ürünlerini hayatımızdan çıkarmalıyız. Nefse çok ağır geliyor bırakıp bırakıp tekrar başlıyorum ama inşallah iyi olacağız hepimiz. Ilk kural beslenme. Beyaz ekmeği birakmaliyiz, şekerli her şeyi her şeyi bırakmalıyiz.. Bir de bir başlıkta var açlık tedavisi. Sonrasında karaciğer temizliği yapılıyor. Rahatlama sağlayanlar olmuş. Aidin salihi araştırıp yöntemini uygulamak lazım. Bir bakın derim.eski nickide ZamanaDair ban yemişti bu hacamatçı genemi gelmiş bu yobaz banlayın şunu hocam gene aynı palavralar yok hacamat yok aidin salih yok bilmem ne kovuyorsunuz kovuyorsunuz geri geliyor galiba sağlık tüccarı sahtekar !

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 26-Nisan-2019 Saat 21:31
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

eski nickide ZamanaDair ban yemişti bu hacamatçı genemi gelmiş bu yobaz banlayın şunu hocam gene aynı palavralar yok hacamat yok aidin salih yok bilmem ne kovuyorsunuz kovuyorsunuz geri geliyor galiba sağlık tüccarı sahtekar !Uyarınız için teşekkür ederim.
Bir hata yapması lazım kimseyi durduk yere çıkaramam.
Bekleyelim
-M


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 27-Nisan-2019 Saat 07:55
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: bazenhissediyor

eski nickide ZamanaDair ban yemişti bu hacamatçı genemi gelmiş bu yobaz banlayın şunu hocam gene aynı palavralar yok hacamat yok aidin salih yok bilmem ne kovuyorsunuz kovuyorsunuz geri geliyor galiba sağlık tüccarı sahtekar !Uyarınız için teşekkür ederim.
Bir hata yapması lazım kimseyi durduk yere çıkaramam.
Bekleyelim
-M


rica ederim haklısınız

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: nyks
Mesaj Tarihi: 28-Nisan-2019 Saat 13:48
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat bey Hocam yediğimiz besinin ağzımızda kokusunun kalması tip 1 dil ve diş ile mi bağlantılıdır tip3 mide ve bağırsaklarlamı bağlantılıdır ve bu bir sorun kabul edilirmi örneğin şeftali yiyorsunuz ve ağzınız öyle kokuyor saygılar herkese şifa dilerim kendim de dahil.

Mesaj kutunuz dolmuş. Size ulaşamıyoruz.


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 28-Nisan-2019 Saat 21:47
Orjinalini yazan: nyks

Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat bey Hocam yediğimiz besinin ağzımızda kokusunun kalması tip 1 dil ve diş ile mi bağlantılıdır tip3 mide ve bağırsaklarlamı bağlantılıdır ve bu bir sorun kabul edilirmi örneğin şeftali yiyorsunuz ve ağzınız öyle kokuyor saygılar herkese şifa dilerim kendim de dahil.

Mesaj kutunuz dolmuş. Size ulaşamıyoruz.


sildim biraz uyarın için sağol aslında burdan Murat hocamada gönderme yapalım 100 mesaj hakkı az hocam burdaki arkadaşlıklar dostluklar tanıştığımız insanlarla sohbetlerimizi silmekte istemiyoruz sonuçta anı hatıra kalıyor o sebepten bu mesaj limitini yükseltebilseniz bence çok güzel olur , saygılar :)

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 29-Nisan-2019 Saat 20:02
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

sildim biraz uyarın için sağol aslında burdan Murat hocamada gönderme yapalım 100 mesaj hakkı az hocam burdaki arkadaşlıklar dostluklar tanıştığımız insanlarla sohbetlerimizi silmekte istemiyoruz sonuçta anı hatıra kalıyor o sebepten bu mesaj limitini yükseltebilseniz bence çok güzel olur , saygılar :)


Bu host üzerinde misafiriz, ev sahibizin yerini en az işgal etmek için mesaj sayısını fazla artırmak istemedim. Okuduklarınızı silerseniz sanırım 100 mesaj yeterli olabilir.
-M

Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 02-Mayıs-2019 Saat 07:47
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: bazenhissediyor

sildim biraz uyarın için sağol aslında burdan Murat hocamada gönderme yapalım 100 mesaj hakkı az hocam burdaki arkadaşlıklar dostluklar tanıştığımız insanlarla sohbetlerimizi silmekte istemiyoruz sonuçta anı hatıra kalıyor o sebepten bu mesaj limitini yükseltebilseniz bence çok güzel olur , saygılar :)


Bu host üzerinde misafiriz, ev sahibizin yerini en az işgal etmek için mesaj sayısını fazla artırmak istemedim. Okuduklarınızı silerseniz sanırım 100 mesaj yeterli olabilir.
-M

doğru haklısınız hocam batıl inanç gibi oluyor silmedikçe sanki kutsallaşıyo gereksiz önyargı oluşuyor silmeyince uyardığınız için sağ olun-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: Dünya
Mesaj Tarihi: 07-Mayıs-2019 Saat 06:57
Bir insanın ağzından nefesinden kaç çeşit koku çıkar? Ben çok merak ediyorum benden kaç farklı koku çıkıyor. Birinin ağız kokusunu hissettiğim an sanki aynı koku bende de oluşuyor.

-------------
Dünya dönüyor.


Mesajı Yazan: Mnsm
Mesaj Tarihi: 09-Mayıs-2019 Saat 01:04
arkadaşlar merhaba
konu ile alakasız olabilir fakat ümitsiz vaka olarak devam ederken hayatıma ve onlarca kere dişçiye gitmeme rağmen bir kişide diş etlerin iltahaplı dememişti
iltahap tedavisi oldum ilaç gargara temizlik vs yüzde 90 oranında geçti
nefes çok sıcak geliyordu konuşurken bende de ve kokulu idi ama diş eti tedavisinden sonra çok azaldı
sizlerede tavsiyem diş eti uzmanına gidip sorunu anlatın
tedaviyi aksatmayın
inanın ki geçecek
hiç bir insan yoktur ki bence tabi dişleri ve diş etleri tertemiz sağlıklı olup ağzı koksun
illaki biryerlerde problem vardır
yinede geçmezseki elemiş olursunuz en azından
korkmayın ve utanmayın buda bir hastalıktır ve inşakllah geçer dünyanın sonuda değil fakat çok dikkatli olmak gerek
tedavi sürecini aksatmamak gerekiyor

ama aklıma takılan bir soruda yok değil
diş eti tedavisinden sonra dişlerim çok çabuk plak oluyor
koku eskisi kadar değil elbette fakat plak gün içinde tekrar geliyor

bunun içinde önerilerinizi bekliyorum
hayırlı ramazanlar olsun hepinize


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2019 Saat 15:22
Murat hocam 2 sorum var size yanıtlarsınız sevinirim teşekkürler .

1 - Diş eti ile ilgili problemlerin ağız kokusuyla ilgisi varmıdır? varsa hangi tarz diş eti problemlerinde ilgi vardır örneğin : diş eti şişmesi kızarması kanaması veya diş köklerinin belirgin görünmesi gibi ve devamında bu sorunun tek çözümü dişleri düzgün düzenli fırçalamakmıdır?

2 - Gluten hassasiyeti olanlara tabir edilen Çölyak hastalığına sahip bireyler glutenli gıda tükettiklerinde bu gıdaları mideleri sindiremediği için ağız veya nefes kokusu yaşarlarmı? bu rahatsızlığa sahip insanlar glutenli beslenirse ağız kokusu gibi bir belirtiyle karşılaşmaları söz konusumudur?

Teşekkür ederim saygılar hocam.

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 14-Haziran-2019 Saat 17:24
sorduğum sorulara aslında buradan özet ve net cevaplar bulabiliriz arkadaşlar yeni fark ettim :

http://www.aydinmur.com/agiz-kokusu-kitabi1.pdf

Hocam sormak istediğim birşey daha gluten hassasiyeti olan birinin glutenli gıdanın miktarı önemlimidir kokunun yaratması için yani az yediyse o kokuda o süre zarfındamı vücutta bulunur

-------------
kibir sevginin mezarıdır       


Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 15-Haziran-2019 Saat 21:08
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

sorduğum sorulara aslında buradan özet ve net cevaplar bulabiliriz arkadaşlar yeni fark ettim :

http://www.aydinmur.com/....


Aydinmur sitesi http://drmurataydin.com sitesine taşınmıştır. Aydinmur sitesini artık kullanmıyorum yılbaşında kapanacak, elinizi oraya alıştırmayın diye yazdım
Burası da aktiftir: http://www.kitabin.org/Mesajı Yazan: aydinmur
Mesaj Tarihi: 15-Haziran-2019 Saat 21:13
Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocam 2 sorum var size yanıtlarsınız sevinirim teşekkürler .

1 - Diş eti ile ilgili problemlerin ağız kokusuyla ilgisi varmıdır? varsa hangi tarz diş eti problemlerinde ilgi vardır örneğin : diş eti şişmesi kızarması kanaması veya diş köklerinin belirgin görünmesi gibi ve devamında bu sorunun tek çözümü dişleri düzgün düzenli fırçalamakmıdır?

2 - Gluten hassasiyeti olanlara tabir edilen Çölyak hastalığına sahip bireyler glutenli gıda tükettiklerinde bu gıdaları mideleri sindiremediği için ağız veya nefes kokusu yaşarlarmı? bu rahatsızlığa sahip insanlar glutenli beslenirse ağız kokusu gibi bir belirtiyle karşılaşmaları söz konusumudur?

Teşekkür ederim saygılar hocam.
1.
Diş eti problemleri ağız kokusu için yeterli sebeptir. Eğer bir insanda diş eti problemi varsa ağız kokusu için başka sebep aramaya gerek kalmayabilir.

Peki bir insan ağız kokusunun diş eti probleminden mi meydana geldiğini nasıl anlar?
En sadık belirti diş eti kanamasıdır. Eğer diş eti kanaması var ise ağız kokusunu diş eti probleminden meydana geldiğini söylemek büyük hata olmaz.
Eğer kanamıyorsa diş eti çekilmesi ağız kokusu yapmayabilir.

2.
Çölyak hastalığında ağız kokusu var mıdır varsa nasıl ortaya çıkmaktadır bu konuda fazla çalışma bulunmuyor. Fakat nefes bol hidrojen gazı çıktığı biliniyor. Bu gaz kokusuzdur fakat muhtemelen kokulu diğer başka bazı gazların sponsoru olabilir. Yani ağızdan alınan gluten dozu ile orantılı olarak artan miktarda Tip 4 koku beklentisi oluşturur. kedin konuşmak pek mümkün olmayabilir.


Mesajı Yazan: bazenhissediyor
Mesaj Tarihi: 15-Haziran-2019 Saat 21:20
Orjinalini yazan: aydinmur

Orjinalini yazan: bazenhissediyor

Murat hocam 2 sorum var size yanıtlarsınız sevinirim teşekkürler .

1 - Diş eti ile ilgili problemlerin ağız kokusuyla ilgisi varmıdır? varsa hangi tarz diş eti problemlerinde ilgi vardır örneğin : diş eti şişmesi kızarması kanaması veya diş köklerinin belirgin görünmesi gibi ve devamında bu sorunun tek çözümü dişleri düzgün düzenli fırçalamakmıdır?

2 - Gluten hassasiyeti olanlara tabir edilen Çölyak hastalığına sahip bireyler glutenli gıda tükettiklerinde bu gıdaları mideleri sindiremediği için ağız veya nefes kokusu yaşarlarmı? bu rahatsızlığa sahip insanlar glutenli beslenirse ağız kokusu gibi bir belirtiyle karşılaşmaları söz konusumudur?

Teşekkür ederim saygılar hocam.
1.
Diş eti problemleri ağız kokusu için yeterli sebeptir. Eğer bir insanda diş eti problemi varsa ağız kokusu için başka sebep aramaya gerek kalmayabilir.

Peki bir insan ağız kokusunun diş eti probleminden mi meydana geldiğini nasıl anlar?
En sadık belirti diş eti kanamasıdır. Eğer diş eti kanaması var ise ağız kokusunu diş eti probleminden meydana geldiğini söylemek büyük hata olmaz.
Eğer kanamıyorsa diş eti çekilmesi ağız kokusu yapmayabilir.

2.
Çölyak hastalığında ağız kokusu var mıdır varsa nasıl ortaya çıkmaktadır bu konuda fazla çalışma bulunmuyor. Fakat nefes bol hidrojen gazı çıktığı biliniyor. Bu gaz kokusuzdur fakat muhtemelen kokulu diğer başka bazı gazların sponsoru olabilir. Yani ağızdan alınan gluten dozu ile orantılı olarak artan miktarda Tip 4 koku beklentisi oluşturur. kedin konuşmak pek mümkün olmayabilir.


aydınlattığınız için çok teşekkür ederim hocam

-------------
kibir sevginin mezarıdır       Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat