Ağız Kokusu

Foruma yeni gelenler;
Ağız Kokusu hakkında herşey
sayfalarına göz atınız.

Aktif Konular  Forum Üyelerini Göster  Takvim  Forumu Ara  Yardım  Kayıt Ol  Giriş
Söyleyeceklerim var
 Ağız Kokusu | AĞIZ KOKUSU Soru ve cevapları | Söyleyeceklerim var
Mesaj icon Konu: geniz akıntısı olanlar buraya Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4
Yazar Mesaj
cihat1762
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 32
Alıntı cihat1762 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24-Temmuz-2017 Saat 22:04
Orjinalini yazan: ahmetmehmet1

Orjinalini yazan: cihat1762

uzun zamandır bu problemi yaşıyorum. 3 gün önce doktora gittigimde kronik farenjit teşhisi konuldu. eğer şu belirtiler varsa sizinde sorununuz budur demektir;

Ses tonunun sürekli değişmesi bazen yüksek bazen alçak bazen tizli

Burun ve ağız arasındaki boşluğun sürekli sızlaması

Aşırı soğuk veya aşırı sıcak bişey yiyip içince kokunun tavan yapması

Boğazda sürekli bir balgam olması (temizlesenizde yine geçmez)

bazen ufak bir boğaz ağrısı

Ayriyetten; dilde sarı-beyaz bir pas (belki)

eğer bu belirtileri yaşıyorsanız sizde bu sorundan muzdaripsiniz.

asıl sormak istediğim şu: bu problemin net bir tedavisi varmıdır? haftaya iyi bir hastaneye gidecegim o zamana kadar tartışabiliriz. belki bazılarınıza yardımcı olurum diye bu konuyu açıyorum.
Görüş ve tecrübelerinizi bildirebilirsiniz

kronik farenjit bir nedeni vardır. ben 2 hafta önce oldum. hala burun şiş filan kabuklanma var. burun eğriliği deviasyon oldum. burun eti yoktu.

yani kronik farenjit burun kaynaklıdır. et vardır deviasyon vardır. bulunduğun oda nem oranı azdır. hiç bir hastalık öyle kronik olarak devam etmez. kaynağını bulun çözün .

net bir çözüm olduğunu mu söylüyorsunuz. Yarın hastaneye gideceğim fakat çözümünün zor olduğunu biliyorum
IP
cihat1762
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 32
Alıntı cihat1762 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2017 Saat 09:02

uzun zamandır bu problemi yaşıyorum. 3 gün önce doktora gittigimde kronik farenjit teşhisi konuldu. eğer şu belirtiler varsa sizinde sorununuz budur demektir;

asıl sormak istediğim şu: bu problemin net bir tedavisi varmıdır? haftaya iyi bir hastaneye gidecegim o zamana kadar tartışabiliriz. belki bazılarınıza yardımcı olurum diye bu konuyu açıyorum.

Bugün hastaneye gittim. Gittigim yer belkide istanbulun en iyi yeriydi muayene 10 dakika sürdü. Ve bademcik ameliyatı olmalıymışım. olup olmama konusunda kararsızım. Vede farenjit olmadığımı söyledi burdaki doktor. Yani kime inanacagımıd şaşırdım
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25-Temmuz-2017 Saat 23:20

Bugün hastaneye gittim. Gittigim yer belkide istanbulun en iyi yeriydi muayene 10 dakika sürdü. Ve bademcik ameliyatı olmalıymışım. olup olmama konusunda kararsızım. Vede farenjit olmadığımı söyledi burdaki doktor. Yani kime inanacagımıd şaşırdım

özele mi gittin ? eğer özel ise devlete git bir daha farklı doktora gözük. para için yapıyorlar bazen ameliyat olun diye.

bademcik zaten flaş ile bak. bademcik taşı beyaz beyaz varsa koku yapıyor o. direk olun aldırın bademcikleri.

yine o kadar vergi veriyoruz filan devlet hastanesinde kbb lilerin çoğunda kameralı sistem yok. bir 300-400 tl verip kamera ile bakmalı sistem almıyor devlet. özel kbb gittimi hemen açıyor burun kamerasına giriyor kulağa buruna boğaza anında ne varsa söylüyor. bizim devlet hastaneleri 1900 yılından kalma alıyor eline aleti flaş ile bakıyor.
IP
Lezgin
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
Alıntı Lezgin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2017 Saat 01:33
Merhaba arkadaşlar
Ben ingilterede yaşıyorum,burun tıkanıklığı geniz akıntısı,yüzümde baski ağırlık hissî,kapalı alanlarda şikâyetlerimin artması,araba içinde,klima havası hatta kolonya surdugumde bile sanki rahatsızlık veriyor.iste bu şikayetler nedeniyle KBB doktoruna gittim ve deviasyon(kikirdak eğriliği) olduğunu söyledi tabi ameliyet ile şikâyetlerimin bitmeme ihtimali olduğunu allerji de olabileceğini söyledi birkaç alerji testi yaptı ama reaksiyon göstermedim sonunda ameliyet olamaya karar verdim iylesecegim diye çok umutluydum fakat 8 ay geçti şikâyetlerim devam ediyor ( nefes almada daha iyiyim artık ama aniden burnum kapanabiliyor hala ) doktorun dedikleri aklıma geldi ve bir alerji uzmanına görünmeye karar verdim tabi burda devlet hastanelerinde uzmanlara görünmek uzun zaman alıyor randevu için mektup bekliyorum duruma göre tekrar yazacağım. Gerçekten çok kötü bir hastalık, alakası varmı bilmiyorum ama halsizlik bile yapıyor bende sanki. hayat kalitemi ciddi anlamda etkiliyor insan yaptığı işi bile doğru yapamıyor
IP
ahmetmehmet1
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 316
Alıntı ahmetmehmet1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04-Eylül-2017 Saat 21:25
Orjinalini yazan: Lezgin

Merhaba arkadaşlar
Ben ingilterede yaşıyorum,burun tıkanıklığı geniz akıntısı,yüzümde baski ağırlık hissî,kapalı alanlarda şikâyetlerimin artması,araba içinde,klima havası hatta kolonya surdugumde bile sanki rahatsızlık veriyor.iste bu şikayetler nedeniyle KBB doktoruna gittim ve deviasyon(kikirdak eğriliği) olduğunu söyledi tabi ameliyet ile şikâyetlerimin bitmeme ihtimali olduğunu allerji de olabileceğini söyledi birkaç alerji testi yaptı ama reaksiyon göstermedim sonunda ameliyet olamaya karar verdim iylesecegim diye çok umutluydum fakat 8 ay geçti şikâyetlerim devam ediyor ( nefes almada daha iyiyim artık ama aniden burnum kapanabiliyor hala ) doktorun dedikleri aklıma geldi ve bir alerji uzmanına görünmeye karar verdim tabi burda devlet hastanelerinde uzmanlara görünmek uzun zaman alıyor randevu için mektup bekliyorum duruma göre tekrar yazacağım. Gerçekten çok kötü bir hastalık, alakası varmı bilmiyorum ama halsizlik bile yapıyor bende sanki. hayat kalitemi ciddi anlamda etkiliyor insan yaptığı işi bile doğru yapamıyor

bendede halsizlik var .
IP
elifank
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı elifank Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09-Ocak-2019 Saat 00:26
Herkese Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun, ve birçoğunuzun da geçmiştir sıkıntıları umuyorum. Aradan bir hayli zaman geçmiş gerçi ama belki halen bir çare arayanlarınız vardır..faranjit, geniz akıntısı ve sinüzit ile ilgili araştırırken bu siteye rastladım, ve bu başlıktaki çoğu yazılarınızı okudum. Pek çok kişinin yoğun ağız kokusu probleminden muzdarip olduğunu gördüm ve aynı zamanda da sinüs problemleri, geniz akıntısı vs eşlik ediyor. Bende ağız kokusu yok ama sinüzit bazen çıldırtcak boyuta geliyor, hayattan soğutuyor.
Şu an üst solunum yolu enfeksiyonu geçiriyorum ve antibiyotiksiz atlatmaya çalışıyorum. Doktor viral olduğunu söyledi, gerçi ben belirtiler yani boğaz ağrım,eklem ağrıları halsizlik başlar başlamaz gittim, soğuk algınlığı ilacı, gripin ilerlemesini azaltan bir ilaç, ağrı kesici, öksürük şurubu ve burun spreyi verdi.
Durumum daha kötüye gitti ama 8 gün oldu ve değişen hiçbir şey yok. Bir de sinüzit eşlik etti ki oturup ağlayacağım nasıl geçecek bu hastalık diye o kadar moralim bozuluyor. Günlerdir azıcık uykuyla duruyorum çünkü geniz akıntısı sürekli gıcık ve kaşıntıya sebep oluyor ve öksürmekten uyuyamıyorum. Boğazımın ağrısı hep orada sürekli yanıyor adeta.
Artık doğal tedavilerle takviye yapmaya çalışıyorum evde. Bal-sarımsak, kara turp-bal bu ikilileri yapmaya başladım umarım faydası olur bunların. Sık sık gargara yapıp tuzlu su çektim ve sinüsleri boşaltma gayretindeyim birkaç gündür deli gibi, ve sanırım bugün biraz başardım bunu. Sinüsler için yüz masajı videolarını izleyip yaptım ara ara, biraz etki etti gibi dokunduğumda eskisi gibi şişlik yok yüzümde, sadece göz altı ve kapaklarında hafif koyuluk oluştu, galiba sinüsleri açayım diye fazla bastırdım ve biraz morluğa sebep oldu diye düşünüyorum. Ama işe yarıyor sinüs masajını tavsiye ederim.

Sarımsaklı bal’ı iltihabı söksün diye boğazım için yapmıştım, sabah ve akşam bir tatlı kaşığı kadar yedim. Akşam yediğim özellikle balda daha uzun süre beklediğinden acısını bala bırakmış genzi yakıyor, ve daha yerken adeta burnumun açıldığını hissettirdi bana. Su çekip boşaltmadığım sürece sümküreniyordum çünkü tıkalı oluyordu hep ama ballı sarımsak dediğim gibi açılma hissettirdi. Hatta sabah ilk yediğimde öyle bir açıldı ki sümkürdüğümde afedersiniz yoğun katımsı bir mukus çıktı ve kan pıhtıları vardı. Neyse daha iğrençleşmeyim bu nerden çıktı böyle zaten ölü konuydu demeyin😏
Aslında üye olup mesaj atmak istememin nedeni tamamen ağızkokusu ile ilgili bir bilgiye rastlamam ve onu sizinle paylaşmak istememdi. Lakin nerelere geldim:) Neyse ağız kokusuna gelirsek, başka bir platformda rastladım, bademcik taşı diye bir şey varmış ilk kez duydum, ve o ciddi ağız kokusuna sebep oluyormuş. Bu nedenle bağdemcikler ameliyatla alınıyormuş, ya da doktor bademcik üzerinden bu taşı kazıyormuş. Fakat bademciğin yapısına göre yeniden taş oluşturma ihtimali varmış. Bu taşlar beyaz iltihap gibi gözükebiliyormuş. Burda epey mesajlarınızı okumuştum ve buna rastladığımı hatırlamıyorum, umarım işinize yarar, belki sizdeki kokuya sebebiyet veren de bağdemcik taşıdır.
Acil şifalar diliyorum hepimize...
IP
Mücadele
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Mücadele Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27-Ekim-2020 Saat 13:15
Baby Shampoo for Sinus Infections

İnternette geniz akıntısı ile araştırma yaparken bebek şampuanı ile yapılan sinüs yıkamanın normal tuz ve karbonat yıkamalarından daha etkili olduğu yazılıyor. ( bakterilerin bio filmini zedelediği için ) ...Buna dair medikal araştırmalar da var, yıkayan hastaların %64’nde etkili olduğu saptanmış. İnternetten araştırmanızı öneririm.

Ben elimde olan sinus yıkama kitine ( abfen ) eczaneden aldığım Johnson bebek şampuanını ekleyerek yaptım. ( marketten almayın, sahte çıkabilir) ciddi bir rahatlama sağladı..

Burnunuz yanmıyor...bir su bardağına yarım çay kaşığı...

Hatta flagyl tedavisi ile birlikte kullanılırsa burundaki enfeksiyonu kuratmada etkisi artacaktır...

Paylaşmak istedim..
IP
<< Önceki Sayfa   4
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Buradaki yazılar, fikir, görüş ve tavsiyeler muayene ve tedavi yerine geçmez. Fikir vermek içindir.
Bu forumda yazılanlardan bir kısmı isim ve kimlik bilgileri silinerek tıbbi istatistik veya eğitim amacı ile kullanılabilir, üçüncü parti yazılarda veya internet ortamında (isimsiz olarak) yayınlanabilir.
İletişim için Tıklayınız.

Agiz kokusu hakkında herşey
Dünyada ve Türkiye'de ağız kokusuna katkılarım (Dr. Murat Aydın)

Ağız kokusu gargarası Halitosil
Dil macunu