Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Sebep Dişler Olabilir mi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bıkkınnn
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 17
Alıntı bıkkınnn Cevaplabullet Konu: Sebep Dişler Olabilir mi?
    Gönderim Zamanı: 21-Mart-2015 Saat 20:22
Benim sorunum da herkes gibi geçmeyen geçmek bilmeyen ağız kokusu. Sorun dişlerimde midir bilmiyorum. Doktora gittim yine. İlk diş doktoruna. Doktor kontrolden sonra: sorunun ağzından kaynaklı olduğunu zannetmiyorum demişti. Lakin ben emin değilim. Dişlerim aşırı sarı. Normal değil eminim. Gülmeye utanılacak cinsten,içine işlemiş sanki. Hani sularda aşırı flor olunca oluşan sarılıktan. Sebebi bu olabilir mi? Bilen biri varsa cevabınızı bekliyorum...
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2015 Saat 10:33
ya abi hijyen diyosunda bu o kadar kotu bisey ki agzinin heryerini ic yanaklarini bile fircalasan gunde 50 kere de fircalasan yine koku olur... hijyenle bitmiyor kokunun kaynagini arastirmak lazim... valla millet catlicak bigun agzini hipoyla yikarlarsa hic sasirmam (:
IP
zeynep
Üye
Üye

Gönderilenler: 64
Alıntı zeynep Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Mart-2015 Saat 10:41
benim bildiğim dişleriniz sarıysa nedeni sigara yada fazla çay kahve tüketimidir. ayrıca çok iyi bir dişçiden duydum ve şöyle dedi. eğer diş rengin kendini bildin bileli böyleyse yani sonradan olmadıysa bu dişin yapısı. herkesin bir diş rengi vardır ve diş rengi beyazlatma işlemi var ama ben doğru bulmuyorum bi zararı var mı yokmu bilmem tabi doktorlar daha iyi bilir de benim içime sinmiyo allaha şükür ihtiyacım yok bembeyaz dişlerim:9
IP
Kader
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 26
Alıntı Kader Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2015 Saat 18:14
bende neyaparsam yapayım dişlerim hep sarı neden acaba
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Mart-2015 Saat 22:51
Orjinalini yazan: bıkkınnn

Benim sorunum da herkes gibi geçmeyen geçmek bilmeyen ağız kokusu. Sorun dişlerimde midir bilmiyorum. Doktora gittim yine. İlk diş doktoruna. Doktor kontrolden sonra: sorunun ağzından kaynaklı olduğunu zannetmiyorum demişti. Lakin ben emin değilim. Dişlerim aşırı sarı. Normal değil eminim. Gülmeye utanılacak cinsten,içine işlemiş sanki. Hani sularda aşırı flor olunca oluşan sarılıktan. Sebebi bu olabilir mi? Bilen biri varsa cevabınızı bekliyorum...

Sarılık ağız kokusu degildir ama dişlerde bende süpheliyim.Diş arasından çürük yok diş arasını diş ipi ile girdimi baya koku var çürük yok dişte ama degisik koku var.

20 lik diş röntgenini istedinmi ?
IP
Zorcocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı Zorcocuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2023 Saat 21:04
Arkadaşlar merhaba.
8 yıldır evliyim, ilk defa eşim 2 ay önce bana ağzımın çok kötü koktuğunu söyledi hatta BOK gibi...

KBB, Dahiliye vs gittim bir problemin olmadığını söylediler. Kudret narından tutunda, doktorun verdiği asit dengeleyicilere kadar kullandım.

Aklıma 2.5 ay önce yaptırdığım dişlerim geldi. Gelmesinin sebebide şu;

Dişim dün tesadüfen lokumla birlikte KÖPRÜ çıktı.
Dişimin bir tanesi sağlamdı ve köprü yapılabilmek için kesildi ancak en arkadaki diş ise Berbat ötesi cürüktü cürük temizlendi ( neredeyse diş et hizasına geldi ) ve üzeri yükseltilerek Köprü yapıldı.

Herneyse diş çıkar cıkmaz, AĞZIMDA berbat ötesi bir koku oluştu. Dişi çıkarttım ve cürük dişin üzerine gelen kısmı kokladım LEŞ gibiydi. İNANIN MİDEM BULANDI.
Zaten diş etimin kanadığını ve morluklar hassasiyet olduğunu fark ettim altında.

Cifle yıkadım, diş macunuyla kaplamanın olduğu dişide temizledim. gecici olarak taktım ve sabah dişciye gittim yapıştırması için dişci tekrar cıkarttıgında o berbat KOKU tekrar vardı.

Dişci bana, gecici olarak yapıştırdığını 1 hafta sonra kokunun kalmayacağını dişi çekip implant yapsakda aynı koku olarak dedi. Sanki beni başından attı gibi bu beni tatmin etmedi. İş arkadaşım bu forumu ve hocamı anlattı.

Arkadaşlar sizce kokunun sebebi bu olabilir mi ?
IP
Zorcocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Zorcocuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Nisan-2023 Saat 21:05
Not: Aklıma gelecek herşeyi yazıyorum. Üst boğazımda yani damağımda birde yapışkanlık, balgam gibi bir his var. ( buda depremde calıstım ondan sonra oluştu )
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 161
Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2023 Saat 01:54
Ben kesinlikle yeni yaptırdığınız dişinizden kaynaklandığını düşünüyorum. Belliki bir açıklık kalmış ve altına yemek artığı tarzı şeyler nedeniyle koku oluşuyor. Benimde diş maceram var ağzım kokmasına rağmen diş tedavi süresinde doktor geçicileri çıkardığında iğrenç kokuyordu ve o kokuyu hissediyordum. Size iyi bir diş hekimine görünmenizi öneririm.
IP
Zorcocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Zorcocuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2023 Saat 13:31
Orjinalini yazan: kaderarkadaşlar

Ben kesinlikle yeni yaptırdığınız dişinizden kaynaklandığını düşünüyorum. Belliki bir açıklık kalmış ve altına yemek artığı tarzı şeyler nedeniyle koku oluşuyor. Benimde diş maceram var ağzım kokmasına rağmen diş tedavi süresinde doktor geçicileri çıkardığında iğrenç kokuyordu ve o kokuyu hissediyordum. Size iyi bir diş hekimine görünmenizi öneririm.

Abi başka diş hekimine gittim ve 6 mayısda implanta başlayacaklar.
IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29-Nisan-2023 Saat 20:43
implant yapılınca üzerine yine kaplama yapılacak. İmplant kaplamadan kurtulmanızı sağlamaz.

Köprülerin yaptığı koku köprü gövdesinin altının kapalı yapılması sebebi ile ortaya çıkar.
https://drmurataydin.com/agiz-kokusu-kopru-govdesi.html
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2023 Saat 01:50
Abi😂. İmplant tamam ama kaplamalar koku yapan bence. Bu söylediklerimi gözardı etmeyin. Hekiminize danışın hatta gerekirse başka bir hekimden yardım alın. Murat hocaya da gidebilirsiniz

Orjinalini yazan: Zorcocuk

IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2023 Saat 01:51
Amannn köprüler yada kaplamalar.

Abi😂. İmplant tamam ama kaplamalar koku yapan bence. Bu söylediklerimi gözardı etmeyin. Hekiminize danışın hatta gerekirse başka bir hekimden yardım alın. Murat hocaya da gidebilirsiniz

IP
Zorcocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Zorcocuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2023 Saat 11:06
Abiler merhaba dün sizin mesajlarınızı dikkate alarak başka bir hekime gittim, kontrol sırasında bir tane dolgulu dişimde kırık olduğunu ve altına tükürük ile bakterilerin gireceğini söyledi, direk yüzüne; İMKANSIZ dedim.

Deneyelim dedi..

O dolguyu yeniledi.
Eşim şuan kokunun olmadığını söylüyor :D
Şaka gibi ama cidden ne ağzımı fırcaladım, anlayabilmek için 2 gündür ağız bakımı yapmıyorum sabah kontrol ettirdim eşime KOKU yok dedi.

Bununlamı alakalı değil mi tam emin değilim.
Bekliyorum
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2023 Saat 16:58
Sevindim senn adına. Belliydi zaten diş tedavin sürecinde oluşmuş bir kokuydu. En azından tedavisi mümkün. Git tüm dişlerini yaptır 😂😂
IP
Zorcocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Zorcocuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30-Nisan-2023 Saat 19:06

Sevindim senn adına. Belliydi zaten diş tedavin sürecinde oluşmuş bir kokuydu. En azından tedavisi mümkün. Git tüm dişlerini yaptır 😂😂

Eşim şuan kontrol ettirdim koku yok diyor :D
Abi eskiden yolda yürürken rüzgar bile kokuyu getiriyormuş.
IP
Zorcocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Zorcocuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Mayıs-2023 Saat 13:07
Abiler, bugun 3 gün koku yok.
Minik bir cürük bu kadar kötü kokabilirmi acaba
IP
Zorcocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Zorcocuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Mayıs-2023 Saat 10:30
5 gün ağızk okum yok.
IP
kaderarkadaşlar
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Alıntı kaderarkadaşlar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Mayıs-2023 Saat 01:42
Sen iyileştin git artık ahhasj bizi hastalığımızla yalnız bırak 😂😂😂 birazda gülelim

5 gün ağızk okum yok.
IP
Zorcocuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Zorcocuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2023 Saat 18:47
Allahın izniyle kokudan kurtulduğumu düşünüyorum 1 aydır koku yok.
5 tane fakiri doyuracagım.
IP
Cihangir
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 24
Alıntı Cihangir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Haziran-2023 Saat 22:56
İyileşmene çok sevindim damağında yapışkan bi sıvı olduğunu söylemişsin devam ediyor mu hala
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu