Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Bir soru sormak istiyorum
 Ağız Kokusu | GENEL AĞIZ SAĞLIĞI soru ve cevapları | Bir soru sormak istiyorum
Mesaj icon Konu: Ne yaparsam yapayım geçmiyor Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Hsynyldz
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı Hsynyldz Cevaplabullet Konu: Ne yaparsam yapayım geçmiyor
    Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2022 Saat 14:01
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben bu foruma yeni üye oldum.Herkes gibi benimde hiç geçmeyen nefes kokusu var bendede.Artık milletin içine çıkmaya utanıyorum.Yaptığım işi de çok etkiliyor.Denenebilecek her şeyi denedim aslında bu işlemlerden sonra koku baya azaldı ama yine de var.H.pylori için ilaç kullanıyordum antibiyotik o bir kaç gün işe yaradı sonra tekrardan başladı.Ondan sonra elma sirkesini denedim oda biraz etkili oldu ama nafile yine geri geldi.En son flaggy ve colidur kullandım gerçektende çok etkili oldu kokuyu neredeyse yüzde 75 bitirdi.Gunde dişlerimi belki 4 kere fırçalıyorum ama yine de koku geliyor yada bana öyle geliyor.Yalnız da yaşadığım için kimse ile paylaşamıyorum.Bilegimi yalayıp tükürük kuruduktan sonra çok kötü bir koku kalıyor ama sanki hiç ağız kokum da yok gibi ne yapmalıyım bir akıl verin bana yoksa kafayı yiyecem
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 360
Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Şubat-2022 Saat 17:58
Dostum şu bilek yalama olayı çıkaran kişi ya da kişileri Allah'a havale ediyorum, böyle saçma şey olamaz.

Murat hocanın bu forumdaki bilgilendirici yazılarını oku, Adriana Lima'dan tut Jenifer Lopez'e, Tom Hardy'den Tarkan'a, filmlerde birbirleriyle rol gereği dudak dudağa gelip nefesi nefesine karışacak şekilde konuşup şapur şupur öpüşen dünyaca meşhur artizlerin aktrislerin bile bileği yaladığında kokar.

Burda bi arkadaş yazmıştı, 2 yaşında yeğeni varmış, ağzı mis kokuyormuş, melek gibi bi şey ama eline yeğeninin salyası damlamış ve onu koklayınca o salyanın da koktuğunu fark etmiş.

Lütfen parmağımızı dilin arkasına, bademciklere sürüp koklamayalım. Bilek yalayıp koklamayalım. Küçük parmağınla kulağımı kaşı iyice sonra o parmağı kokla o da kokar. Göbek deliğine parmağını sür, apış arana parmaklarını sür, ayaklarını ellerinle iyice bi sıvazla, koltuk altlarına ellerini sok biraz bekle sonra kokla hepsi ama hepsi kokar.

Bunlar gayet olağan şeyler. Önemli olan 50 cm civarı yakınındaki biriyle konuşurken hiç yüzünü ekşitti mi, eliyle burnunu kapadı mı, kaşıdı mı, sürekli birlikte olmak zorunda olduğun insanlar diğerleriyle dip dibe yüz yüze konuşurken iş sana gelince 2 metre uzaktan mı konuşuyorlar?

Muhtemelen sen de tip5 vakasındır. İlla ki birileri sana der yav ağzın koksa. Ağız kokun var demese bile sarımsak mı yedin, alkol mü aldın vs gibi bi şey illa ki denirdi bugüne kadar.
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2022 Saat 01:54
bilek yalama olayı Tospikin dediği gibi yalan sonuç verir.

flaggy ve colidur herkeste sonuç veriyor nedense.
IP
Hsynyldz
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Hsynyldz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2022 Saat 09:10
Aynn demek ki sıkıntımız bağırsaklarda ona göre bir çözüm bulmamız lazım ben öyle düşünüyorum acaba murat hocamız ne düşünür
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11-Şubat-2022 Saat 09:28
Orjinalini yazan: Hsynyldz

Aynn demek ki sıkıntımız bağırsaklarda ona göre bir çözüm bulmamız lazım ben öyle düşünüyorum acaba murat hocamız ne düşünür

Geçen @Diloy güzel bir ayrıntı yakalamıştı Murat hocanın bir yazısından. Stres, endişe, sıkıntı kokuda artışa neden olabiliyormuş. Kendime dikkat ettim de neşeli, stressiz, keyifli olduğum zamanlarda benim de koku çok azalıyor, ağzım sulu sulu tükürük salgılı oluyor falan.

Ayrıca sanıyorum ki bizler sürekli endişe halinde olan, stresli, pimpirik, her şeyi kafaya takan insanlarız ve bu da ikinci beyin denilen bağırsaklarımızı da etkiliyor.

İrritabl bağırsak sendromu denilen huzursuz bağırsak hastalığı denen bi şey var. Bağırsaklar sürekli gergin, karın şiş, gaz, ishalimsi dışkılama ya da tam tersi kabızlık olarak seyreden bir boşaltım süreci olurmuş bu hastalarda. Tedavisi yok, ilacı yok. Stres yapmayacaksın, o zaman geçiyor.

Murat hocanın şaşırdığını belirttiği ona giden hastaların çoğunun tip5 çıkma sebebi de sanırım bu tarz sürekli kaygı ve stres bozukluğu yaşayan, aşırı duyarlı, hassas, kolay incinen kimseler olmamız.

IP
aydinmur
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 2372
Alıntı aydinmur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12-Şubat-2022 Saat 21:14
Orjinalini yazan: Tospik

Geçen @Diloy güzel bir ayrıntı yakalamıştı Murat hocanın bir yazısından. Stres, endişe, sıkıntı kokuda artışa neden olabiliyormuş.

Yok yok
Yanlış anlaşılma olmuş.
Stres ağız kokusuna sebep olmaz.
insanın ruh durumunun ağzında kokuya sebep olur diyen bir grup hekim var. Japon ekolü.

Psikoloji eğer biyolojik bir hastalığa sebep oluyorsa (ülser, saç dökülmesi, çarpıntı, kabızlık vs) buna psikosomatik hastalık denir
Ben ağız kokusunun psikosomatik olamayacağını söyleyenlerdenim.
IP
moonlight009
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı moonlight009 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05-Ekim-2022 Saat 13:41
Flaggy ve colidur ilaçlarını hangi tip olanlar kullanabiliyor acaba ?
IP
Tospik
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Alıntı Tospik Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10-Ekim-2022 Saat 05:50
Bunu deneyen var mı hiç? Zeytinyağıyla da oluyormuş

tıkla
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu