Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Ben iyileştim
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Ben iyileştim
Mesaj icon Konu: Murat Aydin hocamdan allah razi olsun.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Ankakusu
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Alıntı Ankakusu Cevaplabullet Konu: Murat Aydin hocamdan allah razi olsun..
    Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2023 Saat 21:29
Arkadaslar herkese tekrar merhaba.. daha oncede yazmistim fakat pek dikkate alinmadi diye dusunuyorum.. bu siteye sık sık girip acaba yeni bir gelisme var mi diye caresiz ve mutsuzca gelen arkadaslar var biliyorum ben de her hafta bu foruma girip yeniden eskiye tum mesajlari okurdum acaba bir yol bulabilir miyim diye.. benden 10yilimi alan bu illetin insanda yarattigi psikolojiyi de cok iyi bilirim.. gecip gitsede izleri hala duruyor (psikolojik anlamda) size soyleyebilecegim tek sey doktor doktor gezmek yerine lütfen isin ehli olan birinin kapisini calin benim yillarca gezmedgim dr kalmamisti tum kapilardan cevriliyordum.. en son (aslinda en basta yapmam gereken) Murat hocama muayeneye gittim ve asıl sorunu ogrendim.. yillarca bosa zaman kaybetmisim cok uzucu.. o yuzden bu durumdan kurtulmus biri olarak isin uzamani olan ve size yol gosterecek olan Murat hocama muayene olmaniz gerektigi.. sormak istediginiz bir sey varsa sorabilirsiniz.. umarim en kisa zamanda bu hastaliktan kurtulmayi basarirsiniz arkadaslar.. dualarim sizinle..
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2023 Saat 21:37
Sizinki de tip5 yani psikolojik mi çıktı?
IP
Ankakusu
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
Alıntı Ankakusu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2023 Saat 21:42
Orjinalini yazan: Kelime

Sizinki de tip5 yani psikolojik mi çıktı?

Evet ama lutfen benimki psikolojik demeyin burada bir arkadas yine psikolojik agiz kokusundan bahsetmsti o zaman keske oyle olsa ama degil dedigimi hatirliyorum lutfen on yargili olmayin ben de cok emindim ama sukur ki yanildim.. umarim sizinde oyledir
IP
Kelime
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı Kelime Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2023 Saat 22:12
"Evet ama lutfen benimki psikolojik değil demeyin." yazacaktınız sanırım. Benim koku tip1, teşhis var. Uzun süredir tip1 olduğu için tip5 de ortaya çıkmış olabilirmiş. Ben tip5'e inanıyorum. Zamanla azaldı ama burada yıllar önce "Dışarıdayım diğer kaldırımdaki kişi kokumdan rahatsız olup yön değiştirdi." veya "trafikte yan arabadaki şoför kokumu duydu penceresini kapattı." gibi temelsiz, aşırı takıntılı yorumlar vardı.

Tip5 sanki kadınlarda biraz fazla oluyor. İnternette konuştuğum kişilere bakınca bazen aynı kadının, onlarca hesap açıp forumlarda yorum yaptığını bile düşünüyorum. Koku konusunda rahat konuşabilmek için hepimizin fake hesapları vardır ama tip5 olanlar oldukça fazla sahte hesap açıyor.

Benim tip1 teşhisi var ama bunun yanında konuşmadan da olsa ağır bir koku olduğu kesin. Pazar günü şehirlerarası otobüs yolculuğu yaptım. Kulaklıkla müzik dinliyorum. Yanımda oturan adam, muavin geçerken "Boş yer var mı, hiç koltuk boşaldı mı" diye sorup durdu. En sonunda yolcunun biri inince başka bir kişinin yanına geçti. Bakın tekli koltuk değil yine yanında biri vardı. Bu olayı anlatsam diş hekimi için tip5 belirtisi de olabilir. Benim için diğer yolcunun kokudan rahatsızlık belirtisi. Pozitif bakacak olursak belki de başkasına çok güzel gelen parfüm kokum ona kötü gelmiş olabilir veya benden değil de çevredeki başka birinin kokusundan rahatsız olmuş olabilir. Yine de bu tür olaylarla sık karşılaşmam, konuşmadan da bir kokum olduğuna inanmak için yeterli.

Sizin tedavi olmadan önce ağız kokunuzla ilgili ne gibi düşünceleriniz vardı?
IP
çilekligazoz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 6
Alıntı çilekligazoz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2023 Saat 22:29
@Ankakusu
ağzın kapalı iken, yani burnundan da koku geliyor muydu peki?
“Allah’ın şifasını yaratmadığı hiç bir hastalık yoktur.” (Buhâri, Tıb 1)
IP
çilekligazoz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı çilekligazoz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28-Kasım-2023 Saat 22:31
Daha doğrusu koku geldiğini düşünüyor muydun?
IP
Yig1t
Üye
Üye

Gönderilenler: 48
Alıntı Yig1t Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2023 Saat 12:12
Burundan koku geldigini nasıl anlarız
IP
çilekligazoz
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı çilekligazoz Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03-Aralık-2023 Saat 12:37
Ağzım kapalı olduğu halde pis koku geliyordu o yüzden burnumdan çıktığını düşünüyorum.
Ama ağız kokusunun psikolojik da olabildiğini öğrendikten sonra acaba bana mi öyle geliyor sadece diye de düşünmeye başladım.
“Allah’ın şifasını yaratmadığı hiç bir hastalık yoktur.” (Buhâri, Tıb 1)
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Açık Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu