Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: % 100 Çözüm Arkadaşlar Herkes İçeri Yanı Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 32
Alıntı vekol Cevaplabullet Konu: % 100 Çözüm Arkadaşlar Herkes İçeri Yanı
    Gönderim Zamanı: 17-Eylül-2015 Saat 12:19
Evet arkadaşlar ben çözümü bulduğuma inanıyorum.
Öncelikle şunu söylemek istiyorum bende 5 6 yıldır çekiyorum bu illeti ve sonunda çözümü buldum
Çözüm:Bulunduğunuz ortamın nemli olması. Evet yanlış duymadıniz nemli
Ortamlarda bulununca bakteriler ölüyor ben bunu rastgele yaşayarak çok şükür ki öğrendim. Ama suan nemli ortam bulmak lazım, sıcaklık ne kadar fazlaysa nemde o kadar fazladır ve sıcak ortamlarda bulunmak gerekiyor kalabalık ortamlarda. % 100 deneyin kuru ortamlarda durmayın odanizi havalandirin bende denemeye baslicam.
Peki ben nasıl geçici olarak kokudan kurtuldum.
Arkadaşlar ben dershaneye gidiyorum bir gün siniftayken bogazimin birden rahatladigini burun deliklerimin açıldıgını ve kokunun yok olduğunu farkettim şoktaydım resmen. Arkadaşlarimla rahatça konuşuyodum. Taaki dışarı çıkana kadar çıkınca koku tekrar gelmeye başladı burnum tıkandı hersey eski haline döndü. Ben olayı yaklaşık 3 hafta sonra farkettim sürekli böyle oluyodu çünkü. Bence yıllardır kimsenin bulamadığı çözüm bu eminim. Bulunduğuz ortamda buhar olması lazım nem olması ama doğal yollarla kalabalık bir yerde bulunmanız gerekiyor.
Örnek: Sınıf, Cami, vs.
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2015 Saat 19:53
Çözüm: Larenjit - Gırtlak iltihabı araştırmalarım sonucu vardım kesin bilgiye şimdi tedavi aşamasina bakıyorum buhar inhalasyonu yapıliyomuş
Arkadaslar hepimizin sorunu bu % 100 eminim yutma güçlüğü, boğuk ses boğaz ın kuruması nefes alıp vermede zorlanma balgam nefes kokusu) belirtileri bunlar.
Kesin bilgidir
IP
Dertbuyuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Dertbuyuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18-Eylül-2015 Saat 23:09
Turkiyenin en nemli sehrinde yasiyorum.. bence senin derdin burun tikanikliginda
IP
Misafir
Misafir
Misafir
Simge
Alıntı Misafir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2015 Saat 19:44
Vekol, böyle %100'lük genelleme yapma; senin sorununu çözmüş olabilir ama başkalarında hiç işe yaramayabilir.
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2015 Saat 22:02
Size en güzel örneği veriyorum saunaya gidip buhar odalarına girin
Nemin % 100 olmasi lazim ki buhar odasında buda. bence çogunuzun sorunu çözülebilir çünkü çok araştırdım yıllarca
Kokunun nedeni de Larenjit (gırtlak iltihabı) oraya nem girmesi için nemin % 100 olması lazım
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19-Eylül-2015 Saat 22:45
bir ormanlık alana yada dışarı çiktiginde kokun gitmesi lazım o zaman :) kuru havasız alanlar sinüzitte tetikliyor.
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2015 Saat 10:10
Sorun eğer Larenjit de değilse
Büyük ihtimalle yemek borusu iltihabı dır(özofajit)
Arkadaslar bana göre herkesin sorunu ortak çözüm se ya Larenjit yada özofajit
Son olarak boğaz reflüsü.
Ama sorun kesinlikle boğazda bence.
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2015 Saat 15:42
Laringofaringeal reflü.
Araştırabilirsiniz.
İlaçlarla geçici çözüm sağlanıp kalıcı tedavisi ameliyatmis
Reflü ameliyat ı kalıcı çözüm sağlıyo ama bu boğaz reflüsü yapıyor ikisi karıştırılmamalı.
Nidazol, flagly gibi ilaçlar bu yüzden kokuyu kesiyor ve ilacı bırakınca koku tekrar geliyor arkadaşlar.

IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2015 Saat 00:33
ben karadenizde yaşıyorum daha önce yazmıştım ege ye gittiğimde geniz akıntısı epey azalmıştı diye, bu defa da akdenize gittiğimde benzer bi durum söz konusu oldu, geniz akıntısı ile birlikte kokuda da belirgin bi azalma oldu.nemden desem yaşadığım şehirde nem had safhada.buna ne sebep oluyor bilmiyorum ama benim sorunumun kaynağı geniz akıntısı gibi görünüyor ona da bir çare bulamadım henüz.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2015 Saat 10:02
Orjinalini yazan: vekol

Laringofaringeal reflü.
Araştırabilirsiniz.
İlaçlarla geçici çözüm sağlanıp kalıcı tedavisi ameliyatmis
Reflü ameliyat ı kalıcı çözüm sağlıyo ama bu boğaz reflüsü yapıyor ikisi karıştırılmamalı.
Nidazol, flagly gibi ilaçlar bu yüzden kokuyu kesiyor ve ilacı bırakınca koku tekrar geliyor arkadaşlar.

endoskopi oldugumda çikardı o zaman.Tek gastrit çikti.
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2015 Saat 17:13
Latte sen kokuda azalma olduğunu nasıl farkettin ?
Ben kokuyu alamıyorum bile
IP
mahoni
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 422
Alıntı mahoni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2015 Saat 21:59
Nidazol flagy kullandıgımda benim koku da geciyordu.
ilac kesilince tekrar geri geliyordu.
Nereye gitsek bilmiyorum!
IP
latte
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 64
Alıntı latte Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Eylül-2015 Saat 03:37
kokuyu normalde bende alamıyorum. dilimde boğazımda acı kötü bi tat var ve müthiş rahatsız ediyor, sürekliği diş fırçalayıp ferahlama isteği var.oraya gittiğimde bu acılık kötü tat hissi tamamen kesilmese de epey azalmıştı geniz akıntısıyla birlikte.
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 98
Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2015 Saat 10:47
Ben vekole katılıyorum sorun boğazda gırtlak reflüsü özofajit neyse sürekli boğaz temizleme ihticacı var önceleri ağız kokum çok fazla değildi o zaman boğazımda az bi yapışkanlık olurdu şimdi arttı yapışkanlıkta arttı hatta sürekli boğaz temizlemek zorundayım doluyo fena biçimce nidazol flagly vs ordaki bakterileri öldürüyo fakat hastalık tedavi edilmediği için ortam bakterile müsait hızla tekrardan çoğalıyolar bunlar tükürüğümüzüde azaltıyo benim ağız kokum bazen azaldığı zaman boğazdaki yoğunlukta azalıyodu sorun boğazda %100 diyebilirim çünkü mide kaynaklı vs olsa yemek yediğimizde geçmesi lazım ağız kaynaklı olsa diş fırçalama gargarada geçmesi lazım ama boğaza yemek borusuna müdehale edemiyoruz hatta hepimizin burun tıkanıklığı sorunu var oda boğaz reflüsüne bağlı bunun tedavi edilmesi gerek benim düşünceme göre bu hastalık antibiyotik mide koruyucu ile felan değil beslenme şeklini düzeltmeyle gider ben kendimden biliyorum çok fazla tıka basa yerdim midem doluyodu eminim sizin beslenme tarzınızda öyleydi tıka basa yediniz reflü oldu boğazı tehriş etti bakterilere zemin hazırlandı sonra ağız kokusuna yol açtı dişte bişey yok bademcikte bişey yok sinüslerde bişey yok bağırsakta bişey yok midede sadece gastrit var ki oda herkezde var ama bizim gibi kokmuyo ağzı ben 4 ay önce Endoskopiye gittiğimde yanımda bi adam sordum bana neyin var diye bende gastrit var dedim oda dedi bendede var ama adamın ağzı hiç kokmuyodu benimki kötüydü o gün anlamıştım zaten sorun bizim yemek borusu bölgemizde gırtlak reflüsü özofajit neyse artık bizim bunun üzerine yoğunlaşmamız lazım
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2015 Saat 11:10
Ben çözümü buldum ve iyileşiyorum kokuyu yavaş yavaş almaya başladım kokunun yavaş yavaş yok olduğunu anlamaya başladım çok şükür
Sıcak nemli ortamlarda durunca koku kaybolmaya başlıyo herkesin çözümü aynı bence % 90 ı böyle eminim
Ama dikkat edin nem fazla olucak
En güzel örneği:Çok kalabalık yerler.
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Eylül-2015 Saat 11:15
He bide şunu söylemeyi unuttum
Kapalı alan olmasi lazim nem daha fazla etki ediyo çünkü.
Dışarda nem olduğu doğru. Ama çok değil.
Sıcak nem cihazları almaktada fayda var aslında küçük bi odaya koyup buhar solumak fayda verir bence
IP
Dertbuyuk
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 17
Alıntı Dertbuyuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Eylül-2015 Saat 11:12
Hocam size bir soru sormak istiyorum. Bu dertten kurtulan sayisi toplamin yaklasik yuzde kaci? Kurtulanlar buraya pek yazmadiklari icin pek tahminde bulunamiyorum..
IP
vekol
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı vekol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2015 Saat 00:07
Aleho sorun zaten boğaz da ben iyileşiyorum çok şükür az kaldı.
Beyler 7 8 yıldır nefes kokusuyla birlikte çekiyorum diyorum size bu illeti.
Yemin ederim ki dediklerimi yapın Allah yardım edecektir.
Aktara gidip Aynı Safa bitkisi (Portakal Nergizi) ve Adaçayı alıp
Sabah akşam çayını kaynatıp için sonra bulunduğunuz ortamı nemlendirin
Bütün çözüm bu kadar
Sorun boğaz da koku oradan geliyor nemin oraya ulaşması lazım

IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Ekim-2015 Saat 16:17
Nem konusunda haklısı olabilirsin Vekol çünkü sürekli bi yoğunluk var ağızda ve boğazda ayriyetten kuruluk var normalde birileri yemek yediğinde ağzına tükürük gelir çiğnediği için ama bende olmuyor eminim sizdede olmuyor sabahları ağzım boğazım zaten full kuru deniycem vekol İnşallah işe yarar yaramazsada başka şeyler denerim tedavisi var kesin ama biz bulamıyoruz 1 saat sonrasına garantimiz olmayan bir dünyada yaşıyoruz bakalım gittiği kadar
IP
bursa90
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 8
Alıntı bursa90 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07-Ekim-2015 Saat 03:13
Merhaba arkadaşlar. Ben yillarca çektim bu rahatsızlığı. Şimdi iyileştim çok şükür. Yillarca sinuzit ve geniz akintisindan kaynaklandığını zannettim bu kokunun. Hatta burundan deviasyon ameliyatı bile oldum fayda etmedi. Hep kokunun burun ve boğazdan kaynaklı olduğunu saniyordum. Ama yanilmisim. Koku dil kökünden geliyormuş meğerse. Bunun careside sabah uyaninca ve gece yatarken dil kazıyıcısiyla dili arkadan öne doğru kazimak. Bu sayede sabah uyaninca oluşan kokudan dahi kurtuldum.

Birşey daha eklemek istiyorum. Sinüzitte şöyle birşey var. Burunda ki iltihap Size bazen kötü koku hissettirebiliyor hatta çok bariz fark ediyosunuz. Ama o kokuyu karşınızda ki hissetmiyor. Ben bunu annemden ve yakın bir akrabamdan yardım alarak fark ettim. Annemin yalan soylemeyeceginden çok eminim çünkü çok kere beni ağız kokumla uyarmisligi vardır.

Şimdi bu dilde ki kokunun sebebi muhtemelen geniz akıntısı. Onunda çaresi dediğim gibi günde 2 kere dil kazıyıcıyla bastirarak dilin arkasından önüne doğru kazimak. 6-7 aydir çok rahatım. Bu yönteme başlayalı annem bir kere bile uyarmadi. Lütfen dediklerimi dikkate alın. Ve bir yakininizdan mutlaka destek alın. ..

IP
Mehmet
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 388
Alıntı Mehmet Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08-Ekim-2015 Saat 23:26
Pazartesi salı günü inşallah deneme yapacağım aynı safa ile adaçayının. Bunları kaç dk demliyorsun, kaynar suyun içine mi atıyorsun? Biraz özet geçersen sevinirim
IP
Aleho
Üye
Üye
Simge

Alıntı Aleho Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Ekim-2015 Saat 16:38
Vekol son durum ne nasıl gidiyor benim boğazdaki yapışkanlık ve dil arkasındaki koku yapıyo herşeyi
IP
xauke7
Üye
Üye

Gönderilenler: 53
Alıntı xauke7 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23-Ekim-2015 Saat 04:54
bence genelleme yapmayın yada %100 yazmayın anlıyorum yeni bişey deniyosunuz ve sonuç verdiğinde paylaşmak ve herkesi bu dertten kurtarmak istiyosunuz fakat koku bi çok şeyden kaynaklanabiliyor mesela daha önce nidazol gibi bi antibiyotik ismi verilmişti bende hiç işe yaramamıştı ve aşırı mide yanmalarından doktora gitti helikobakteria gibi bişi var dedi bi ilaç seti verdi 1 gün geçti 2 gün ağzımda 0 koku vardı dedim acaba çözümü buldummu delirdim dedim sonunda kurtuluyorum galiba felan ilaç kullanımı 1 hafta süre'idi bi baktımki hop o leş koku yine var o yüzden hevesini kırmak istemem ama hemen sevinme derim sonra daha çok üzülürsün sadece 1 tavsiye
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu